Szukaj szkolenia

Budowa strategii komunikacji marketingowej

Kategoria szkolenia: Sprzedaż
Do ustalenia
1 280,00 zł (1 040,65 netto)

Zakres tematyczny szkolenia

Serdecznie zapraszamy na Naszą stronę internetową:
Budowa strategii komunikacji marketingowej>>>
Wiedza o najnowszych trendach to jedno z najważniejszych zadań profesjonalnego marketera. Tomasz Sucheta - trener i praktyk marketingu z unikalnym 15-letnim, światowym doświadczeniem wprowadza uczestników szkolenia w zagadnienie najnowszych trendów, aby uczestnicy mogli je wykorzystać w budowaniu przewagi konkurencyjnej firm i marek. Najnowsza wiedza o szybko zmieniającym się rynku marketingu i komunikacji konsumentów pozwala na skuteczne planowanie budżetów marketingowych, budowę skuteczniejszych strategii oraz inspiruje uczestników do realizacji nowych pomysłów.


Opis szkolenia

STRATEGIE KOMUNIKACJI MARKETINGOWEJ ŁĄCZĄ MARKETING ONLINE I TRADYCYJNY.

Właściwe połączenie taktyki marketingu interaktywnego i tradycyjnego gwarantuje dużą skuteczność i siłę oddziaływania akcji marketingowych. Szkolenie ukazuje metody i taktyki stosowane w marketingu zintegrowanym (online+offline) w firmach na świecie i w Polsce. Szkolenie przeznaczone dla wszystkich osób odpowiedzialnych za strategie marketingowe i kampanie reklamowe.

DOBÓR NARZĘDZI MARKETINGOWYCH PRZY OGRANICZONYM BUDŻECIE

Jest to problem większości marketerów – jak zapewnić maksymalną skuteczność działań przy ograniczonym budżecie? Analogiczne pytanie to: jak sprawić by nasz budżet marketingowy dobrze pracował? Podczas szkolenia, uczestnicy uczą się analizować działania konkurencji, właściwie dobierać media i łączyć przekaz marketingowy w wielu kanałach. Celem warsztatów i consultingu jest wypracowanie najlepszych metod marketingowych pod kątem budżetu – skuteczności – konkurencyjności.

INDYWIDUALNY CONSULTING MARKETINGOWY

Oprócz teorii, praktyki, studiów przypadków i warsztatów, sesja szkoleniowa zawiera elementy consultingu. Będziemy pracować nad rozwiązaniem indywidualnych problemów marketingowych naszych uczestników. To szansa, aby zdobyć cenne uwagi i nowe spojrzenie na wybrane wyzwania dla Państwa firm i marek.
Korzyści dla uczestników
Szkolenie zawiera najnowszą i przekrojową wiedzę marketingową. Jest idealną metodą na poznanie i wyćwiczenie skutecznych metod i narzędzimarketingowych realizujących wiele celów, takich jak wprowadzanie nowych produktów, zwiększenie sprzedaży, pozycjonowanie marki czy walkę konkurencyjną.
Aktualizacja wiedzy z dziedziny nowoczesnego marketingu interaktywnego i tradycyjnego.
Poznanie najnowszych trendów, o których będzie głośno na rynku w najbliższej przyszłości.
Nabycie umiejętności właściwego rozpoznania nisz marketingowych.
Inspiracja dla skutecznego planowania taktyki marketingowej w różnych mediach.
Inspiracja dla wykorzystywania najnowszych trendów konsumenckich.
Poznanie i wykorzystanie metod angażowania grup docelowych (online & offline).
Inspiracja do nowych metod zwiększania konkurencyjności.

Program szkolenia
DZIEŃ 1

1. AKTUALIZACJA WIEDZY - MARKETING INTERAKTYWNY & TRADYCYJNY

Współczesny marketing & e-marketing to zbiór wielu taktyk i możliwości. Jednak o ich prawdziwej skuteczności decydują fundamentalne aspekty marketingowe, które na współczesnych rynkach podlegają szybkiej ewolucji. Ten dział szkolenia ma na celu przedstawienie najnowszej wiedzy o prawidłowym rozumieniu marki i jej roli, szansach i zagrożeniach na współczesnym rynku.

1.1 Marka - prawidłowe rozumienie funkcjonowania na nowoczesnym rynku.
1.2 Marketing - zmiany zasad funkcjonowania na nowoczesnym rynku.
1.3 Budowa marki - najważniejsze zasady i trendy.
1.4 Zasady skutecznej budowy siły marki w komunikacji tradycyjnej i internetowej.
1.5 Budowa marketingowej przewagi konkurencyjnej na rynku.
1.6 Reklama marki & reputacja marki - trendy i współczesne wyzwania.
1.7 Pozycjonowanie marki a walka konkurencyjna.

