Szkolenie przeznaczone jest dla firm, które prowadza̧ audity u swoich dostawców, i chcą przeprowadzać je w sposób celowy, świadomy i przydatny dla osiągania swoich wyników jakościowych i biznesowych; w szczególności auditorów tych firm oraz dla firm, które takim auditom się poddają i chcą w sposób partnerski, równorzędny uczestniczyć w procesie auditu strony drugiej, z zachowaniem jego stosownych granic i zakresu; w szczególności pełnomocników i specjalistów, odpowiedzialnych za kontakty ze stroną auditującą podczas auditów klientowskich.
Szkolenie prowadzone jest on-line z wykorzystaniem platformy Webex lub Teams. Potrzebny jest tylko komputer z dostępem do internetu dla każdego uczestnika. W trakcie szkolenia uczestnicy i trener słyszą się wzajemnie dzięki czemu mogą swobodnie zadawać pytania.
Tematyka szkolenia:
· Kluczowe czynniki budujące jakość auditu strony drugiej.
· Relacja organizacja – dostawca z uwzględnieniem wymagań normy ISO 9001:2015, oraz z odniesieniami do standardów sektorowych.
· Dobre praktyki auditowania wg ISO 19011:2018 i ich zastosowanie w audicie u dostawcy.
· Granice i zakres auditu 2 strony [w tym zagadnienia (a) Jak daleko posunąć się w trakcie auditu u dostawcy? (b) Na co pozwolić auditorom podczas auditu klientowskiego?].
· Badanie auditem jakości wyrobu/usługi a auditowanie jakości zarządzania dostawcy.
· Ćwiczenie z zakresu budowania checklisty zagadnień auditowych dla auditu strony drugiej.
· Audit strony drugiej jako element podziału ryzyka z dostawcą.
· Rekapitulacja zagadnień i ukierunkowanie rozwoju uczestników.
Koszt szkolenia: obejmuje udział w zajęciach on-line, materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej, koszt wystawienia zaświadczenia potwierdzającego nabycie wiedzy w wymienionym zakresie.