Zakres tematyczny szkolenia
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest szczegółowe zaprezentowanie wieloetapowej procedury weryfikacji dostępu do bazy danych SIO: złożenie wniosku o udzielenie upoważnienia dostępu do bazy danych SIO; potwierdzanie wpływu wniosku; rozpatrywanie wniosku; potwierdzanie tożsamości wnioskodawcy; udzielanie dokumentu upoważnienia wraz z niepowtarzalnym identyfikatorem użytkownika; czynności uzupełniające.
Kierownicy podmiotów zobowiązanych (JST) do przekazywania danych do RSPO oraz wojewodowie składają wnioski o udzielenie upoważnienia do dostępu do bazy danych SIO w terminie od dnia 15 maja 2012 r. do dnia 15 czerwca 2012 r.
Kierownicy podmiotów zobowiązanych do przekazywania danych do bazy danych SIO (szkoły i placówki oświatowe) składają wnioski o udzielenie upoważnienia do dostępu do bazy danych SIO w terminie od dnia przekazania danych identyfikacyjnych szkoły lub placówki oświatowej do RSPO do dnia 15 listopada 2012 r.
Program szkolenia
1. Zmapowanie procesów procedury weryfikacji dostępu do bazy danych SIO.
2. Złożenie wniosku o udzielenie upoważnienia dostępu do bazy danych SIO przez kierowników podmiotów zobowiązanych. Forma wniosku i jego zawartość.
3. Upoważnianie przez kierowników podmiotów zobowiązanych swych pracowników do dostępu do bazy danych SIO i składanie przez nich wniosków o udzielenie upoważnienia.
4. Czynności podmiotu właściwego do udzielenia upoważnienia wobec kierowników podmiotów zobowiązanych i ich pracowników. Potwierdzanie wpływu wniosku. Informacja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku.
5. Procedura potwierdzania tożsamości osoby, której ma być udzielone upoważnienie.
6. Dokument upoważnienia.
7. Niepowtarzalny identyfikator użytkownika SIO.
8. Zmienianie, cofanie i przedłużanie upoważnień.
9. Ewidencja osób upoważnionych.
10. Nadzór nad bezpieczeństwem przekazywania danych do bazy danych i pozyskiwania danych z bazy danych SIO.
Informacja o prelegencie
Szkolenie poprowadzi absolwent Uniwersytetu Opolskiego (Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii; Fizyka i Informatyka) oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu (Studia Podyplomowe, Systemy Mikrokomputerowe w Zarządzaniu), doświadczony trener, posiadający certyfikat trenerski (Trener Biznesu) Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Szkolenia, kursy i wykłady prowadzi od 1991 roku. Posiada praktyczną znajomość technik szkoleniowych, skutecznych form komunikacji, przekazywania wiedzy oraz umiejętność łączenia zagadnień prawnych z zagadnieniami informatycznymi i biznesowymi. Prowadzi szkolenia między innymi na zlecenie Ministerstwa Finansów, służb celnych, sądów okręgowych i rejonowych, Podmiotów Lasów Państwowych oraz jednostek samorządu terytorialnego.