Celem edukacyjnym szkolenia jest zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu fotografii podróżniczej. Uczestnik nabędzie umiejętności wykonywania zdjęć w świetle zastanym, o zmierzchu, w nocy oraz we wnętrzach bez użycia lampy błyskowej. Pozna również podstawowe zasady kompozycji m.in. zasadę trójpodziału oraz zasady ekspozycji (w tym zależność jakości i barwy światła od pory dnia). Szkolenie koncentruje się na rozwojowi umiejętności twórczych i zmysłu obserwacji uczestników.
Kurs przeznaczony jest dla pasjonatów i entuzjastów fotografii, którzy pragną pogłębić i usystematyzować swoją wiedzę na temat fotografii oraz szukają inspiracji, źródeł pomysłów oraz własnego stylu.
Wstęp
Ekspozycja
Kompozycja
Grzegorz Lityński - fotograf i podróżnik, Kierownik Studiów Podyplomowych z Fotografii Podróżniczej i Dokumentalnej WST w Katowicach, laureat BZ WBK Press Foto, autor szeregu wystawy indywidualnych m.in. w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie oraz w ramach Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Oficjalny fotograf wyprawy Narodowego Centrum Kultury śladami polskich zesłańców na Syberię oraz Kamczatkę. Zdobywca Grand Prix Festiwalu Podróżniczego we Wrocławiu oraz Nagrody Publiczności Festiwalu Podróżniczego „Trzy żywioły” w Krakowie. Fotografował głowy państw, polityków, biznesmenów, sportowców, bezdomnych, mieszkańców slumsów, obozu dla uchodźców. Realizował projekty dokumentalne na Dolnym i Górnym Śląsku, na Filipinach, w Kanadzie, Laosie, na Sri Lance. Odznaczony przez Prezydenta RP za szerzenie polskości na krańcach świata (2015). Posiada bogate doświadczenie dydaktyczne: od kilkunastu lat prowadzi zajęcia z fotografii – teoria i plenery – w Polsce, Czarnogórze, Czechach, Hiszpanii, Niemczech, a także w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej.