Dostępność i równość to główne polityki horyzontalne w ramach nowego rozdania środków unijnych na lata 2021-2027.
- Nie wystarczy zapewnić równości szans dla kobiet i mężczyzn w dostępie do szkoleń, transportu, wyników badań. Projekt powinien promować równość kobiet i mężczyzn. Jak to zrobić?
- Realizowane projekty, a także ich efekty mają być w pełni dostępne dla wszystkich osób, także tych ze specyficznymi trudnościami. Czy wszystkie projekty mają spełnić te wymogi?
Na te i inne pytania uzyskają Państwo odpowiedzi podczas szkolenia.
Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest przybliżenie uczestniczkom i uczestnikom nowego podejścia do zasad horyzontalnych. Musi spełnić je każdy projekt – zarówno na etapie aplikacji o środki, jak również w trakcie realizacji działań – aby otrzymać dofinansowanie w nowym okresie programowania na lata 2021-2027.
Korzyści z udziału w szkoleniu:
- Uczestniczki i uczestnicy nabędą wiedzę, pozwalającą prawidłowo przygotowywać i realizować działania w ramach projektów unijnych w latach 2021-2027.
- Uczestniczki i uczestnicy z Instytucji Zarządzających i Pośredniczących nabędą wiedzę, pozwalającą prawidłowo oceniać wnioski o dofinansowanie zarówno w ramach EFS+ jak i EFRR/FS/FST.
Adresaci szkolenia:
- podmioty (urzędy publiczne szczebla rządowego i samorządowego, WUP, PUP, uczelnie, instytucje badawcze, instytucje kultury, szpitale, fundacje, stowarzyszenia, firmy) zamierzające korzystać z Funduszy Europejskich 2021-2027 (EFS+, EFRR i FS)
- pracowniczki i pracownicy instytucji oraz ekspertki i eksperci oceniający wnioski o dofinansowanie w ramach Nowej Perspektywy 2021-2027 (Ministerstwa, Urzędy Marszałkowskie, Agencje, Centra Obsługi Przedsiębiorców, Fundacje i Stowarzyszenia pełniące rolę Instytucji Zarządzającej, Pośredniczącej lub Wdrażającej w FE 2021-2027)
Metody szkoleniowe:
- prezentacja multimedialna prowadzona przez trenerkę
- ćwiczenia
- dyskusja moderowana przez trenerkę