Szukaj szkolenia

Latem pomyśl, jak szukać pracy

 

Latem pomyśl, jak szukać pracy

 

Wkrótce wakacje się skończą i poszukujący pracy będą musieli się tym zając bez taryfy ulgowej. Jak to robić skutecznie i bez marnowania czasu – pomogą doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu oraz w oddziałach zamiejscowych w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile. Oprócz doradztwa indywidualnego organizują oni także spotkania oraz zajęcia grupowe dla osób poszukujących pracy – tzw. warsztaty. Ich uczestnicy zapoznają się m.in. z zagadnieniami planowania kariery zawodowej, pisania dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji podczas rozmów kwalifikacyjnych, zasadami komunikacji werbalnej i niewerbalnej, pokonywania stresu i asertywności. Decydują one nie tylko o efektywnym poszukiwaniu pracy, ale także o skuteczności w życiu zawodowym. W sierpniu i wrześniu 2010 r. doradcy zawodowi zapraszają do udziału w następujących bezpłatnych zajęciach i warsztatach:

 

Kalisz

 

·Zasady skutecznej autoprezentacji – przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej – 2 sierpnia, 2 września (godz. 8.30-14)

 

Celem zajęć warsztatowych jest przygotowanie uczestników do skutecznej autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Podczas indywidualnych ćwiczeń z każdym z uczestników przeprowadzona zostanie symulacja rozmowy z pracodawca. Zwieńczeniem zajęć będzie omówienie popełnionych błędów w trakcie symulacji ze wskazaniem sposobów ich uniknięcia.

 

·Rynek pracy – bliżej Ciebie – 10 sierpnia, 6 września, 7 września (godz. 9-12)

 

Głównym celem zajęć jest przekazanie informacji o formach pomocy udzielanej osobom zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy oraz wsparcia dla poszukujących pracy. Uczestnicy zajęć uzyskują wyczerpujące informacje dotyczące poszukiwania pracy, instytucji pomagających w poszukiwaniu zatrudnienia, możliwości uzyskania pomocy finansowej na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oraz możliwości przekwalifikowania zawodowego. W trakcie zajęć przekazywane są także podstawowe informacje dotyczące zatrudnienia na podstawie umowy o prace.

 

Zapisy pod nr tel. 62 766 60 46, 62 766 13 81

 

Zajęcia odbędą się w oddziale zamiejscowym WUP, w Kaliszu przy ul. Serbinowskiej 5, sala nr 7.

 

Konin

 

  • Działaj! Zostań przedsiębiorcą – 3-4 sierpnia, 10-11 sierpnia, 24-25 sierpnia (godz. 10-13)

 

Zajęcia przeznaczone są dla osób chcących rozpocząć działalność gospodarcza. Udział w nich pozwoli na poznanie podstaw prawnych niezbędnych przy zakładaniu i prowadzeniu własnej firmy.

 

Zajęcia są również okazją do zbadania własnych postaw przedsiębiorczych, umiejętności zarządzania czasem oraz postawy kreatywnej.

 

  • Przełamywanie wewnętrznych barier – 6 sierpnia (godz. 10-13)

 

Zajęcia skierowane są do osób, które chcą dokonać analizy własnych postaw i stylu działania pod katem motywacji oraz własnych słabości i obaw, które utrudniają skuteczne działanie.

 

  • ·Aktywni i efektywni, czyli jak wyznaczać cele i je osiągać – 18 sierpnia, 21 września (godz. 10-13)

 

Zajęcia skierowane są do osób zainteresowanych tematyką zarządzania czasem oraz budowaniem strategii działania i motywacji do działania.

 

  • ABC aktywnego poszukiwania pracy – 3 września (godz. 10-13)

 

Spotkanie ma na celu przedstawienie podstawowych metod poszukiwania pracy, zasad poruszania się po rynku pracy oraz samoocenę motywacji do poszukiwania pracy.

 

  • Jak napisać najlepsze CV i list motywacyjny – 7 września (godz. 10-13)

 

Udział w zajęciach pozwoli uczestnikom na uporządkowanie informacji o swoich kwalifikacjach, doświadczeniach życiowych, realnych umiejętnościach, zdolnościach i zainteresowaniach.

 

  • Poznaj swoja kreatywność – 15 września (godz. 10-13)

 

Udział w zajęciach pomoże w wyzwoleniu kreatywności oraz nowego twórczego sposobu myślenia, osiągnięciu aktywnej postawy w stosunku do zmian zachodzących na rynku pracy, służyć będzie kształtowaniu umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności oraz przełamywaniu barier w zdobywaniu wiedzy i doskonaleniu swoich umiejętności.

