Kurs Prawa zamówień publicznych (3 dni). Specjalistyczne warsztaty z elementami symulacji postępowań i rozwiązywania realnych problemów
Do realizacji zadań związanych z zamówieniami publicznymi po stronie Zamawiającego, a także po stronie Wykonawcy, niezbędna jest nie tylko dogłębna znajomość Prawa zamówień publicznych, ale przede wszystkim umiejętność zastosowania go w praktyce.
Proponujemy Państwu specjalistyczny kurs z Prawa zamówień publicznych, prowadzony przez wieloletniego praktyka po obu stronach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, byłego arbitra z listy Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych i certyfikowanego audytora.
Kurs umożliwi zapoznanie się w praktyczny sposób z przepisami ustawy PZP. Uwzględnia on potrzeby osób, które realizują zadania w oparciu o Prawo zamówień publicznych zarówno po stronie Zamawiającego, jak i Wykonawcy. Na kursie zostaną omówione także propozycje kilku zmian w PZP.
Cele szkolenia:
- Kurs stanowi kompendium wiedzy z zakresu praktycznego zastosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
- Udział w kursie pozwoli uczestnikom zapoznać się z Prawem zamówień publicznych w sposób jasny, przejrzysty i zdobyć oraz rozwinąć umiejętności potrzebne do prawidłowej realizacji obowiązków na stanowisku związanym z zamówieniami publicznymi po obu stronach postępowania.
- Kurs stanowi przydatną analizę ustawy PZP – w celu optymalnego realizowania swoich zadań i praktycznego użytkowania ustawy Prawo zamówień publicznych.
Korzyści z udziału w szkoleniu:
- uzyskanie od podstaw systematycznej wiedzy w zakresie ustawy Prawo zamówień publicznych z 11 września 2019 r. ze zmianami,
- uzyskanie kompetencji w zakresie praktycznego stosowania przepisów nowej ustawy Prawo zamówień publicznych – w odniesieniu do czynności przygotowawczych, czynności w postępowaniu zarówno powyżej jak i poniżej progów unijnych,
- uzyskanie wiedzy i umiejętności tworzenia podstawowych dokumentów zamówienia – bezpiecznie, z nastawieniem na efektywne, celowe i oszczędne realizowanie zamówień (trener dodatkowo wyposaży uczestników szkolenia w listy samokontroli oraz praktyczne wzory dokumentów),
- zdobycie nowych kompetencji, utrwalenie i uzupełnienie posiadanej wiedzy i umiejętności potrzebnych zarówno od strony Zamawiającego, jak i Wykonawcy w realizacji zamówień objętych tematem szkolenia.
Podczas zajęć uczestnicy wchodzą w rolę organizatorów przetargu lub Wykonawców, tworząc dokumenty przetargowe, oferty, oceniając oferty, rozstrzygając postępowania. W trakcie szkolenia będą rozstrzygane konkretne problemy, uczestnicy będą realizować wybrane czynności w postępowaniu i walczyć o swoje interesy w przetargu publicznym.
SZCZEGÓLNE ZALETY KURSU
- Trener-praktyk z doświadczeniem arbitra z listy Prezesa UZP i audytora z zaświadczeniem Ministra Finansów.
- 70% ćwiczeń, 30% teorii.
- Materiały premium: wzory, checklisty audytora, schematy decyzyjne.
- Mnóstwo aktualnego i syntetycznie podanego orzecznictwa.
Grupa docelowa:
- Wszystkie osoby, które zajmują się/chcą zajmować się zamówieniami publicznymi po stronie Zamawiających – w myśl ustawy Prawo zamówień publicznych, tj.: jednostek samorządowych, rządowych, szpitali, wojska, instytucji kultury, badawczych, uczelni państwowych, innych instytucji edukacyjnych, Zamawiających sektorowych oraz wszystkich innych jednostek zobligowanych do stosowania ustawy PZP przy realizacji zakupów.
- Wszystkie osoby, które zajmują się/chcą zajmować się zamówieniami publicznymi po stronie Wykonawców, tj. nieograniczonego kręgu różnych przedsiębiorców i firm.
- Szkoleniem powinny zainteresować się także osoby zarządzające, aby oddelegować na nie pracowników, którzy będą zajmować się realizacją postępowań albo przygotowaniem ofert lub prowadzeniem negocjacji w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
Metody prowadzenia zajęć:
- wykład,
- analiza przypadku,
- ćwiczenia polegające na tworzeniu dokumentów przetargowych i ofert pod okiem trenera,
- burza mózgów oraz inne aktywizujące formy szkolenia.