Brałeś udział w szkoleniu BEZPIECZNA UMOWA HANDLOWA – SZTUKA PISANIA, INTERPRETOWANIA I EGZEKWOWANIA UMÓW, ale chcesz więcej? Weź udział w szkoleniu BEZPIECZNA UMOWA HANDLOWA – NAJWAŻNIEJSZE KLAUZULE UMOWNE i pogłębij swoją wiedzę. Zostań ekspertem od umów!
Praktyczna wiedza
Ogromnym atutem tego szkolenia jest praktyczne ujęcie omawianych zagadnień. Prezentowane treści wzbogacone zostały licznymi przykładami, zadaniami, kazusami i case study. Najważniejszym punktem programu tego warsztatu jest tworzenie i analiza postanowień umownych funkcjonujących w obrocie połączona z komentarzem prowadzącego i próbą wspólnego wypracowania różnych wariantów tych postanowień.
Nowe umiejętności
Dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu zyskasz umiejętności, które pomogą Ci w codziennej pracy z umowami. Nauczysz się tworzenia i analizowania najistotniejszych postanowień umownych, a także zabezpieczania zobowiązań wynikających z umów i późniejszego egzekwowania tych zabezpieczeń. Dowiesz się, jak uniknąć źle skonstruowanych i niebezpiecznych klauzul umownych, a także tego jak zadbać o swój interes negocjując te postanowienia umowne, której mają największą wartość.
Doświadczony trener i indywidualne konsultacje
Udział w szkoleniu zapewnia solidną porcję wiedzy praktycznej i możliwość czerpania z lat doświadczeń prowadzącego, który zajmuje się umowami od lat w swojej codziennej pracy jako radca prawny. Ważnym elementem szkolenia jest wymiana doświadczeń przez uczestników i możliwość konsultacji z prowadzącym problematycznych zagadnień przez każdego z uczestników.
Program szkolenia
1. Oznaczenie stron, osób uprawnionych do reprezentacji i podstawy ich działania
- najczęściej popełnianie błędy, konsekwencje wadliwego sformułowania tych zapisów, na co należy i warto zwrócić uwagę przy formułowaniu tej części umowy.
2. Zapewnienia i oświadczenia składane przez strony w ramach umowy ( tzw. representation and warranties)
- znaczenie prawne tych zapisów i konsekwencje ich niezgodności z rzeczywistością.
3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy
- środki i sposoby zabezpieczania zobowiązań umownych, jak je dopierać w sposób efektywny i adekwatny do realiów biznesowych.
4. Klauzule adaptacyjne, waloryzacyjne i renegocjacyjne, w tym klauzula nadmiernej uciążliwości (tzw. hardship)
- jak zabezpieczyć ryzyko istot
- jak zabezpieczyć ryzyko istotnej zmiany warunków realizacji umowy.
5. Zakaz konkurencji
- zakres, treść i możliwe modyfikacje zakazu, a także dopuszczalność tego rodzaju klauzuli w świetle prawa konkurencji.
6. Zobowiązanie do zachowania poufności
- jak efektywnie sformułować takie zobowiązanie klauzuli, na co zwrócić uwagę, a także najczęściej popełnianie błędy, konsekwencje wadliwego sformułowania tych zapisów.
7. Klauzule dotyczące odpowiedzialności kontraktowej
- jak umiejętnie ograniczać ryzyko kontraktowe, jaki jest możliwy zakres tych ograniczeń, co należy wziąć pod uwagę, a także najczęściej popełnianie błędy, konsekwencje wadliwego sformułowania tych zapisów.
8. Klauzule przewidujące możliwość odstąpienia lub wypowiedzenia umowy
- w tym umowne prawo odstąpienia, odstąpienie sankcyjne, a także umowne klauzule kasatoryjne – ograniczenia ustawowe, możliwe warianty tego rodzaju klauzul, najczęściej popełnianie błędy w tym zakresie.
9. Wybór prawa właściwego dla umowy oraz jurysdykcja sądów w sporach związanych z jej realizacją
- możliwe warianty tego rodzaju klauzul, najczęściej popełnianie błędy w tym zakresie.
Często zadawanie pytania
1. Dla kogo jest to szkolenie? Czy muszę być prawnikiem żeby w nim uczestniczyć?
- Szkolenie jest dla wszystkich, którzy chcą uniknąć finansowych, rzeczowych i emocjonalnych kosztów, wynikających z problemów z umowami. Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla pracowników działów handlowych oraz innych osób przygotowujących umowy i nadzorujących ich wykonanie, a także dla menedżerów, członków zarządu, właścicieli firm. Żeby wziąć udział w szkoleniu nie trzeba posiadać wykształcenia prawniczego, ani być prawnikiem. Warto jednak wcześniej wziąć udział w szkoleniu BEZPIECZNA UMOWA HANDLOWA – SZTUKA PISANIA, INTERPRETOWANIA I EGZEKWOWANIA UMÓW.
2. Co zrobić jeśli nie odpowiada mi żaden z proponowanych terminów szkolenia?
- Skontaktuj się z nami! Wskaż jaki termin szkolenia odpowiadałby tobie najbardziej. Postaramy się uwzględnić Twoje życzenie podczas planowania harmonogramu szkoleń na kolejny okres.
3. Jakie kroki podjąć, jeśli poszukuję takiego szkolenia w formie zamkniętej dla mojego zespołu?
- Skontaktuj się z nami! Wskaż ile osób liczy twój zespół, gdzie i kiedy chciałbyś żeby szkolenie się odbyło. Porozmawiajmy o potrzebach twojego zespołu. Dostosujemy program i treści szkolenia do indywidualnych potrzeb twojego zespołu.
4. Czy istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na udział w tym szkoleniu?
- Koszt udziału w szkoleniu może podlegać refundacji ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego lub Funduszu Pracy. Zapytaj nas o dostępność miejsc i refundacji. Chętnie dla Ciebie sprawdzimy, czy w Twoim przypadku jest taka możliwość.