 

  • Spotkanie informacyjne dla osób powracających z zagranicy – 28 września (godz. 10-13)

 

Celem spotkania jest pomoc migrantom w powrocie na rynek pracy, a także przekazanie informacji o możliwościach, jakie wynikają z zasad koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego.

 

Zapisy pod nr tel. 63-249-71-18, 63 249-12-56

 

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w oddziale zamiejscowym WUP, w Koninie przy ul. Zakładowej 4, sala 222.

 

Leszno

 

  • Dotacja unijna na własną firmę – 17 sierpnia (godz. 10-13)

 

Spotkanie przeznaczone jest dla osób, które chcą starać się o środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Program obejmuje: informacje o Europejskim Funduszu Społecznym (Program Operacyjny Kapitał Ludzki), wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia – Działanie 6.2, informacje dla osób, które mogą skorzystać ze wsparcia, przykładowe formularze rekrutacyjne, przydatne adresy internetowe, opis procedur "krok po kroku" w ubieganiu się o dotacje.

 

  • Autoprezentacja w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej – 19-20 sierpnia (godz. 9-13)

 

Warsztat przeznaczony jest dla osób poszukujących zatrudnienia. W programie przewidziano: przedstawienie nowoczesnych metod rekrutacji i selekcji zawodowej stosowanych przez pracodawców, zaprezentowanie sposobu przygotowania sie do rozmowy kwalifikacyjnej, omówienie elementów autoprezentacji, tj.: komunikacji niewerbalnej znaczenia mowy ciała, komunikacji werbalnej - radzenia sobie z najczęściej zadawanymi pytania. Beda tez symulacje rozmów kwalifikacyjnych.

 

  • Komunikacja w życiu i pracy – 15-16 września (godz. 9-14)

 

Warsztat umożliwia uczestnikom rozwiniecie umiejętności skutecznego porozumiewania się, co może okazać się przydatne w życiu zawodowym, jak i osobistym. W trakcie zajęć uzyskają oni wiedzę na temat zagadnień związanych z komunikacją werbalną i niewerbalną. Program przewiduje praktyczne ćwiczenia kształtujące umiejętności komunikacji przydatne m.in. w trakcie autoprezentacji.

 

  • Ucz się samodzielnie korzystać z komputera i Internetu – w poszukiwaniu ofert pracy – 22 września (godz. 9-14)

 

Udział w zajęciach pozwoli na poznanie podstaw obsługi komputera, zalożenie własnego konta internetowego, poznanie zasad wysyłania dokumentów aplikacyjnych pocztą elektroniczną, korzystanie z przeglądarek internetowych (Internet Explorer, Opera i Mozilla Firefox). Uczestnicy dowiedzą się też, jak poszukiwać informacji w sieci, podane zostaną również przydatne adresy internetowe w poszukiwaniu pracy w Polsce i za granica.

 

  • Samodzielnie przygotowuje na komputerze swoje dokumenty aplikacyjne – 23 września (godz. 9-13)

 

W programie: omówienie zasad pisania dokumentów aplikacyjnych, samodzielne sformułowanie życiorysu zawodowego i listu motywacyjnego, przygotowanie komputerowej wersji dokumentów aplikacyjnych. Uczestnicy uzyskają wskazówki, jak ustrzec się najczęściej popełnianych błędów w przygotowaniu i wysyłaniu dokumentów aplikacyjnych.

 

  • A może własna firma? – 28-30 września (godz. 9-14)

 

Zajęcia przeznaczone są dla osób chcących rozpocząć działalność gospodarcza. Udział pozwoli na dokonanie samooceny predyspozycji, cech i typu osobowości pod kątem przedsiębiorczości. W trakcie zajęc przekazane będą również informacje dotyczące rejestracji firmy, źródeł finansowania przedsięwzięcia oraz rozliczeń z urzędem skarbowym i ZUS a także pisania biznes-planu.

 

Zapisy pod nr tel. 65 529 90 891, 65 529 57 66

 

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w oddziale zamiejscowym WUP w Lesznie, ul. Sniadeckich 5, sala 112.

