Pracujesz w sprzedaży? Szukasz praktycznej wiedzy, która pozwoli twojej firmie sprzedawać bezpieczniej? Biorąc udział w naszym szkoleniu dowiesz się wszystkiego co powinieneś wiedzieć, żeby bez ryzyka prawnego prowadzić sprzedaż i działania handlowe jako, doradca ds. sprzedaży, key account manager, czy sales manager.
Praktyczna wiedza
Ogromnym atutem tego szkolenia jest praktyczne ujęcie omawianych zagadnień. Prezentowane treści wzbogacone zostały licznymi przykładami, zadaniami, kazusami i case study. To nie jest suchy wykład tylko praktyczny warsztat, w trakcie którego zdobędziesz potrzebną ci wiedzę. Najważniejszym punktem tego warsztatu jest analiza konkretnych sytuacji biznesowych, połączona z komentarzem prowadzącego i próbą wspólnego wypracowania różnych wariantów rozwiązania. Możesz liczyć na to, że będzie praktycznie, rzeczowo i że nie pozwolimy ci zapomnieć tego czego się nauczyłeś.
Nowe umiejętności
Dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu zyskasz umiejętności, które pomogą Ci w codziennej pracy. Nauczysz się jak zweryfikować wiarygodność kontrahenta, jak zawrzeć dobrą umowę sprzedaży i jak zabezpieczyć płatność za dostarczone towary. Dowiesz się czego unikać żeby nie zostać posądzonym o łamanie zasad uczciwej konkurencji i zawieranie niedozwolonych porozumień ograniczających konkurencję. Dzięki nowej wiedzy i umiejętnościom unikniesz kosztownych błędów, długich procesów sądowych i innych komplikacji.
Doświadczony trener i indywidualne konsultacje
Udział w szkoleniu zapewnia solidną porcję wiedzy praktycznej i możliwość czerpania z doświadczeń prowadzącego, który od lat zajmuje się obsługą prawną firm handlowych w swojej codziennej pracy jako radca prawny. Ważnym elementem szkolenia jest wymiana doświadczeń przez uczestników i możliwość konsultacji z prowadzącym problematycznych zagadnień przez każdego z uczestników.
Program Szkolenia
1. Czy ten kontrahent jest wiarygodny? Jak to ocenić i nie wydać na to ani złotówki.
- Podczas tej części warsztatu dowiesz się, w jaki sposób sprawdzić, czy potencjalny kontrahent jest wiarygodny, czy posiada majątek, czy ma długi, jak zabezpieczyć się przed oszustem. Jak poznać informację na temat standingu finansowego przyszłego kontrahenta i to wszystko bez potrzeby zakupu płatnych raportów i analiz.
2. Osobiście, czy przez pełnomocnika? Kto może reprezentować kontrahenta, na jakich zasadach i dlaczego, to nie zawsze jest takie proste.
- Podczas tej części warsztatu dowiesz się jakie są zasady reprezentacji poszczególnych kategorii podmiotów funkcjonujących na rynku. Na co zwrócić uwagę, gdy kontrahenta reprezentuje pełnomocnik? Czy zawsze potrzebny jest odrębny dokument pełnomocnictwa i czym różni się pełnomocnictwo od prokury.
3. W jaki sposób i w jakiej formie najlepiej zawrzeć umowę?
- Podczas tej części warsztatu dowiesz się mnóstwa przydatnych rzeczy o trybach i formach zawierania umów, a także prawnych uwarunkowaniach związanych z różnymi sytuacjami, w których umowy są zawierane. W jaki sposób zawrzeć umowę na odległość? W jaki sposób wykorzystać nowe technologie w procesie zawierania umów? Czy twoja firma ma dodatkowe obowiązki zawierając umowę z konsumentem lub jednoosobowym przedsiębiorcą? Czy kontrahent może rozwiązać umowę, którą zawarł pod wpływem błędu? Na wszystkie te pytania odpowiemy podczas tej sesji warsztatowej.
4. Jak napisać dobrą umowę lub jak ją zweryfikować, jeśli napisał ją kto inny. Wybrane zagadnienia z zakresu zasad tworzenia, redagowania i wykładni umów.
- W ramach tej części warsztatu dowiesz się, w jaki sposób napisać dobrą umowę, jak analizować treść projektu umowy przygotowanego przez kontrahenta, na co zwrócić uwagę, na jakiego rodzaju przepisy i normy prawne lepiej uważać. Poznasz również zasady interpretacji postanowień umownych i dowiesz się co poza zapisami umowy wiąże strony, które ją podpisały.
