
Odkryj narzędzia i techniki prowadzenia rozmów i przesłuchań stosowane w postępowaniach podatkowych, administracyjnych, przygotowawczych oraz w trakcie rozpraw sądowych. Zaskocz przeciwnika ucząc się rozpoznawać symptomy kłamstw i umiejętnie odróżniaj fakty od nadinterpretacji. Weź udział w 2-dniowym szkoleniu w trakcie którego poznasz teorię prowadzenia przesłuchań i przećwiczysz ją w praktyce podczas symulacji rozpraw.
Dowiesz się jak rozpoznawać symptomy szczerości i nieszczerości oraz jak reagować na zmieniające się warunki (zachowanie i zeznania poszczególnych uczestników) w trakcie rozprawy czy rozmowy. Zwiększysz zakres uzyskiwanych od przesłuchiwanego informacji oraz nauczysz się je weryfikować. Poznasz też techniki usprawniające pamięć.
Przyswojona na szkoleniu wiedza pozwoli Ci bardziej świadomie planować rozmowy oraz przesłuchania, abyś wyłuskał/a jak najwięcej potrzebnych informacji. Zdobędziesz umiejętność oddzielenia faktów od nadinterpretacji i opinii, a także zdolność wnikliwego zadawania pytań.
W trakcie warsztatu będziesz mógł skonsultować z prowadzącym własny case. Szkolenie jest bardzo praktyczne – ćwiczenia stanowią aż ¾ programu. Weźmiesz udział m.in. w symulacji rozprawy sądowej, którą poprowadzi SSR Marzena Rusin-Gielniewska. W jej trakcie trener Wiesław Zyskowski – na co dzień szkolący służbę udzieli Ci wskazówek i zasugeruje taktyki i technik prowadzenia rozmów i przesłuchań. W trakcie symulacji procesowych wcielisz się w wylosowaną rolę (powód, pozwany, pełnomocnicy, świadkowie, sędziowie).
Dzień I:
1. Wybrane umiejętności praktyczne
2. Podstawy komunikacji werbalnej i pozawerbalnej
3. Fakty a nadinterpretacji
4. Protokołowanie przebiegu czynności przesłuchania
5. Umiejętność prowadzenia rozmów i przesłuchań
6. Umiejętność słuchania i obserwowania
7. Pytania, jako podstawowe narzędzie przesłuchania
8. Techniki przesłuchań, umiejętność protokołowania zeznań
9. Przesłuchanie poznawcze / wywiad kognitywny
10. Geneza i obszary zastosowania
11. Fazy przesłuchania poznawczego
12. Wykrywanie kłamstw w trakcie rozmów i przesłuchań
13. Analiza behawioralna
14. Wskaźniki analizy zachowań
15. Strategie obronne
16. Analiza wypowiedzi
Dzień II:
Drugiego dnia warsztatu rozprawę poprowadzi SSR Marzena Rusin-Gielniewska. Zostanie odtworzony przebieg rozprawy koncentrując się na przesłuchaniach w trakcie rozprawy i sztuce zadawania pytań. Moderator (Wiesław Zyskowski) może przerwać rozprawę w celu poprawy zadanych pytań lub argumentacji kierowanej do Sądu, w celu poparcia swojej tezy, linii obrony. II część warsztatu stanowi uzupełnienie I części warsztatu z technik przesłuchań.
1. Dla kogo jest to szkolenie? Czy muszę być prawnikiem żeby w nim uczestniczyć?
2. Co zrobić jeśli nie odpowiada mi żaden z proponowanych terminów szkolenia?
3. Jakie kroki podjąć, jeśli poszukuję takiego szkolenia w formie zamkniętej dla mojego zespołu?
4. Czy istnieje możliwość pozyskania dofinansowania na udział w tym szkoleniu?