
Brałeś udział w szkoleniu BEZPIECZNA UMOWA HANDLOWA – SZTUKA PISANIA, INTERPRETOWANIA I EGZEKWOWANIA UMÓW, ale chcesz więcej? Weź udział w szkoleniu BEZPIECZNA UMOWA HANDLOWA – NAJWAŻNIEJSZE KLAUZULE UMOWNE i pogłębij swoją wiedzę. Zostań ekspertem od umów!
Ogromnym atutem tego szkolenia jest praktyczne ujęcie omawianych zagadnień. Prezentowane treści wzbogacone zostały licznymi przykładami, zadaniami, kazusami i case study. Najważniejszym punktem programu tego warsztatu jest tworzenie i analiza postanowień umownych funkcjonujących w obrocie połączona z komentarzem prowadzącego i próbą wspólnego wypracowania różnych wariantów tych postanowień.
Dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu zyskasz umiejętności, które pomogą Ci w codziennej pracy z umowami. Nauczysz się tworzenia i analizowania najistotniejszych postanowień umownych, a także zabezpieczania zobowiązań wynikających z umów i późniejszego egzekwowania tych zabezpieczeń. Dowiesz się, jak uniknąć źle skonstruowanych i niebezpiecznych klauzul umownych, a także tego jak zadbać o swój interes negocjując te postanowienia umowne, której mają największą wartość.
Udział w szkoleniu zapewnia solidną porcję wiedzy praktycznej i możliwość czerpania z lat doświadczeń prowadzącego, który zajmuje się umowami od lat w swojej codziennej pracy jako radca prawny. Ważnym elementem szkolenia jest wymiana doświadczeń przez uczestników i możliwość konsultacji z prowadzącym problematycznych zagadnień przez każdego z uczestników.
1. Oznaczenie stron, osób uprawnionych do reprezentacji i podstawy ich działania
2. Zapewnienia i oświadczenia składane przez strony w ramach umowy ( tzw. representation and warranties)
3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy
4. Klauzule adaptacyjne, waloryzacyjne i renegocjacyjne, w tym klauzula nadmiernej uciążliwości (tzw. hardship)
5. Zakaz konkurencji
6. Zobowiązanie do zachowania poufności
7. Klauzule dotyczące odpowiedzialności kontraktowej
8. Klauzule przewidujące możliwość odstąpienia lub wypowiedzenia umowy
9. Wybór prawa właściwego dla umowy oraz jurysdykcja sądów w sporach związanych z jej realizacją
1. Dla kogo jest to szkolenie? Czy muszę być prawnikiem żeby w nim uczestniczyć?
2. Co zrobić jeśli nie odpowiada mi żaden z proponowanych terminów szkolenia?
3. Jakie kroki podjąć, jeśli poszukuję takiego szkolenia w formie zamkniętej dla mojego zespołu?
4. Czy istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na udział w tym szkoleniu?