Zakres tematyczny szkolenia
Cel szkolenia
Po szkoleniu uczestnicy wiedzą, jak ważny jest wizerunek pracownika w budowaniu wizerunku i wiarygodności instytucji. Uczestnicy potrafią dobrać odpowiedni strój i dodatki do pracy, w zależności od zajmowanego stanowiska, typu kolorystycznego i typu sylwetki.
Ramowy program szkolenia
1. Rola wygładu w kontaktach służbowych.
2. Wizerunek pracownika a wizerunek sądu ( regulacje z kodeksu etyki i regulaminu).
3. Spójność wyglądu z pozycją zawodową i negatywne konsekwencje nie zachowania ww. związku.
4. Pierwsze wrażenie.
5. Dress code dla pracowników sadu powszechnego poza miejscem pracy.
6. Standardy dress code’u na świecie.
7.Ubiór służbowy a pory roku.
8. Moda a profesjonalny wizerunek.
9. Typy kolorystyczne, metody doboru barw garderoby służbowej.
10. Ubiór dobrany do sylwetki.
11. Fryzura – dobór do kształtu twarzy, sylwetki, okazji i pozycji zawodowej.
12. Elegancki makijaż w kontaktach służbowych, zasady komponowania, kolorystyka.
13. Dodatki i biżuteria, obuwie, okulary, torby, gadżety.
Informacja o prelegencie
Prawnik, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. W 1999 r. ukończyła aplikację administracyjną. Wykładowca przedmiotów prawniczych Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, współpracownik licznych firm szkoleniowych, certyfikowany trener z wieloletnim doświadczeniem z powodzeniem szkolący pracowników: ministerstw (m.in. Ministerstwo Budownictwa), organów kontroli finansowej, UOKiK urzędów wojewódzkich, urzędów miast i gmin, starostw, jednostek organizacyjnych jednostek samorządu terytorialnego, urzędów i izb skarbowych, radców prawnych, komorników sądowych. Tylko w ubiegłym półroczu w ramach szkoleń unijnych przeszkoliła około 4 000 słuchaczy. Stały trener Najwyższej Izby Kontroli. Autor licznych publikacji poświęconych zagadnieniom samorządu. Współpracownik Wydawnictw prawniczych takich jak Pro-Lex, Infor i Beck.
Swe szkoleniowe zainteresowania poświęca głównie egzekucji administracyjnej, postępowaniom administracyjnym i podatkowym, finansom publicznym oraz ochronie danych osobowych i dostępowi do informacji publicznej. Z racji zatrudnienia w administracji podatkowej w praktyce zajmuje się zagadnieniami egzekucji administracyjnej, postępowaniami administracyjnymi i podatkowymi, procedurami kontroli zarządczej oraz zagadnieniami odpowiedzialności za naruszenia finansów publicznych.