* INDYWIDUALNE PORADY STRATEGICZNE DLA UCZESTNIKÓW (CONSULTING)

ĆWICZENIA INDYWIDUALNE
STUDIA PRZYPADKÓW - POLSKA I ŚWIAT
DYSKUSJA


2. BADANIA MEDIOWE I MARKETINGOWE RYNKU POLSKIEGO - TRENDY

Ten dział szkolenia systematyzuje wiedzę na temat odbiorców działań marketingowych na rynku Polskim. Pozwala lepiej zrozumieć zachowania konsumenckie oraz specyfikację komunikacji marketingowej online i offline.

Badania pokazują drogę rozwoju polskiego rynku mediów pod kątem marketingu interaktywnego i tradycyjnego. Wykazane i analizowane są trendy marketingu zintegrowanego, łączącego marketing online i tradycyjny. Trener ukazując trendy zestawia dane z najnowszych badań rynku polskiego wykonane m.in. przez Interactive Advertising Bureau Polska, Google Polska, Facebook, PricewaterhouseCoopers, Staecom, Gemius, Isobar.

2.1 Segmentacja, zachowania online konsumentów - trendy i ewolucja.
2.2 Rozwój rynku reklamy online i tradycyjnej w Polsce - teraźniejszość i przyszłość.
2.3 Marketing zintegrowany - skuteczność łączenia kanału internetowego i tradycyjnego.
2.4 Rozwój rynku marketingu interaktywnego & eCommerce - trendy.
2.5 Interpretacja trendów rynkowych - przyszłość, szanse i zagrożenia.


3. REKLAMA - WSPÓŁCZESNE ZASADY, TAKTYKA I TRENDY

Dział ten porusza kwestię trendów i skuteczności w reklamie i promocji oraz mikrotrendów. Na rynku komunikacji zmiany zachodzą bardzo szybko a dotrzymanie im kroku jest warunkiem skuteczności działań marketingowych w Internecie i w kanałach tradycyjnych.

Najważniejszym obecnie celem komunikacji reklamowej jest zaangażowanie odbiorcy. Jest to znacząca zmiana w wieloletniej „kulturze reklamy”. Zadanie to jest bardzo trudne, ale prawidłowa taktyka reklamowa jest coraz bardziej skomplikowana ze względu na rozdrobnienie mediów i rosnącą liczbę przekazow marketingowych.

3.1 Zmiany w skuteczności reklamy i promocji
3.2 Najskuteczniejsze formy reklamowe
3.3 Reklama online i offline w strategii reklamowej
3.4 Rozpoznanie i wykorzystanie w reklamie trendów konsumenckich
3.5 Zawartość typu display vs. video
3.6 Multimedia i interakcja - warunki skuteczności
3.7 Najbliższa przyszłość reklamy online i tradycyjnej

* INDYWIDUALNE PORADY STRATEGICZNE DLA UCZESTNIKÓW (CONSULTING)
* ANALIZA DZIAŁAŃ KLIENTA & KONKURENCJI


ĆWICZENIA GRUPOWE
STUDIA PRZYPADKÓW - POLSKA I ŚWIAT
DYSKUSJA


DZIEŃ 2

 4. INSIGHT - MARKA, PRODUKT, USŁUGA A ZAANGAŻOWANIE KONSUMENTA

Zostanie przedstawiona unikalna metodyka strategiczna zapewniająca bardzo wysoką skuteczność strategii komunikacji marketingowej przy optymalnym wykorzystaniu budżetu. Metodyka jest przystosowana do specyfiki sektora B2C & B2B.

Pierwszym krokiem na drodze budowy skutecznych strategii marketingowych jest zrozumienie potrzeb, oczekiwać, nastawienia, problemów, marzeń, sytuacji życiowej, etc. odbiorców strategii czyli konsumentów i klientów. Dobra strategia opiera się na zaawansowanej segmentacji i łączenia komunikacji marketingowej z nawykami komunikacyjnymi konsumentów.


4.1 INSIGHT - rozumienie grup docelowych i zaawansowana segmentacja. Jak prawidłowo rozumieć nawyki i oczekiwania komunikacyjne grup docelowych.

4.2 Projektowanie badań marketingowych i prawidłowa interpretacja danych.

4.3 Analiza działań konkurencji - słabe i mocne strony marki konkurencji, analiza komunikacji marketingowej i poszukiwanie „luk marketingowych”.

4.4 Rozumienie naszej marki wewnątrz firmy - wartości, funkcja, benefity emocjonalne i racjonalne, Reason-To-Believe. Budowa przekazu strategicznego-marketingowego.

4.5 Znajomość naszej marki i jej wyobrażenie u odbiorców strategii (konsumenci, klienci). Odkrywanie wyjściowych warunków komunikacji marketingowej.


