Szkolenie Typologia dłużników i strategie windykacyjne ma na celu zapoznanie uczestników ze strategiami windykacyjnymi, sposobami budowania procesów windykacyjnych oraz typami dłużników i metodami komunikacji z nimi, tak aby w jak najbardziej efektywny sposób wyegzekwować należności, nie tracąc dobrych relacji z kontrahentem. Praca na konkretnych case study, sprawi, że uczestnicy szkolenia w praktyczny sposób wykorzystają zdobytą wiedzę w codziennej pracy.
Więcej informacji o szkoleniu: https://www.hillway.pl/typologia-dluznikow-i-strategie-windykacyjne-szkolenie/
PROGRAM SZKOLENIA
STRATEGIE WINDYKACYJNE
Strategia to kierunek działań zmierzających ku osiągnięciu zakładanego celu. W trakcie tego modułu uczestnicy poznają klasyfikację strategii i kluczowe elementy strategicznego planowania oraz dobiorą działania zgodne z wewnętrznymi celami swojej organizacji. Podczas szkolenia zostaną poruszone następujące elementy:
ETAPY SPRAW WINDYKACYJNYCH A PRZYJĘTE STRATEGIE
Zakładane ścieżki postępowań windykacyjnych powinny uwzględniać ogólne wytyczne procesu windykacji, a także dotychczasowe i bieżące zdarzenia w sprawie. W trakcie tego modułu uczestnicy poznają czynniki mające wpływ na postępowanie windykacyjne oraz nauczą się dostosowywać swoje działania do aktualnych potrzeb i zdarzeń. Elementy, które zostaną poruszone w trakcie tego modułu to:
TYPOLOGIA DŁUŻNIKÓW VS. STYLE WINDYKACYJNE
Każdą przyjętą strategię windykacyjną należy dostosować nie tylko do zakładanych celów oraz możliwych do wykorzystania narzędzi windykacyjnych, ale także do charakteru prowadzonej sprawy, typu zachowania dłużnika oraz postawy prezentowanej przez windykatora. Na tym etapie uczestnicy poznają typologię dłużników oraz style zachowań Windykatorów i nauczą się dobierać komunikaty adekwatne do rozmówców. Poruszone zostaną następujące elementy:
WINDYKACJA INDYWIDUALNYCH PRZYPADKÓW – PRACA Z CASE STUDY
Praca warsztatowa opiera się na analizie case study, które budowane są na podstawie konkretnych przypadków, doświadczanych w codziennej pracy oraz przygotowanych przez uczestników szkolenia, wskazujących na: przedmiot zadłużenia, historię sprawy, aktualny status oraz typ rozmówcy. W trakcie zajęć uczestnicy przeanalizują wskazane przez siebie sprawy, zgodnie z prezentowanymi zagadnieniami dotyczącymi strategii windykacji oraz zaprojektują odpowiednią strategię odzyskania należności. W trakcie tego ćwiczenia zostaną wykorzystane następujące narzędzia:
Warsztaty praktyczne, przeprowadzane zgodnie z metodologią nauczania dorosłych, opierają się na czterech filarach:
doświadczeniu – uczestnicy w trakcie zajęć doświadczają konkretnych zdarzeń w postaci ćwiczeń i zadań szkoleniowych zaprojektowanych przez trenera i moderowanych podczas warsztatu; wykorzystane zostaną elementy grywalizacji: gry zespołowe i karciane, quizy, zadania pobudzające kreatywność
refleksji – uczestnicy pod opieką trenera dzielą się spostrzeżeniami i wrażeniami z przebytego doświadczenia i wyciągają wnioski
teorii – wykorzystując wnioski grupy, trener prezentuje teorię zagadnienia, wskazując istotne elementy do zapamiętania,
zastosowaniu – uczestnicy z pomocą trenera przenoszą swoje doświadczenia i wnioski z warsztatów na konkretne sytuacje
w środowisku pracy, projektując nowe zachowania do konkretnego zastosowania na co dzień oraz ćwiczą te zachowania pod opieką trenera w grupie szkoleniowej.
W związku z tym, każdy proponowany poniżej moduł zostanie skutecznie przepracowany, wyposażając uczestników szkolenia w poziom wiedzy teoretycznej (co będę znał i wiedział), poziom umiejętności (co będę umiał i potrafił), a także poziom postawy i motywacji (co będę rozumiał).
W trakcie szkolenia Trener uwzględnia indywidualne sytuacje z Państwa środowiska pracy, przedstawia narzędzia i rozwiązania gotowe do zastosowania już następnego dnia po szkoleniu.
Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów (80%) popartych krótkimi mini-wykładami (20%), podczas których przekazywane będą niezbędne treści teoretyczne. Charakter zajęć ma za zadanie angażować wszystkich uczestników do aktywnego udziału, poprzez pracę w grupach, liczne ćwiczenia, dyskusje, burze mózgów, analizę przypadków, symulacje realnych sytuacji / zachowań w obliczu zaistniałych zmian.
Jesteś zainteresowany danym szkoleniem?
Masz dodatkowe pytania lub oczekiwania?
Zapraszamy do kontaktu!
E-mail: info@hillway.pl
Tel: +48 22 250 22 82
Informujemy, iż na wszystkie zapytania odpowiadamy maksymalnie w ciągu 48 godzin.