Szukaj szkolenia

Jak osiągać rezultaty?

 

Jak osiągać rezultaty?

 

Wszyscy ludzie, którzy osiągnęli wielkie rezultaty w życiu, mieli jasną i klarowną wizję celu, tego co chcą osiągnąć. Jedną ze skutecznych technik wprowadzania w życie naszych planów, a co z tym idzie-realizacji marzeń jest myślenie zorientowane na rezultaty.

 

Rezultat jaki chcesz osiągnąć powinien być osobisty, Twój własny. Musi budzić pozytywne emocje. Jeśli to np. cel finansowy, ustal w jakim czasie chcesz go osiągnąć, jak będziesz się czuła, gdy się to uda. Pomyśl jak wchodzisz na stronę ze swoim kontem lub zaglądasz do portfela i czujesz spokój, stabilizację, a może dreszczyk emocji, gdy myślisz o zbliżających się zakupach czy wczasach. Jeśli to cel związany ze sportem lub zdrowiem, zamknij oczy i spójrz oczyma wyobraźni na siebie w wymarzonej formie, gdy osiągasz pożądaną wagę i kondycję. Poczuj całą paletę emocji, a także poczucie szczęścia i atrakcyjności jakie są z tym związane. Czy to zwiększona pewność siebie, możliwość osiągnięcia jeszcze więcej, a może po prostu zwykła radość z osiągnięcia tego, co się zamarzyło?

 

Prosta technika, a jakże skuteczna. Jeśli znamy efekt końcowy, to tak jak budowniczy z projektem domu w ręku, wiemy dokąd zmierzamy. Inaczej dążenie do celu byłoby chaotycznym, nieukierunkowanym procesem, którego efekty trudno zmierzyć, a także łatwiej o utratę motywacji podczas działania- wystarczy że ktoś nam coś powie, albo pokaże inny cel i już mniej chce się go realizować. A więc wizja rezultatu to podstawa myślenia zorientowanego na rezultaty, która sprawia że nie ulegniemy wpływom innych, dołujących osób w tym, co robimy i co chcemy osiągnąć.

 

Aby osiągać cele, musisz twardo stąpać po ziemi.

 

Kiedy masz cel, dąż do niego niepowstrzymanie. Łatwo jest zmotywować się do biegania, kiedy koleżanka nas zaprasza na jogging, mamy piękną leniwą niedzielę, a do tego świetny humor. Co jednak zrobić, kiedy spadnie deszcz, a do tego dostaniemy w pracy reprymendę, a nastrój mamy co najmniej kiepski?

 

Nie poddać się. Najtrudniej się zabrać, kiedy okoliczności nie są sprzyjające. Jednak kiedy przełamiemy się w taki ciężki dzień, mimo wszystko pójdziemy na trening, o wiele łatwiej zmotywować się do działania kiedy znów będzie ładne słońce i fajny nastrój. Zmiana wymaga pracy i zaangażowanie. Nikt nie mówił że będzie łatwo-ale na pewno będzie warto.

 

Gdy widzimy rezultat, jaki chcemy osiągnąć, warto przez chwilę zwizualizować go przy użyciu wszystkich zmysłów- np. jeśli jest to zwycięstwo w biegu na 15 km, Zobacz siebie gdy przekraczasz metę na pełnej prędkości, słyszysz brawa i okrzyki kibiców, czujesz jak zakładasz medal na szyję, a na koniec pijesz ulubiony napój energetyczny. Zrób z tego pełen żywych kolorów, realistyczny film- do tego będziesz dążyć. Brak celu lub mało ekscytujący cel to przyczyna problemów z motywacją. Dopiero gdy efekt końcowy będzie wymarzony, odlotowy, taki jak naprawdę chcemy- poczuj się tak, jakby to już się stało. Jakby ten cel został już osiągnięty, a Ty czujesz niewysłowioną radość i satysfakcję.

 

Dopiero kiedy wiemy co chcemy osiągnąć, nasz umysł ma powód, by naprawdę zmobilizować się do działania. W tym artykule przedstawiłem, jak wyznaczać cele i jak sprawić, żeby wizja ich osiągnięcia popychała nas do nowych działań i zmiany sposobu myślenia. Jak zaplanować ścieżkę do wybranego celu, a także jak dojść do tego, co naprawdę chcemy osiągnąć, wyłączając krytyczne myślenie i ograniczenia ze strony innych ludzi. Jak pozbyć się ograniczających głosów w głowie i ruszyć w kierunku wymarzonej przyszłości, bez oglądania się w na innych ludzi i zgubnego porównywania się z nimi.

 

Autor:

Marek Olszak

http://twojecele.eu/

artykul pochodzi z serwisu www.artykuly.marleny.pl

zobacz profil udostępnij zapytanie grupowe