W konsekwencji wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nastąpiły istotne zmiany m.in. w warunkach realizacji międzynarodowego obrotu towarowego pomiędzy terytoriami Zjednoczonego Królestwa i terytoriami Państw członkowskich Unii Europejskiej.
Od stycznia 2021r. zmianie uległy zarówno zasady regulowania sytuacji prawnej towarów w obrocie międzynarodowym pomiędzy Unią Europejską a krajami trzecimi (włączając Wielką Brytanię) jak również warunki i wymogi odnoszące się do wewnątrzwspólnotowych przepływów towarowych pomiędzy pozostałymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej wraz z ich odpowiednimi terytoriami o statusie specjalnym.
Ponieważ na osoby zobowiązane zostanie między innymi nałożony od lipca 2021 w określonych przypadkach wywozu fakultatywnie a od stycznia 2022 zarówno w wywozie jak i przywozie definitywnie, nowy obowiązek szczegółowego deklarowania wymaganych elementów kalkulacyjnych, niezbędnym staje się przyswojenie, ugruntowanie i zaktualizowanie wiedzy o regułach określania pochodzenia towarów, klasyfikacji towarów w nomenklaturze scalonej, warunkach dostawy oraz ustalania określonych wartości dla potrzeb sprawozdawczości w systemie INTRASTAT.
Kierując się perspektywą możliwości rozpoczęcia nowej lub rozszerzenia istniejącej działalności przedstawicielskiej poprzez zwiększenie portfela oferowanych usług przez osoby zawodowo przygotowane do wykonywania czynności przewidzianych przepisami Prawa celnego w imieniu osób zobowiązanych, zajęcia kierowane są do pracowników biur rachunkowych, księgowych, agentów i agencji celnych, pracowników działów zakupów, logistyki, sprzedaży, exportu i importu, radców i doradców podatkowych a także pozostałych osób odpowiedzialnych za sprawy celne, podatkowe i sprawozdawcze w przedsiębiorstwach.
Szkolenie dostosowane jest do wszystkich poziomów zaawansowania słuchaczy.