5. Prawne i faktyczne formy zabezpieczenia prawidłowej realizacji zobowiązań umownych – czyli co zrobił żeby kontrahent miał motywację do wykonania umowy.
- Podczas tej części warsztatu dowiesz się mnóstwa przydatnych rzeczy o zabezpieczeniach zobowiązań umownych i to zarówno tych pieniężnych (weksel in blanco, poręczenie cywilne, gwarancja bankowa i ubezpieczeniowa), jak i niepieniężnych (kara umowna, sankcyjne odstąpienie od umowy, zadatek, kaucja gwarancyjna, wykonanie zastępcze). Z jakich zabezpieczeń możesz skorzystać, jak dobrać odpowiednie zabezpieczenie do konkretnej sytuacji, ile kosztują te zabezpieczenia i na co pozwalają.
6. Umowy sprzedaży i umowy dostawy bez tajemnic.
- W ramach tej części warsztatu dowiesz się, jakie są prawa i obowiązki stron umowy sprzedaży i dostawy, jakie dodatkowe postanowienia mogą zaleźć się w tego rodzaju umowach, na co warto zwrócić uwagę zawierając tego rodzaju umowę i czego unikać. Poznasz również te postanowienia umowy sprzedaży i dostawy, na których tle najczęściej dochodzi do sporów między stronami.
7. Treść umowy, a jej późniejsza realizacja – pułapki i błędy.
- Co zrobić jeśli kontrahent nie wywiązuje się z zawartej umowy? Dlaczego wadliwie skonstruowana umowa może być przyczyną sporów? Jak istnienie zabezpieczeń faktycznych i prawnych wpływa na realizację umowy? Na wszystkie te pytania odpowiemy podczas tej sesji warsztatowej.
8. Nieuczciwa konkurencja – co to takiego i co za nią grozi.
- Podczas tej części warsztatu dowiesz się mnóstwa przydatnych rzeczy o nieuczciwej konkurencji w różnych jej formach. Które informacje pochodzące od kontrahenta podlegają szczególnej ochronie, jako tajemnica przedsiębiorstwa. W jaki sposób mogę reklamować swoją firmę i jej produkty. Czy mogę rozpowszechniać informację o moim konkurencie. Na czym polega niedozwolone naśladownictwo produktów i co to takiego „kłusownictwo pracownicze”. Wreszcie dowiesz się co grozi tobie i twojej firmie w przypadku popełnienia czynu nieuczciwej konkurencji.
9. Niedozwolone porozumienia ograniczające konkurencję;
- W ramach tej części warsztatu dowiesz się, czym są niedozwolone porozumienia ograniczające konkurencję, czym charakteryzują się porozumienia horyzontalne i wertykalne. Poznasz również ryzyka związane z zawieraniem tego rodzaju porozumień.
Często zadawane pytania
1. Dla kogo jest to szkolenie? Czy muszę być prawnikiem żeby w nim uczestniczyć?
- Szkolenie jest dla wszystkich, którzy chcą uniknąć finansowych, rzeczowych i emocjonalnych kosztów, związanych z prowadzonymi działaniami sprzedażowymi. Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla pracowników działów handlowych, doradców ds. sprzedaży, key account managerów, czy sales managerów. Żeby wziąć udział w szkoleniu nie trzeba posiadać wykształcenia prawniczego, ani być prawnikiem.
2. Co zrobić jeśli nie odpowiada mi żaden z proponowanych terminów szkolenia?
- Skontaktuj się z nami! Wskaż jaki termin szkolenia odpowiadałby tobie najbardziej. Postaramy się uwzględnić Twoje życzenie podczas planowania harmonogramu szkoleń na kolejny okres.
3. Jakie kroki podjąć, jeśli poszukuję takiego szkolenia w formie zamkniętej dla mojego zespołu?
- Skontaktuj się z nami! Wskaż ile osób liczy twój zespół, gdzie i kiedy chciałbyś żeby szkolenie się odbyło. Porozmawiajmy o potrzebach twojego zespołu. Dostosujemy program i treści szkolenia do indywidualnych potrzeb twojego zespołu.
4. Czy istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na udział w tym szkoleniu?
- Koszt udziału w szkoleniu może podlegać refundacji ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego lub Funduszu Pracy. Zapytaj nas o dostępność miejsc i refundacji. Chętnie dla Ciebie sprawdzimy, czy w Twoim przypadku jest taka możliwość.
5. Jak długo trwa to szkolenie?
- Szkolenie trwa łącznie 7 godzin zegarowych w godzinach od 9 do 16