Doświadczenie zawodowe zanim został konsultantem:
Przez wiele lat był Kierownikiem Jakości oraz Dyrektorem Produkcji w przedsiębiorstwach z różnych branż.
Wie co to jest opóźnienie w dostawie produktu do klienta sięgające wielu tygodni pomimo produkcji na zapas. Tym samym zna miękkość dywanu Prezesa. Konsekwencją podjętych przez niego działań było utrzymanie wysokiego poziomu obsługi klienta, realizacja „wrzutek”. Firma utrzymała taki sposób zarządzania tym obszarem czego efektem było podpisanie przez tego samego klienta umowy na 3 lata z góry, ponieważ tak był zadowolony ze współpracy.
Doświadczył momentu, w którym dostawca oświadczył mu, że czas dostawy odrobinę się wydłużył z 48 godzin do 52 tygodni. Wykorzystał to jako szansę na wdrożenie procesu S&OP oraz usystematyzowanie priorytetów w obsłudze klienta. Ta teoretycznie „katastrofalna” informacja stała się zaczątkiem znacznie lepszej współpracy wszystkich działów w firmie.
W swoim CV może zapisać też taką sytuację, gdy jeden z klientów kupował ogromne ilości modyfikowanego według swojej specyfikacji produktu (produkcja zajmowała około 2 tygodni pracy tylko nad tym jednym zamówieniem) i w pewnym momencie w ogóle się po niego nie zjawił, a na magazyn trafiły wyroby o wartości kilku milionów złotych, których nikt nie chciał. Konrad wprowadził prognozy, ustalił jasne zasady uwolnienia zleceń produkcyjnych. W wyniku tego, nigdy więcej już nie powtórzył się problem z nieodebraniem dwóch partii produktu.
Doświadczenie zawodowe jako konsultant:
Od wielu lat prowadzi diagnozy zintegrowanego planowania według metodologii MPM oraz weryfikuje audyty klientów według metodologii ABCD Oliver’a Wight’a. Prowadzi szkolenia oraz warsztaty w zakresie planowania nadrzędnego S&OP (Sales & Operations Planning) i MPS (Master Production Schedule), harmonogramowania produkcji.
Dwukrotnie przerwał szkolenie/warsztaty, gdyż uczestnicy nie odrobili „pracy domowej” i nie byli przygotowani do kolejnego kroku.
Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w obszarach produkcji, jakości i technologii. Prowadził wewnętrzne szkolenia i warsztaty z zakresu TPS/ Lean Manufacturing, m.in.: Koordynator LM, Kanban, 5S, rozwiązywanie problemów (7 narzędzi, FMEA, APQP, Shainin DOE) w obszarach jakości i produkcji. Odpowiedzialny był za przeprowadzanie auditów obszaru produkcji (jakość, produkcja, logistyka) metodologią Rapid Plant Assesment oraz VSM (Mapowanie Strumienia Wartości).
Zrealizował z powodzeniem szkolenia m.in. dla takich firm jak: ABB, Bama Polska, BCC, Corning Optical Communications Polska , Deloitte, Exact, Honeywell, HTL, Hulanicki Bednarek - HB Energia, IKEA, Infosys, JTI, Kosmepol (fabryka L’Oreal), Lacroix, Nowa Szkoła, Oriflame, Plastic Omnium, Polpharma, PPG Polifarb Cieszyn, Rationel Polska (Dovista), SMP Poland, TA Hydronics (grupa IMI), Tenneco Automotive, TPV CIS, TRI Poland, Valeo Słowacja (U-Shin Slovakia s.r.o.) i innych.
Bierze aktywny udział w ciągłym doskonaleniu kwalifikacji trenerskich zgodnych z wymogami APICS. Jesienią 2017 otrzymał tytuł CPIM Lead Instructor (drugi w Polsce, dziesiąty w Europie).
Licencjonowany trener TFC - The Fresh Connection – zaawansowanego symulatora łańcucha dostaw (innowacyjna symulacja ‘web-based business’ angażująca uczestników w podejmowanie strategicznych decyzji w procesie zarządzania przedsiębiorstwem).
„Najpiękniejszy moment w pracy konsultanta, kiedy nawet kilkadziesiąt miesięcy po szkoleniu, dzwoni szef SCM i opowiada co już zrobili i jakie nowe wyzwania czekają przed nimi. Chciałbym by było jasne, że żadna w tym moja zasługa, ale upór i pracowitość ludzi, których miałem okazję spotkać. Brawo Oni!”