Szkolenie nagrane 3 lutego wraz z udziałem Uczestników i pytaniami
Szkolenie nagrane 3 lutego wraz z udziałem Uczestników i pytaniami
Jak skorzystać ze szkolenia?
Zgłoś się online poprzez nasz formularz „zapisz się” na dole strony. Na podstawie otrzymanego potwierdzenia dokonaj wpłaty i wyślij ją zwrotnie na mail z którego zostało wysłane potwierdzenie otrzymania zgłoszenia. W odpowiedzi my wyślemy unikatowy kod z dostępem do szkolenia, który będzie działał przez 14 dni.
Celem szkolenia jest syntetyczne omówienie ważniejszych zmian w opodatkowaniu międzynarodowego obrotu towarowego i usługowego, które weszły w życie w 2020 r., od stycznia 2021 r. oraz planowanych na rok 2021. Zmiany w prawie UE wpłynęły bezpośrednio na zasady rozliczania podatku z tytułu dostaw wewnątrzwspólnotowych, a dodatkowo stały się przedmiotem objaśnień podatkowych. W przypadku obrotu usługowego istotne znaczenie miał wyrok TSUE w sprawie Dong Yang C?547/18, który zamiast rozwiać wątpliwości związane z rolą stałego miejsca prowadzenia działalności usługobiorcy, dodatkowo je spotęgował.
Od lipca 2021 r. w całej UE mają funkcjonować nowe reguły opodatkowania sprzedaży wysyłkowej towarów (rozszerzenie procedury MOSS na obrót towarowy oraz dalsze usługi), a także rewolucyjne zmiany w opodatkowaniu importu towarów przeznaczonych dla konsumentów (likwidacja zwolnienia dla towarów o wartości do 22 Eur i nowa procedura dla towarów o wartości do 150 Eur). Zmianom w tym zakresie towarzyszyć będzie nałożenie na operatorów platform internetowych obowiązku rozliczania podatku należnego z tytułu dostaw w UE.
Szczegółowy plan szkolenia obejmuje omówienie następujących tematów:
Krystian Łatka ? prawnik, doradca podatkowy, wykładowca i konsultant podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych, specjalizujący się w podatku od towarów i usług oraz obsłudze sporów podatkowych. Ukończył z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także absolwentem Podyplomowego Studium Podatków i Prawa Podatkowego Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładowca na Studium dla Doradców i Ekspertów Podatkowych. Uczestnik wielu projektów szkoleniowych dla największych przedsiębiorstw działających na polskim rynku. Autor artykułów i współautor książek o tematyce podatkowej, w tym kolejnych wydań komentarza do ustawy o podatku od towarów i usług.
Cena za dostęp do szkolenia przez 14 dni z jednego urządzenia (komputer lub telefon) wynosi 249 zł netto (306,27 brutto)
Nie można udostępniać zakupionego szkolenia osobom trzecim. Grozi to odpowiedzialnością karną. Instytut współpracuje z firmą, która na co dzień zajmuje się przeciwdziałaniem nielegalnemu udostępnianiu filmów. Na jednym urządzeniu w czasie 14 dni możecie Państwo obejrzeć szkolenie wielokrotnie.