* INDYWIDUALNE PORADY STRATEGICZNE DLA UCZESTNIKÓW (CONSULTING)

ĆWICZENIA INDYWIDUALNE
STUDIA PRZYPADKÓW - POLSKA I ŚWIAT
DYSKUSJA


5. USTALANIE CELÓW STRATEGII KOMUNIKACJI MARKETINGOWEJ

    Po dokładnym zrozumieniu grup docelowych i ich nawyków komunikacyjnych - oraz działań konkurencji - możliwe jest dopasowanie realistycznych celów strategicznych dla komunikacji marketingowej.

    5.1 Cele kognitywne - co odbiorca, konsument, klient powinien wiedzieć o naszej marce zanim dokona zakupu produktu, lub usługi. Opracowanie właściwego wizerunku marki i budowa przekazu marketingowego. Edukacja klientów i konsumentów.

    5.2 Cele behawioralne - co odbiorca ma zrobić w wyniku komunikacji marketingowej. Opracowanie zachowań konsumenckich jako kluczowy element strategii komunikacji:

Strategie pro-sprzedażowe
Strategie promocyjne
Wprowadzanie nowych produktów
Strategie klubowo-punktowe
Strategie pozycjonowania marki

    5.3 Cele pro-klienckie i konsumenckie w strategii komunikacji marketingowej. Metody gromadzenia konsumentów i klientów wokół marki i budowa społeczności konsumenckich.


* INDYWIDUALNE PORADY STRATEGICZNE DLA UCZESTNIKÓW (CONSULTING)

ĆWICZENIA INDYWIDUALNE
STUDIA PRZYPADKÓW - POLSKA I ŚWIAT
DYSKUSJA


6. WYBÓR METOD ZAANGAŻOWANIA ODBIORCÓW I DOBÓR MEDIÓW

Opracowanie dokładnych celów strategii komunikacji marketingowej i zrozumienie zachowania konsumentów pozwalają na właściwy dobór mediów i taktyki zaangażowania konsumentów. W tej fazie budowy strategii kluczowe jest właściwe rozplanowanie budżetu pod kątem spodziewanych rezultatów.

6.1 Planowanie sposobów zaangażowania konsumentów. Narzędzia marketingowe, kanały komunikacji online i tradycyjne (słabe i mocne strony):
Tradycyjne media: TV, radio, prasa
Wydarzenia (eventy)
Reklama internetowa
SEM/SEO
Serwisy społecznościowego
Media mobilne
6.2 Sposoby wyboru najlepszych rozwiązań marketingowych przy ograniczonych budżetach.


* INDYWIDUALNE PORADY STRATEGICZNE DLA UCZESTNIKÓW (CONSULTING)

ĆWICZENIA INDYWIDUALNE
STUDIA PRZYPADKÓW - POLSKA I ŚWIAT
DYSKUSJA


7. POMIAR SKUTECZNOŚCI STRATEGII KOMUNIKACJI MARKETINGOWEJ

Badanie skuteczności kampanii reklamowych pozwala wybrać najefektywniejsze formy i narzędzia reklamowe i promocyjne, zoptymalizować je pod kątem kosztów i sprawić by pieniądze wykorzystane na kampanie reklamową przynosiły jak największy zwrot inwestycji.

7.1 Wyznaczniki skuteczności kampanii i prawidłowe rozumienie danych
7.2 Pomiar skuteczności kampanii typu display
7.3 Pomiar skuteczności kampanii w mediach społecznościowych
7.4 Pomiar skuteczności kampanii AdWords
7.5 Pomiar skuteczności kampanii e-mailingowych
7.6 Pomiar skuteczności kampanii wielokanałowych (online+offline)

* INDYWIDUALNE PORADY STRATEGICZNE DLA UCZESTNIKÓW (CONSULTING)

STUDIA PRZYPADKÓW - POLSKA I ŚWIAT
DYSKUSJA


Szkolenie prowadzi:


Tomasz Sucheta
Marketingowiec. Jeden z najwybitniejszych, polskich ekspertów w projektowaniu strategii komunikacji marketingowej. Twórca licznych innowacyjnych rozwiązań brandingowych i lojalnościowych, w tym strategii wielokanałowychW ramach szkolenia gwarantujemy Państwu:
Miłą i fachową obsługę
Profesjonalizm trenera
Ciekawe materiały szkoleniowe
Dyplomy ukończenia szkolenia
Wsparcie poszkoleniowe Trenera (do trzech miesięcy po zakończonym szkoleniu)
Możliwość uzyskania pomocy od Trenerów poprzez profesjonalne forum szkoleniowe, stworzone specjalnie na tego rodzaju potrzeby.
Możliwość wpływu na zakres i przebieg szkolenia akceptowalny przez wszystkich jego uczestników
(niektóre firmy twierdzą, że tylko one tak robią ale to nieprawda ... my działamy tak od samego początku).
Oferujemy również możliwość wymiany spostrzeżeń i wniosków z innymi uczestnikami szkolenia:

Zobacz forum: www.forum-szkolenia.pl
Oraz:
Przerwy kawowe i smaczne obiady
Pomoc w rezerwacji miejsc noclegowych na preferencyjnych warunkach.
Pomoc Opiekuna szkolenia przez cały czas pobytu  - doradzamy, jak milo i efektywnie spędzić czas po szkoleniu


Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy AVENHANSEN>>>

Grupa docelowa

Szkolenia polecamy dla

-Wszystkich specjalistów i managerów marketingu budujących i wdrażających strategie marketingowe poszukujących nowoczesnych rozwiązań marketingowych dla firm.

