Szukaj szkolenia

Biznes elektroniczny w działalności firmy

 

Biznes elektroniczny w działalności firmy


Z początkiem 2007 roku Biuro Projektu E-Pracownik rozpocznie cykl szkoleń e-Biznes. Tematem szkoleń jest elektroniczna wymiana dokumentów, zwłaszcza zastosowanie e-podpisu oraz faktury elektronicznej w małych i średnich firmach. Patronem merytorycznym szkoleń, finansowane są w 80% ze środków Unii Europejskiej, jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Szkolenia mają na celu zapoznanie przedsiębiorców z podpisem elektronicznym i jego praktycznymi zastosowaniami w firmie. Uczestnicy poznają też zasady korzystania z e-faktury, aukcji i licytacji elektronicznych, bankowości internetowej, a także sposoby zabezpieczania dokumentów elektronicznych przed kradzieżą lub sfałszowaniem. E-faktura i e-podpis to rozwiązania, które znacznie podnoszą efektywność polskich firm. Pozwalają zaoszczędzić czas pracy i uczynić ją łatwiejszą. Decyzja o ich stosowaniu wiąże się z inwestycją rzędu 300-500 zł (koszt specjalnego czytnika i oprogramowania do składania e-podpisu) i dodatkowo około 100 zł rocznie na odnowienie certyfikatu.


Do niedawna wystawienie faktury wiązało się z odręcznym sygnowaniem przynajmniej jednej ze stron transakcji – wyjaśnia Tomasz Domżal, Dyrektor Pionu Informatyzacji i Transakcji Elektronicznych w PWPW S.A. - Niezbędne były więc spotkania lub przesyłanie podpisanych dokumentów tradycyjną pocztą. E-faktura umożliwia zredukowanie do minimum tych czynności. Uwiarygodniona e-podpisem fakturę wystarczy wysłać elektronicznie. Zabezpieczenia stosowane przy tworzeniu e-podpisu gwarantują wiarygodność sygnowanego nim dokumentu. Dodatkowo można zapewnić poufność - a więc dokument będzie mógł być odczytany wyłącznie przez adresata. W tym sensie e-faktura jest bezpieczniejsza od faktury wystawianej na papierze.


Jeszcze kilkanaście lat temu przelewy czy wyciągi przez internet były dla większości przedsiębiorców czarną magią – stwierdza Piotr Hryniszyn, Kierownik Projektu E-Pracownik - Dziś żadna firma nie wyobraża sobie funkcjonowania bez tego rozwiązania. Sądzę, że podobnie będzie z e-podpisem i e-faktura, dlatego tez postanowiliśmy wyjść z nasza oferta szkoleń już teraz.


Obowiązkowe wprowadzenie e-podpisu w administracji przełożone zostało na rok 2008, jednak eksperci radzą, żeby nie odkładać stopniowego zapoznawania się z możliwościami najnowszych technologii informatycznych na kolejne lata. Dotyczy to przede wszystkim firm z sektora MSP, które wciąż obawiają się wydatków związanych z zastosowaniami e-podpisu i e-faktury, nie dostrzegając ich ewidentnych korzyści.


Oferta e-Biznes obejmuje 35 godz. lekcyjnych kursu. Zajęcia prowadzone będą w 10-15 osobowych grupach w oddziałach Biura Projektu e-Pracownik na terenie całego kraju. Na życzenie klienta, jeśli całą grupę tworzyć będą pracownicy jednej firmy, istnieje możliwość zorganizowania szkolenia także w jej siedzibie.


Już teraz zapraszamy na cykl spotkań informacyjnych pt. "Biznes elektroniczny w działalności firmy", na których zostaną przybliżone m.in. zagadnienia e-podpisu i e-faktury.

Więcej informacji na www.epracownik.edu.pl.


E-Pracownik


Projekt "E-Pracownik. Rozwój umiejętności kadr MSP w zakresie zastosowania nowoczesnych technologii informatycznych" jest jednym z największych projektów szkoleniowych współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej w Polsce. Zakłada przeszkolenie w latach 2006-2007 około 5 000 osób na terenie całego kraju. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich, Działanie 2.3 Rozwój kadr nowoczesnej gospodarki, Schemat a doskonalenie umiejętności i kwalifikacji kadr.


Projekt realizowany jest przez Konsorcjum, którego liderem jest Fundacja Edukacji Ekonomicznej we współpracy z partnerami regionalnymi: Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych w Warszawie i Uniwersytetem Gdańskim.


E-Pracownik oferuje prawie 30 szkoleń zróżnicowanych pod względem tematyki i poziomu zaawansowania. Szkolenia te można podzielić na dwie kategorie: z zakresu zaawansowanej informatyki, realizowane w ramach Cisco Networking Academy®, a także szkolenia z obsługi komputera i aplikacji biurowych (MS Word, MS Access, MS Excel) oraz OpenOffice, Java oraz systemu Linux. Wysoki poziom pracy z komputerem zapewni także kurs ECDL, czyli Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych. Natomiast szkolenia Cisco przeznaczone są dla wszystkich użytkowników, administratorów, projektantów i serwisantów systemów i sieci komputerowych. Dotyczą one bezpieczeństwa sieci oraz sieci bezprzewodowych, systemów operacyjnych i programowania. Przygotowują do renomowanych międzynarodowych certyfikatów, tj. CCNA i CCNP.


Aby zapisać się na wybrane szkolenie wystarczy skorzystać z formularza zgłoszeniowego na stronie www.epracownik.edu.pl.


Kontakt:
Biuro prasowe Projektu E-Pracownik
Magdalena Sikorska
Specjalista ds. Public Relations
tel. (22) 826 41 62

zobacz profil udostępnij zapytanie grupowe