PROGRAM SZKOLENIA:
1. Wprowadzenie do tematyki cyberbezpieczeństwa:
a) Terminologia i definicje;
b) Operator usługi kluczowej – identyfikacja, rejestracja, obowiązki;
c) Dostawca usługi cyfrowej – identyfikacja i obowiązki.
2. Analiza ryzyka w projektowaniu systemu cyberbezpieczeństwa.
3. Rola standardów ISO (m.in.: 27001/27002/22301/27018/27018) w projektowaniu systemu cyberbezpieczeństwa.
4. Zarządzanie incydentami i naruszeniami.
5. Dokumentacja systemu cyberbezpieczeństwa.
6. Audytowanie systemu cyberbezpieczeństwa.
7. Omówienie przykładowych ataków oraz analiza ich skutków.
CEL SZKOLENIA: Szkolenie skierowane jest do osób zajmujących się bezpieczeństwem informacji, inspektorów ochrony danych, audytorów wewnętrznych, administratorów IT. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat aktualnych cyberzagrożeń, prezentacja możliwych do zastosowania środków technicznych i fizycznych, mających na celu zapobieganie i minimalizowanie strat związanych z cyberatakami oraz identyfikowanie i klasyfikowanie incydentów i naruszeń bezpieczeństwa.
FORMA SZKOLENIA: Szkolenie prowadzone jest formie warsztatów, które uzupełniane są elementami wykładów. Zadaniem uczestnika będzie m.in.: identyfikacja i charakteryzacja najważniejszych zagrożeń i ataków, określenie ryzyka związanego z ich występowaniem oraz wdrożenie odpowiednich zabezpieczeń.
INFORMACJE DODATKOWE: Powyższy koszt obejmuje: udział, materiały szkoleniowe, lunch, przekąski i napoje w przerwach, imienne zaświadczenie potwierdzające udział w szkoleniu. Organizator zastrzega sobie możliwość wyznaczenia innego terminu jeżeli nie zbierze się odpowiednia liczba osób. Podane w poszczególnych ofertach Szkoleń ceny są cenami netto, do których doliczany jest podatek od towarów i usług (VAT) zgodnie z obowiązującymi stawkami w dniu wystawienia faktury. Uczestnicy, którzy są zwolnieni z podatku od towarów i usług (VAT), zobowiązani są złożyć stosowne oświadczenie o źródłach finansowania Szkolenia. Zwolnienie z podatku od towarów i usług (VAT), o którym mowa, przysługuje w sytuacji, gdy minimum 70% środków, z których opłacane jest Szkolenie pochodzi ze środków publicznych. Rezygnacja z udziału w Szkoleniu w terminie 3 dni roboczych lub krótszym przed planowaną datą Szkolenia lub nieobecność na Szkoleniu, skutkuje obowiązkiem zapłaty przez uczestnika pełnych kosztów Szkolenia, na podstawie faktury otrzymanej od Organizatora w terminie 7 dni od daty jej wystawienia. Rezygnacje należy przesyłać mailowo na adres: biuro@forsafe.pl