-Opiekunów klienta i projektantów strategii marketingowej i reklamowej w agencjach reklamowych i agencjach PR.

-Przedsiębiorców poszukujących rozwiązań zwiększających konkurencyjność firm, marek i produktów.

Certyfikaty

dyplom AVENHANSEN

Metodologia


Studia przypadków ze świata i z polski.
Dyskusja.
Warsztaty indywidualne.
Indywidualny consulting.
Prezentacja badań marketingowych i ćwiczenia interpretacji.

Informacje dodatkowe


Lokalizacje

Kraków woj. małopolskie
hotel***w centrum Krakowa
darmowe
Kraków woj. małopolskie
hotel***w centrum Krakowa
darmowe
Błąd serwera.

Pozostałe szkolenia firmy

Skuteczna strategia sprzedażowa czyli jak efektywnie sprzedawać i zarabiać więcej
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
1 680,00 zł (1 365,85 netto)
Budowa zysku firmy z wizerunku i działań marketingowych
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
780,00 zł (634,15 netto)
Ofensywne techniki sprzedaży
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
Innowacje i trendy w marketingu i e-marketingu
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
1 280,00 zł (1 040,65 netto)
Sposoby pozyskiwania klienta
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
1 480,00 zł (1 203,25 netto)
Trade Marketing
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
1 480,00 zł (1 203,25 netto)
Psychologia obsługi klienta
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
1 480,00 zł (1 203,25 netto)
Personal branding - budowanie marki osobistej
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
880,00 zł (715,45 netto)
Obsługa klienta i budowanie długotrwałych relacji
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
1 480,00 zł (1 203,25 netto)
Pozyskiwanie lub rozszerzanie współpracy z kluczowymi / strategicznymi klientami
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
1 480,00 zł (1 203,25 netto)
PROSPECTING czyli jak skutecznie pozyskać nowych Klientów i rozpocząć skuteczną sprzedaż?
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
1 480,00 zł (1 203,25 netto)
Nowoczesny Key Account Management
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
5% rabatu SZKOLENIE ON-LINE: Zdalna obsługa trudnego klienta
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
5% rabatu Negocjacje zakupowe w praktyce
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
Skuteczna sprzedaż w branży motoryzacyjnej
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
10% rabatu Profesjonalne techniki sprzedaży i skuteczna komunikacja w obsłudze klienta
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
1 820,40 zł (1 480,00 netto)

Polecane szkolenia

Event Manager – organizator imprez
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Senior to też klient
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Marketing internetowy
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Web marketing – profesjonalne warsztaty SEO Copywriting
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Pokaz jezyk konkurencji profesjonalne warsztaty Copywritingu
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Marketing polityczny i Media Relations czyli jak wygrać wybory parlamentarne?
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Wizerunek firmy i marki - czyli jak pokonać konkurencję w mediach i zdobyć klienta?
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Etykieta w biznesie
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Skuteczna strategia sprzedażowa czyli jak efektywnie sprzedawać i zarabiać więcej
AVENHANSEN Sp. z o.o.
Do ustalenia
1 680,00 zł (1 365,85 netto)
Marketing w nowoczesnej firmie
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Marketing i PR w Internecie
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Reklama internetowa
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Negocjacje handlowe
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Nowoczesny kanał sprzedaży - Hipermarket
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Sprzedaż mobilna
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Marketing partyzancki czyli jak małym kosztem
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Techniki sprzedaży
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Sprzedaż krok po kroku
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Współpraca z agencją reklamową
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Pomiar efektywności działań promocyjnych i reklamowych
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Planowanie mediów
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Zarządzanie reklamą
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Warsztaty handlowe
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
E-mail marketing
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Promocja w Social Media
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
E Marketing - promocja firmy w Internecie
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Wprowadzenie w tajniki efektywnej sprzedaży
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Wpływ komunikacji na właściwą sprzedaż
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Skuteczne umawianie się na spotkania
ADEPT Sp. z o. o. Sp.k.
Do ustalenia
Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym serwisie, optymalizacji jego treści oraz dostosowania serwisu do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności serwisu.
zobacz profil udostępnij zapytanie grupowe