Szukaj szkolenia

Bezpłatne szkolenia dla ludzi nauki

 

Bezpłatne szkolenia dla ludzi nauki

 

Wiedza to nie wszystko. Trzeba tez wiedzieć, jak ja wykorzystać i umieć to sprzedać. W tym właśnie ma pomoc nowy projekt Euro-Centrum "Nauka i Przemysł". Negocjacji biznesowych, zarządzania transferem technologii i prawa własności intelektualnych mogą się uczyć pracownicy uczelni wyższych oraz instytutów badawczych, parków przemysłowych i inkubatorów. W kraju i za granica. Bezpłatnie.

 

- Szkolenia będą krótkie, trzy-, czterodniowe, ale bardzo intensywne - mówi Katarzyna Papież-Pawełczak, Menadżer Projektu.

 

- Przeprowadzimy je w kraju, jak i w renomowanych ośrodkach zagranicznych - Technopolis w Finlandii i Parku Technologicznym w Andaluzji w Hiszpanii. Można tam bowiem zdobyć bezcenna wiedze dotycząca transferu technologii, poznać najlepsze praktyki w zakresie komercjalizacji wyników badan. To pozwoli uczestnikom otrzymać wiedze na najwyższym poziomie, od najlepszych ekspertów - zapewnia.

 

Poza bezpośrednim kontaktem z fachowcami, wysoki poziom zapewniają tez male, 15-osobowe grupy, w których odbywać się będą zajęcia.

 

- Będzie możliwość zobaczenia z bliska tego, co się dzieje w poszczególnych parkach technologicznych i porozmawiać z ekspertami. Być może nawiązać z nimi kontakt, który ułatwi dalsza współpracę między jednostkami w Polsce i za granica - dodaje Papież-Pawełczak .

 

Uczestnikami szkoleń mogą być pracownicy uczelni wyższych, jednostek badawczo-rozwojowych, parków naukowo-technologicznych i przemysłowych oraz inkubatorów i centrów transferu technologii. Jedyne stawiane im wymogi to znajomość języka angielskiego, który za granica będzie językiem wykładowym, wyższe wykształcenie, roczny staż pracy, zatrudnienie lub zameldowanie w jednym z czterech województw (śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim), na obszarze których jest realizowany projekt.

 

Nie trzeba dodawać, ze dwa pierwsze warunki są w świecie nauki raczej standardem, tak wiec dostęp do oferty jest naprawdę prosty.

 

Zatem kiedy, jak i gdzie się zgłaszać?

 

Rozpoczęty właśnie program będzie realizowany do maja 2010 roku. Pierwsze kursy odbędą się w lutym i na te pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Natomiast na kolejne - w końcu marca- można się jeszcze decydować do ostatniego stycznia.

 

Dokładny program wszystkich szkoleń - tematyka, daty i terminy zgłoszeń, a także szczegółowe informacje o projekcie są dostępne na stronie www.naukaiprzemysl.pl. Pobrane stamtąd formularze zgłoszeniowe wraz z CV należy wysyłać bezpośrednio na adres s.ledwoch@euro-centrum.com.pl.

 

Pomysłodawca i koordynatorem projektu "Nauka i Przemysł - Rozwój kadr dla gospodarki opartej na wiedzy" jest Grupa Euro-Centrum, w ramach której działa m.in. Park Naukowo-Technologiczny i Przemysłowy w Katowicach.

 

- Mamy nadzieję, że te szkolenia pomogą nie tylko uczestnikom, którzy nauczą się lepiej wykorzystywać swoją wiedzę, ale długofalowo przyczynia się tez do zastosowania najnowszych technologii w przemyśle, którego rozwój jest ważny zwłaszcza tu, na południu Polski - podkreśla Papież- Pawelczak. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

 

Dofinansowanie kosztownych kursów jest zapewnione ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Autor: naukaiprzemysl.pl

zobacz profil udostępnij zapytanie grupowe