Zakres tematyczny szkolenia
W imieniu ekspertów Centrum Organizacji Szkoleń i Konferencji SEMPER z przyjemnością zapraszamy do udziału w szkoleniu otwartym:
Radzenie sobie ze stresem i wypaleniem zawodowym - czyli jak na nowo obudzić w sobie motywację do pracy -3-dniowe warsztaty praktyczne w Gdańsku (wyżywienie i zakwaterowanie w cenie szkolenia).
>>>>> POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIA
Cel szkolenia:
Wypalenie zawodowe, syndrom wypalenia zawodowego - występuje, gdy praca przestaje dawać satysfakcję, pracownik przestaje się rozwijać zawodowo, czuje się przepracowany i niezadowolony z wykonywanego zajęcia, które niegdyś sprawiało mu przyjemność.
Głównym założeniem projektu jest więc przeprowadzenie szkolenia, które uwzględniając specyficzne warunki grupy docelowej przekaże uczestnikom wiedzę I sposoby radzenia sobie ze stresem, zniechęceniem do wykonywania codziennych obowiązków oraz docelowo z wypaleniem zawodowym.
Korzyści dla uczestników:
Udział w szkoleniu uświadomi uczestnikom jak radzić sobie ze stresem, pomoże zrozumieć jakie są jego przyczyny oraz jak analizować i planować kontrolę stresu a także techniki zarządzania nim.
Głównym celem jednak jest nauka kontrolowania własnych emocji i emocji partnera interakcji. Dodatkowo uczestnicy zyskają przydatne umiejętności: podwyższenie swobody intelektualnej i zdolności percepcyjnych w warunkach krytycznych oraz zwiększenie motywacji zawodowej i uzyskanie wglądu w obszarze deficytów własnej osobowości.
Wzmocnią także swoją odporność psychiczną, pewność siebie i wykształcą nowy, efektywny system kontroli konfliktów wewnętrznych i zewnętrznych w stosunku do organizacji zawodowej.
Trener
Zygmunt Dolata
Specjalizacja trenerska:
Trener biznesu, wykładowca i konsultant HR. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach menedżerskich. Specjalizuje się w szkoleniach i konsultacjach dla zarządzających zespołami pracowniczymi. Stosuje Regułę Pareto w prowadzonych przez siebie szkoleniach: 80 % zajęć warsztatowych i 20% mini wykład wraz z podsumowaniem przez trenera. Ekspert w zakresie zarządzania ludźmi, HR i przywództwa. Autor wielu publikacji w prasie specjalistycznej i serwisach internetowych z zakresu kierowania zespołami pracowniczymi. Twórca instrukcji procesu coaching’owego oraz finalista konkursu „Mówca znakomity. Twórca wielu programów szkoleniowych. Absolwent Politechniki Warszawskiej (mgr inż.) i kilku studiów podyplomowych (zarządzanie, komunikacja i promocja w biznesie, polsko-niemieckich menedżerskich studiów podyplomowych oraz studiów MBA ZZL. Wykładowca na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Logistyki i Wielkopolskiej Szkole Biznesu na studiach MBA. Poza pracą jest „molem książkowym”, krzyżówkowiczem i kinomanem.
Program szkolenia:
Program szkolenia stanowi prawnie chronioną własność intelektualną, a jego przetwarzanie, rozpowszechnianie lub korzystanie z niego bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.
1.Powitanie uczestników.
2.Prezentacja uczestników - wymiana doświadczeń w zakresie czynników I objawów wypalenia zawodowego.
3.Wypalenie zawodowe co to takiego – czy obserwujesz u siebie objawy?
4.Skąd się bierze wypalenie zawodowe?
5.Zawody szczególnie narażone na zjawisko wypalenia zawodowego.
6.Czynniki mogące przyczynić się w konsekwencji do powstania wypalenia zawodowego:
Brak motywacji – niskie zarobki
Wysoki stres a mała nagroda
Zbyt emocjonalne podchodzenie do trudnych sytuacji
Mimo włożonego wysiłku nie zawsze widać efekty
Ograniczone możliwości w stosunku do wymagań stawianych przez klientów
Olbrzymie poczucie odpowiedzialności
Przenoszenie pracy do domu
7.Wypalenie zawodowe jako następstwo długotrwałego stresu.
8.Psychologia stresu.
9.Oswoić stres.
10.Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu.
11.Radzenie sobie z niechęcią wobec pracy.
12.Radzenie sobie ze zjawiskiem wypalenia zawodowego.
13.Wewnętrzna siła i automotywacja.
14.Co Cię motywuje do pracy?
15.Jakie były początki naszej pracy – dlaczego właśnie zdecydowaliśmy się na pracę na obecnym stanowisku.
16.Podsumowanie.