W imieniu ekspertów Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER z przyjemnością zapraszamy do udziału w szkoleniu otwartym:
Zarządzanie projektami w realizacji inwestycji budowlanych -2-dniowe warsztaty praktyczne pozwalające na wypracowanie skutecznych procedur i uniknięcie najczęściej popełnianych błędów.
Grupa docelowa
Szkolenie, prezentacja i studia przypadków przeznaczone są przede wszystkim dla Kierowników projektów (Kierowników budowy) oraz osób współpracujących w zakresie inwestycji budowlano-remontowych odpowiedzialnych za przygotowanie, realizację i rozliczenie Umów oraz zachowanie właściwych relacji ze Zleceniodawcami kontraktu.
Jest to szkolenie od strony praktycznej, prezentujące specyficzne uwarunkowania decydujące o powodzeniu przedsięwzięcia budowlanego oraz przedstawiające, jak korzystać z uprawnień w różnych sytuacjach i na kolejnych etapach realizacji kontraktu.
Cel szkolenia
-Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania projektami w realizacji inwestycji budowlanych.
-Poznanie i opanowanie kluczowych zasad i technik dotyczących planowania i działania, które musi być podjęte, aby wdrożyć je w praktyce.
-Szkolenie ma na celu przygotować uczestników procesu inwestycyjnego (projektowanie, realizacja, nadzór) do realizowania go zgodnie z wymaganiami prawa i interesem biznesowym firmy z praktycznym uwzględnieniem norm prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego oraz reguł tzw. dobrej praktyki inwestycyjnej.
-Zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie zarządzania projektami inwestycyjnym.
Korzyści dla uczestników
1.Poznanie i zdobycie umiejętności w zakresie wypracowania w firmie własnych praktycznych procedur w praktyce przygotowania, realizacji i rozliczania projektów budowlanych, podstawowej wiedzy dotyczącej zarządzania projektami oraz prawidłowości w dziedzinie skutecznych wniosków o zmiany w Kontrakcie oraz zgłaszania roszczeń.
2.Pozyskanie szerokiego spektrum wiedzy, dotyczącej błędów i przyczyn porażek w projektach budowlanych, w kontekście unormowań prawnych i organizacyjnych procesów inwestycji budowlanej.
3.Przećwiczenie na studiach przypadków stosowanych w praktyce rozwiązań dotyczących: Fazy przedinwestycyjnej, organizacji placu budowy, zmian w fazie realizacyjnej oraz rozliczeń końcowych.
Metodologia
Metody pracy podczas szkolenia stacjonarnego:
Jako pierwsza instytucja szkoleniowa w Polsce dbamy o to aby również szkolenia otwarte były dopasowane do oczekiwań oraz stylu pracy uczestników! Indywidualizacja szkolenia - dzięki udziałowi w takim szkoleniu uczestnicy osiągają oczekiwany przez pracodawcę poziom kompetencji i umiejętności.
Zajęcia są prowadzone metodą warsztatową opartą na aktywizacji uczestników szkolenia poprzez pracę w małych grupach, dyskusje na forum grupy oraz ćwiczenia, studia przypadków, scenki rodzajowe, pracę indywidualną, symulacje i mini- wykłady z omówieniem przykładów z życia i prezentacją multimedialną. Przedmiotem zajęć są realne trudności uwzględniające specyfikę danej branży oraz potrzeby i możliwości osób biorących udział w warsztatach. Uczestnicy uczą się poprzez doświadczenie ćwiczą różne sytuacje, mają możliwość konsultacji indywidualnych. Nauka poprzez kreatywność, elastyczność i osobiste doświadczenia jest najskuteczniejszą formą zdobywania nowych umiejętności.
W zależności od terminu i lokalizacji, szkolenie jest realizowane przez jednego ze wskazanych trenerów.
Metody pracy podczas szkolenia on-line:
Program szkolenia
Program szkolenia stanowi prawnie chronioną własność intelektualną, a jego przetwarzanie, rozpowszechnianie lub korzystanie z niego bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.
1. Wprowadzenie:
- Podstawowe pojęcia zarządzania projektami i ich związek z procesem budowlanym.
- Charakterystyka i definicja projektu i klasyfikacja i rodzaje projektów; przykłady.
- Obszary zarządzania projektami, czyli co obejmuje nasz projekt – zakres projektu budowlanego w kontekście prawa budowlanego – model fazowy projektu z punktu widzenia zadań dla kierownika projektu a życiem projektu.
- Identyfikacja źródeł sukcesów i porażek projektów
- Mity na temat metodyk zarządzania projektami a tzw. zdrowy rozsądek oraz intuicja.
