Prowadzący kurs
Przemysław Kabalski – doświadczony wykładowca na kursach rachunkowości dla praktyków. Szkolenia z MSSF prowadzi od ponad dwudziestu lat. Z Akademią MDDP współpracuje od jej powstania. Uczył MSSF księgowych, biegłych rewidentów, członków zarządów, controllerów, analityków finansowych, urzędników z Ministerstwa Finansów, a także niefinansistów. Doradza w kwestiach zastosowania MSSF. Autor książek m.in. ”Księgowość w Polsce jako zawód kobiecy” (2021), ”MSSF a ustawa o rachunkowości” (2015), „Wybrane problemy stosowania MSSF w Polsce…” (2012), „Rachunkowość zarządcza jako źródło informacji do sprawozdań finansowych sporządzanych zgodnie z MSSF” (2011), „Polityka rachunkowości w spółce stosującej MSSF” (2009), “MSSF. Kluczowe zagadnienia i rozwiązania praktyczne” (2006, współautor). Kierował studiami podyplomowymi z MSSF organizowanymi przez Akademię MDDP i Uniwersytet Łódzki.
Przemysław Czajor – doświadczony wykładowca na szkoleniach z rachunkowości dla praktyków. Od 20 lat prowadzi szkolenia dla kadr finansowo-księgowych, controllerów, członków zarządu oraz obligatoryjne szkolenia dla biegłych rewidentów. Współpracuje z praktyką gospodarczą i doradza przy opracowaniu i wdrażaniu polityki rachunkowości, zakładowych planów kont, systemów rachunku kosztów i rachunkowości zarządczej oraz na potrzeby postępowań sądowych. Autor i współautor wielu książek, m.in.: „Instrumenty finansowe w Międzynarodowych Standardach Rachunkowości” (2013, autor), „Meritum Rachunkowość. Rachunkowość i sprawozdawczość finansowa” (2019, współautor), „Ustawa o rachunkowości. Komentarz” (2018, współautor), „Instrumenty finansowe – perspektywa sprawozdawcza w ujęciu międzynarodowych regulacji rachunkowości” (2020, współautor). Adiunkt w Katedrze Rachunkowości Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
Radosław Ignatowski – od blisko trzydziestu lat ściśle współpracuje z praktyką gospodarczą i organizacjami środowiskowymi, zarówno w wymiarze szkoleniowym, jak i doradczym oraz regulacyjnym. Od 2004 r. jest członkiem polskiego Komitetu Standardów Rachunkowości, wydającego Krajowe Standardy Rachunkowości. Stale współpracuje z IASB (organizacją wydającą MSSF) oraz europejskimi organizacjami odpowiedzialnymi za rozwój regulacji rachunkowości (w Komisji Europejskiej oraz EFRAG). Zajmuje stanowisko profesora i kieruje Zakładem Rachunkowości Międzynarodowej w Katedrze Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz Ośrodkiem Międzynarodowych Studiów Rachunkowości na tej uczelni. Jest kierownikiem Studiów Podyplomowych Rachunkowości i Zarządzania Finansowego. Specjalizuje się w problematyce harmonizacji i standaryzacji zasad sprawozdawczości finansowej oraz sprawozdawczości finansowej grup kapitałowych. Jako autor lub współautor opublikował kilkadziesiąt książek oraz ponad 200 artykułów naukowych i popularnonaukowych. Większość z nich jest poświęcona MSSF.
Joanna Szwajcar – pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego i jednocześnie praktyczka rachunkowości z kilkunastoletnim stażem zajmująca się prowadzeniem ksiąg rachunkowych, podatkami i wyceną przedsiębiorstw. Od kilku lat prowadzi zajęcia z MSSF, w szczególności specjalizuje się w problematyce rachunkowości świadczeń pracowniczych.
*szkolenie poprowadzą dedykowani trenerzy
Adresaci kursu
Uczestnikiem kursu może być każdy, kto w swojej pracy ma lub będzie miał do czynienia ze sprawozdaniami finansowymi sporządzanymi według MSSF; będzie je sporządzał, badał, analizował lub dostarczał informacji do nich. Zapraszamy zatem przede wszystkim księgowych, biegłych rewidentów, specjalistów rachunkowości zarządczej/controllingu, analityków finansowych, dyrektorów finansowych, członków zarządów i rad nadzorczych. Oczywiście uczestnik kursu powinien mieć przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu rachunkowości.