
Chcesz wiedzieć jak szybko odzyskać pieniądze od kontrahentów? Masz wątpliwości jakie środki możesz zastosować windykując należności? Weź udział w szkoleniu i pod okiem doświadczonego radcy prawnego naucz się, jak zabezpieczyć swoje wierzytelności i jak prowadzić skuteczną windykację.
Ogromnym atutem tego szkolenia jest praktyczne ujęcie omawianych zagadnień. Prezentowane treści wzbogacone zostały licznymi przykładami, zadaniami, kazusami i case study. Istotnym punktem programu szkolenia jest analiza rzeczywistych sytuacji występujących w obrocie, zachowań dłużników i przyjmowanych przez nich strategii obronnych.
Dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu zyskasz umiejętności, które pomogą Ci w codziennej pracy z wierzytelnościami. Nauczysz się tworzenia profesjonalnych wezwań do zapłaty, zawierania porozumień restrukturyzacyjnych i ugód. Dowiesz się jak zabezpieczać wierzytelności w procesie windykacji i jak prowadzić negocjacje z dłużnikiem. Nauczysz się jak w efektywny sposób współpracować z komornikiem w postępowaniu egzekucyjnym, aby zwiększyć skuteczność egzekucji.
Udział w szkoleniu zapewnia solidną porcję wiedzy praktycznej i możliwość czerpania z lat doświadczeń prowadzącego, który od lat w swojej codziennej pracy zajmuje się windykacją należności. Ważnym elementem szkolenia jest wymiana doświadczeń przez uczestników i możliwość konsultacji z prowadzącym problematycznych zagadnień przez każdego z uczestników.
1. Monitoring wierzytelności i procedury windykacyjne.
2. Prewindykacja, zasady stosowania i efektywne instrumenty prewindykacji:
3. Audyt wierzytelności i jej ewentualnych zabezpieczeń:
4. Przedsądowe i pozasądowe działania windykacyjne
5. Sądowe dochodzenie wierzytelności:
6. Ogólna charakterystyka postępowania przeciwko członkom zarządu dłużnika, prowadzącego działalność w formie spółki z ograniczona odpowiedzialnością (art 299 ksh).
7. Postępowanie spadkowe z perspektywy wierzyciela.
8. Postępowanie o podział majątku wspólnego dłużnika i jego małżonka z perspektywy wierzyciela.
9. Postępowanie upadłościowe i postępowania restrukturyzacyjne z perspektywy wierzyciela:
Często zadawane pytania
1. Dla kogo jest to szkolenie? Czy muszę być prawnikiem żeby w nim uczestniczyć?
2. Co zrobić jeśli nie odpowiada mi żaden z proponowanych terminów szkolenia ?
3. Jakie kroki podjąć, jeśli poszukuję takiego szkolenia w formie zamkniętej dla mojego zespołu?
4. Czy istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na udział w tym szkoleniu?
5. Jak długo trwa to szkolenie?