2. Analiza problemu i celów projektu - uzasadnienie biznesowe w procesie budowlanym. Wybór wariantu inwestycji, ewentualnie wybór zapytanie ofertowego na które składamy ofertę.
3. Cykl życia projektu - fazy projektu - etapy techniczne i etapy zarządcze a harmonogram budowy.
- Studia przypadków: stworzenie przykładowego modelu fazowego ( różnice w modelu dla Inwestora- Wykonawcy- Nadzoru) i kamieni milowych na koniec fazy.
-Zasady i metodyka współdziałania w ramach kontraktu inwestycyjnego od momentu składania oferty, przygotowywania koncepcji i realizację do momentu odbioru inwestycji,
- Nieprawidłowości i błędy popełnione w odczytaniu warunków kontraktu i ich skutki.
- Kontrola osiągnięcia celu projektu przez BIM.
- Zarys ogólny przyczyn i możliwości wprowadzenia zmian,
- Przykłady zmian - przykładowy dokument wniosku o zmianę/ protokołu konieczności
- Najważniejszy jest czas, czyli jak aktualizować harmonogram. Co to jest ścieżka krytyczna
- Zespół Zarządzania Projektem - budowa zespołu zarządzania projektem - kompetencje
- Pozycja i zadania kierownika projektu (Kierownika budowy)
- Karta Projektu
- Inicjowanie Projektu
-Metodyka monitorowania, raportowania – praktyczne podejście- czego potrzebuje nasz przełożony
4. Zarządzanie ryzykiem projektowym i zmianami w projekcie
- Definicja i wartościowanie ryzyka specyficznego budowy.
- Przykład praktyczny zarządzania ryzykiem
5. Dokument Inicjujący Projekt – DIP
Instrukcja zapewnienia Jakości w Projekcie- Project Manual.
6. Podsumowanie szkolenia.
Motto na zakończenie: Pamiętaj, metodyka zarządzania projektem ma pomóc Ci osiągnąć cel i zapobiegać pożarom. Celem jest zawsze zrealizowanie budowy na umówiony czas, w obowiązującym standardzie, jakości i za godziwe wynagrodzenie.
W przypadku szkolenia w formule on-line modyfikacji mogą ulec forma i sposób realizacji zaplanowanych dla Państwa ćwiczeń.
Zgłoszenie
Aby zgłosić chęć uczestnictwa w szkoleniu on-line prowadzonym przez Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER należy uzupełnić formularz zgłoszenia online lub wydrukować kartę zgłoszenia, a następnie po jej uzupełnieniu odesłać faksem (61 6 247 936) lub mailem (info@szkolenia-semper.pl).
Kontakt
Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego.
Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania:
Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER
SZKOLENIA | KONFERENCJE | DORADZTWO
ul. Libelta 1a/2
61-706 Poznań
Godziny pracy biura: Pn-Pt 08.00 - 18.00
Departament szkoleń otwartych:
tel. 508 393 926
tel. 577 177 547
tel. 733 544 190
tel. 570 590 060
tel. (61) 3070303
tel. (61) 8102194
tel. (61) 4152036
tel. (61) 4152810
tel. (61) 4152820
fax. (61) 6 247 936
fax. (61) 2 786 300
info@szkolenia-semper.pl
www.szkolenia-semper.pl
Najważniejsze powody, dla których warto wybrać organizowane przez nas szkolenie:
1. Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER jest jedną z wiodących firm szkoleniowych w Polsce.
2. Naszym celem jest zapewnienie Państwu elastycznych rozwiązań doradczych i dostosowanych szkoleń w celu osiągnięcia rzeczywistych rezultatów i efektów w pracy zawodowej.
3. Gwarantujemy zajęcia prowadzone przez najlepszych w kraju specjalistów.
4. Liczne referencje i opinie potwierdzają wysoką jakość naszych usług: referencje
POLITYKA RABATOWA
Przy zgłoszeniu 2 -4 uczestników nasza polityka rabatowa przewiduje 10% zniżkę.
Przy zgłoszeniu 5 lub więcej uczestników nasza polityka rabatowa przewiduje 15% zniżkę.
Uwagi
Powyższy program rozwojowy jest również dostępny w formie zamkniętej, wyłącznie dla pracowników Państwa firmy. W przypadku szkoleń zamkniętych zakres tematyczny poszczególnych bloków może ulec zmianie, ze względu na rzeczywiste, zdiagnozowane w ramach analizy przed szkoleniowej oczekiwania pracowników i potrzeby organizacji zlecającej szkolenie. Gwarantujemy wysoką jakość merytoryczną i organizacyjną szkolenia. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących zamkniętej formuły szkoleń prosimy o kontakt: info@szkolenia-semper.pl lub zachęcamy do skorzystania z formularza zapytania ofertowego.