
Jak odróżnić prawdę od kłamstwa? Jak nauczyć się wyciągać właściwe wnioski na podstawie obserwowanych zachowań werbalnych i niewerbalnych rozmówców? Jak uzyskiwać wiarygodne informacje podczas rozmów i przesłuchań? Jeśli pracujesz w audycie, kontroli lub prowadzisz wewnętrzne dochodzenia w swojej organizacji, to wiesz jak przydatna jest ta wiedza i umiejętności. Dołącz do nas, dowiedz się więcej i naucz się więcej!
Warsztaty skupiają się na doskonaleniu umiejętności i technik prowadzenia rozmów w trakcie audytu lub kontroli, a także na rozwiązywaniu sytuacji konfliktowych. Dzięki udziałowi w nim uczestnicy zyskają wiedzę i umiejętności w zakresie wybranych taktyk i technik prowadzenia rozmów, pozyskiwania i weryfikacji uzyskanych informacji. Nabyte w trakcie warsztatu kompetencje ułatwią rozpoznawanie symptomów kłamstwa i wprowadzania w błąd przez rozmówcę oraz przyczynią się do uzyskania wiarygodnych informacji.
Dzięki udziałowi w tym warsztacie uczestnicy nabywają umiejętności nawiązywania kontaktu, wykrywania u rozmówcy przejawów nieszczerości, rozpoznawania i przeciwdziałania manipulacjom oraz budowania skutecznego przekazu perswazyjnego. Po warsztacie uczestnicy będą wyciągać właściwe wnioski z zachowań werbalnych i niewerbalnych swoich rozmówców, wsłuchiwać się w ich wypowiedzi oraz właściwie zadawać pytań, a także wykorzystywać wywiad kognitywy i stosować analizę behawioralną. Umiejętności te będą szczególnie pomocne dla uczestników, którzy w codziennej pracy muszą podczas tzw. trudne rozmowy, wpływać na zachowanie rozmówców w celu uzyskania informacji lub zmianę ich postaw.
Udział w tym warsztacie zapewnia solidną porcję wiedzy praktycznej i możliwość czerpania z doświadczeń prowadzącego, który od kilkunastu lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z prowadzeniem przesłuchań, dochodzeń i rozmów wywiadowczych. Szkolenie realizowane jest w formie warsztatowej z wykorzystaniem nowoczesnych metod szkoleniowych obejmujących wykład interaktywny i pracę w grupach roboczych. Ważnym elementem szkolenia jest wymiana doświadczeń przez uczestników i możliwość konsultacji z prowadzącym problematycznych zagadnień przez każdego z uczestników.
1. Wprowadzenie do rozmowy
2. Wybrane umiejętności praktyczne
3. Umiejętność prowadzenia rozmów
4. Wywiad kognitywny (poznawczy)
5. Wykrywanie kłamstw
1. Dla kogo jest to szkolenie? Czy muszę być prawnikiem żeby w nim uczestniczyć?
2. Co zrobić jeśli nie odpowiada mi żaden z proponowanych terminów szkolenia ?
3. Jakie kroki podjąć, jeśli poszukuję takiego szkolenia w formie zamkniętej dla mojego zespołu?
4. Czy istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na udział w tym szkoleniu?
5. Jak długo trwa to szkolenie?