Szukaj szkolenia

Kim jest skuteczny menadżer

 

Kim jest skuteczny menadżer

 

Grupę Szkoleniowa SOLBERG tworzą ludzie, którzy w branży szkoleniowej pracują od lat. Trenerzy SOLBERG posiadają często ponad 20-letnie doświadczenie w branży szkoleniowej. Są dynamiczni, otwarci, kreatywni a ich wspólną pasją jest organizowanie szkoleń.

 

Grupa Szkoleniowa SOLBERG to zespół wyselekcjonowanych trenerów, coachów, doradców i wysokiej klasy ekspertów posiadających doskonałe przygotowanie merytoryczne, wybitne zdolności dydaktyczne oraz bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń biznesowych.

 

Jeden  z trenerów Grupy Szkoleniowej SOLBERG, Rafał Brodowski udzielił wywiadu dla telewizji InfoWire.pl na temat Skuteczności kadry kierowniczej

 

1.     Od czego, Pana zdaniem, w głównej mierze zależy skuteczność menedżera?

 

Na podstawie moich doświadczeń, menedżerowie w Polsce radzą sobie coraz lepiej ze skutecznym zarządzaniem swoimi zespołami a jednocześnie coraz częściej szukają rozwoju kompetencji w kierunku bycia skutecznymi liderami- mówi trener Grupy Szkoleniowej SOLBERG Rafał Brodowski. Skuteczność menedżerów zależy od bardzo wielu czynników, z których część jest uwarunkowana organizacyjnie a część jest efektem wachlarza kompetencji menedżera w zakresie przywództwa i zarządzania. Na podstawie moich doświadczeń, zarówno tych menedżerskich jak i szkoleniowych uważam, że skuteczność menedżerów jest skoncentrowana wokół dwóch kluczowych kompetencji: umiejętności wyznaczania celów i umiejętności motywowania ludzi do działania. Bardzo ważne jest także zrozumienie roli dobrego lidera w współczesnych organizacjach biznesowych, która moim zdaniem powinna być traktowana jako służebna wobec zarządzanego zespołu.

 

2.     Jakie problemy najczęściej dotykają menedżerów, których Pan szkoli?

 

Problemów, które dotykają menedżerów jest wiele ale moim zdaniem kluczowy problem dotyczy odpowiedniego poziomu nastawienia i autorefleksji. Chodzi o to, że prowadząc szkolenia często mam wrażenie, że istnieje problem tak zwanej „auto-doskonałości menedżera” i jest to w pewnym sensie grzech pierwotny, który jest w stanie zablokować rozwój. Dla przykładu: jestem menedżerem i mam problem z motywacją zespołu, mam problem z odpowiedzialnością pracownika lub mam problem z realizacją założonych celów i uważam, że w zasadzie wszystkie te problemy leżą po stronie ludzi, którymi zarządzam. Efekt – albo zastosuję narzędzie menedżerskie pod tytułem „OPR” albo schowam głowę w piasek albo stwierdzę, że to takie pokolenie, które tylko wymaga i nie daje nic od siebie.

 

3.     Jak zatem rozwiązywać te problemy?

 

Warto rozwijać kompetencje menedżerskie i przywódcze i sprawdzać w praktyce jak dużo zależy od własnego podejścia do roli menedżera lub lidera. Warto uczyć się właściwego stosowania takich prostych narzędzi menedżerskich jak konstruktywna krytyka i konstruktywna pochwała,  a mówiąc konstruktywna mam na myśli motywująca. Warto rozwijać umiejętności w zakresie motywującego wyznaczania celów, delegowania zadań i korzystania z wiedzy i umiejętności zespołu, poprzez angażowanie go w podejmowanie decyzji biznesowych. Jest oczywiście kilka warunków, które umożliwiają osiągnięcie wysokiego zaangażowania w pracę przez zespół ale na podstawie wiedzy jaką daje nam współczesna nauka jest to możliwe a nawet bardzo prawdopodobne.

 

Zapraszamy do rozwijania kompetencji menedżerskich na aktywnych warsztatach wzmacniających umiejętności kadry kierowniczej Grupy Szkoleniowej SOLBERG.

 

Polecamy:

Nowoczesne strategie zarządzania zespołem

Skuteczny Lider Zespołu- strategie zarządzania i motywowania

 

Grupa Szkoleniowa SOLBERG – skuteczne szkolenia biznesowe

www.solberg-szkolenia.pl

 

 

Materiał partnera

zobacz profil udostępnij zapytanie grupowe