By wyróżnić swoją ofertę na konkurencyjnym rynku, firmy turystyczne opracowują coraz to nowsze strategie. W wielu przypadkach niekonwencjonalne pomysły i nowoczesne rozwiązania jak np. zastosowanie zasobów naturalnych czy energii odnawialnej to istotne elementy pozwalające na zwiększenie zysku przedsiębiorstwa. Warto więc zapoznać się z tymi rozwiązaniami i je wykorzystać.
Szansę na wykorzystanie nowych możliwości daje projekt ,,EKOTURYSTYKA - EKOEDUKACJA” mający na celu rozwój wielkopolskich firm z branży turystycznej. Wspieramy merytorycznie kadrę tych firm poprzez szkolenia obejmujące zagadnienia dotyczące budowania wizerunku firm sektora turystycznego. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny” - zaprasza Pani Dorota Korbalewska.
Brzmi ciekawie. Cóż to za projekt i kto może w nim uczestniczyć?
Projekt adresujemy do właścicieli, kadry kierowniczej i pracowników mikro, małych i średnich firm działających w branży turystycznej: w hotelarstwie, gastronomii, transporcie i rekreacji zlokalizowanych na terenie woj. wielkopolskiego. Planujemy, że w projekcie weźmie udział 300 pracowników ze 150 w/w firm.
Co zaplanowaliście Państwo w ramach projektu?
W ramach bloku Ekoturystyka będą omawiane: kroki w budowaniu wizerunku potrzebne, by przyciągnąć klienta do firmy, wykorzystanie konkursów, reklam, konferencji i akcji sponsoringowych do budowania prestiżu firmy, sposoby prezentacji firmy na stronie internetowej, by „wpaść klientowi w oko”, zaistnienie w mediach, pisanie notatki prasowej, techniki sprzedaży, techniki negocjacyjne, i in. Zajęcia z tej tematyki obejmują łącznie 48 godzin i zrealizowane zostaną w ciągu 6 dni.
Będzie też okazja poznania sposobów pozyskiwania energii odnawialnej, proekologicznych rozwiązań oraz rozwinięcia umiejętności prowadzenia proekologicznych działań sprzedażowych – te elementy omawiane będą na szkoleniach w bloku Ekoedukacja. Łącznie blok obejmuje 40 godzin zajęć i zrealizowanych w ciągu 5 dni.
Ofert edukacyjnych jest obecnie sporo. Dlaczego warto skorzystać właśnie z Państwa oferty?
Przede wszystkim zajęcia są prowadzone przez profesjonalną kadrę trenerów – praktyków. Mają charakter intensywnych warsztatów. Uczestnicy mogą skorzystać z indywidualnych konsultacji z trenerami zarówno podczas zajęć jak i po ich ukończeniu.
Beneficjentom projektu zapewniamy moc korzyści: bezpłatny udział, materiały szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu, noclegi, wyżywienie podczas szkoleń oraz certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.
Jesteśmy przekonani, że wsparcie udzielone uczestnikom projektu przyczyni się do podniesienia świadomości ekologicznej pracowników i uatrakcyjnienia oferty firm turystycznych z Wielkopolski - dodaje Pani Dorota.
Jak wygląda proces rekrutacji i jakie dokumenty należy złożyć?
Przyjmujemy już zgłoszenia chętnych do naszego projektu. Zajęcia odbędą się 19 sierpnia w Ślesinie w hotelu Hutnik. Zajęcia odbywać się będą także w Poznaniu, Gnieźnie i Jarocinie. Kolejne terminy i miejsca szkoleń prezentujemy na stronie www.proekologia.eu
Osoby zainteresowane i spełniające kryteria rekrutacyjne zapraszamy do złożenia dokumentów (udostępnionych na STRONIE PROJEKTU).
Można je dostarczyć osobiście do Biura Partnera Projektu w Kaliszu, przy ul. Serbinowskiej 1A
lub przesłać dokumenty drogą pocztową.
Szersze informacje o projekcie można uzyskać pod numerem:
Tel: 62 767 90 81,
Tel. kom.728 728 734
e- mailem: rekrutacja@proekologia.eu
Zapraszamy serdecznie!
Autor: proekologia.eu