
Jesteś miłośnikiem koni i pasjonatem jeździectwa? A może powadzisz stadninę, szkółkę lub hotel dla koni? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat aspektów prawnych związanych z tą wyjątkową dziedziną? Weź udział w szkoleniu i dowiedz się m.in. jak dobrze kupić konia, jak uniknąć ryzyka prawnego prowadząc szkółkę jeździecką lub stadninę.
Na szkoleniu dowiesz się jakie masz prawa i obowiązki związane z posiadaniem i użytkowaniem koni. Poznamy regulacje dotyczące dobrostanu zwierząt, ale także przepisy odnoszące się hodowli, sprzedaży i transportu, z którym wiąże się posiadanie specjalnych uprawnień. Nauczysz się, na co zwrócić uwagę prowadząc działalność ośrodka jeździeckiego, a także pracując jako trener czy instruktor jeździectwa. Będzie też przestrzeń na to, abyś zadał/a swoje pytanie.
Na warsztacie omówimy różne case studies z perspektywy zarówno trenerów jeździectwa, jak i właścicieli ośrodków jeździeckiech. Dowiesz się też, która forma jest dla Ciebie bardziej korzystna: prowadzenie ośrodka jeździeckiego czy klubu jeździeckiego. Przedyskutujemy również zasady tworzenia dobrego regulamin stajni. Dowiesz się jakie masz obowiązki wprowadzone najnowszymi ustawami – w tym ustawą tzw. „kamilka”, za której nieprzestrzeganie mogą zostać nałożone kary. Przekonasz się czy jak sprzedać konia na próbę oraz jakie są obowiązki w przypadku kupna lub sprzedaży koni zza granicy. Znajdziesz odpowiedź na m.in. takie pytania: jak sporządzić dobrą umowę dzierżawy konia, czy jak stworzyć chroniące nasze interesy umowy z dostawcami, weterynarzami czy podkuwaczami.
Weź udział w szkoleniu, które poprowadzi doświadczony prawnik specjalizujący się w sprawach związanych z jeździectwem i prowadzeniem ośrodków jeździeckich. Trener uczestniczy w procesach dotyczących prowadzenia ośrodków jeździeckich i działalności szkoleniowej, dlatego szkolenia oparł na historiach i przypadkach z życia wziętych.
1. Dlaczego prawo jest istotne dla każdego pasjonata koni? – zagadnienia ogólne
2. Umowy, których przedmiotem jest koń
3. Regulacje związane z pensjonatem dla koni
4. Prawne aspekty prowadzenia ośrodków jeździeckich oraz treningu koni i jeźdźców
5. Transport koni
6. Hodowla koni
7. Ubezpieczenia
8. Zakończenie – pytania i dyskusja
1. Dla kogo jest to szkolenie? Czy muszę być prawnikiem żeby w nim uczestniczyć?
2. Co zrobić jeśli nie odpowiada mi żaden z proponowanych terminów szkolenia?
3. Jakie kroki podjąć, jeśli poszukuję takiego szkolenia w formie zamkniętej dla mojego zespołu?
4. Czy istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na udział w tym szkoleniu?
5. Jak długo trwa to szkolenie?