 

Pila

 

  • Rozmowa z pracodawca – 20 sierpnia (godz. 9.30-15)

 

Warsztat aktywizujący zaprojektowany dla klientów wymagających wsparcia umiejętności autoprezentacji. Cele warsztatu: uzyskanie umiejętności lepszej promocji własnej osoby, przećwiczenie umiejętności ważnych w rozmowie z pracodawca, praca nad wyeksponowaniem posiadanych atutów (wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych), stworzenie możliwości dostrzeżenia błędów popełnianych podczas rozmów z potencjalnymi pracodawcami i wskazanie sposobów ich redukowania (informacje zwrotne na temat autoprezentacji), uświadomienie uczestnikom warsztatów znaczenia pozytywnego myślenia, zaangażowania i entuzjazmu podczas rozmowy w sprawie pracy. Główne elementy warsztatu: przekazanie wiedzy teoretycznej na temat zasad przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych, ćwiczenie umiejętności prezentacji swojej osoby poprzez uczestnictwo w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą, wspólne omawianie ćwiczonych rozmów kwalifikacyjnych, wyciąganie wniosków kierunkujących dalsze postępowanie doskonalące umiejętności autoprezentacyjne.

 

  • Samobadanie kompetencji zawodowych – 16 września (godz. 9.30-15)

 

Warsztat skierowany jest do osób chcących dokonać oceny swoich kompetencji zawodowych. Jego celem jest dostarczenie narzędzi ułatwiających identyfikacje podstawowych elementów istotnych dla podejmowania decyzji zawodowych, pomoc w opracowaniu indywidualnego bilansu kwalifikacji, umiejętności i preferencji zawodowych, pomoc w dokonaniu samooceny typu osobowości, systemu wartości, motywacji i poczucia sprawstwa uczestników warsztatu, zwiększenie poczucia kompetencji i pewności siebie wynikających ze znajomości swojego potencjału.

 

  • Własna firma – 17 września (godz. 10-15)

 

Zajęcia warsztatowe dla osób zainteresowanych rozpoczęciem pracy na własny rachunek. Cele warsztatu: ocena predyspozycji przedsiębiorczych uczestników oraz przekazanie podstawowych informacji na temat zasad i uwarunkowań rozpoczęcia samodzielnej działalności gospodarczej. Główne elementy warsztatu: ocena predyspozycji przedsiębiorczych, zalety i wady posiadania własnego biznesu, poszukiwanie pomysłu na biznes, strategia działania w biznesie, rola i funkcje biznes planu, zasady rejestracji własnej firmy.

 

  • Wyznaczanie celów zawodowych – 28 sierpnia (godz. 9.30-15)

 

Warsztat aktywizujący zaprojektowany dla klientów wymagających wsparcia w określeniu dróg realizacji zamierzeń zawodowych. Uczestnicy poznają zasady skutecznego wyznaczania celów zawodowych, zidentyfikują przeszkody mogące utrudnić realizacje celów, uświadomią sobie role wewnętrznej motywacji w osiąganiu celów zawodowych. Doradca zawodowy pomoże tez uczestnikom w wyznaczeniu celów zawodowych i sposobów ich realizacji.

 

Zapisy pod nr telefonu 67 212 30 84

 

Wszystkie zajęcia odbywają się w oddziale zamiejscowym WUP, w Pile przy al. Niepodległości 24, sala 22

 

Poznań

 

·Autoprezentacja – znajdź w sobie mocne strony – 4-6 sierpnia i 9 sierpnia (godz. 9-13)

 

Warsztaty przeznaczone dla osób poszukujących zatrudnienia. Udział w zajęciach pozwoli uczestnikom na uporządkowanie informacji o swoich kwalifikacjach, doświadczeniach życiowych, realnych umiejętnościach, zdolnościach i zainteresowaniach, co jest pomocne podczas przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej oraz sporządzania życiorysu i listu motywacyjnego. Program warsztatów obejmuje również symulacje rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawca.

 

  • Trening umiejętności asertywnych – 10-13 sierpnia oraz 14-17 września (godz. 9-13.30)

 

Na warsztatach uczestnicy naucza się lepszego radzenia sobie w trudnych sytuacjach oceny, odmowy i konfliktu interesów, jakie często pojawiają się w procesie szukania pracy. Poznają zachowania asertywne zwiększające życzliwość w relacjach z ludźmi oraz skuteczność w realizacji ich zamierzeń i celów. Poznają również sposoby otwartego wyrażania swoich potrzeb i oczekiwań wobec innych, chronienia swojej prywatności, przeciwstawiania się naciskom otoczenia, nabędą umiejętności prowadzące do zwiększenia wiary we własne możliwości i nawiązywania pozytywnych relacji z ludźmi. Wiedza teoretyczna i praktyczne ćwiczenia pomogą uczestnikom być skutecznymi w działaniu oraz osiągać kompromis w sytuacjach konfliktowych bez rezygnacji z uznawanych wartości.

 

  • Jak radzić sobie ze stresem? – 17-18 sierpnia (godz. 9-13)

 

Warsztaty doskonalą rozpoznawanie sytuacji, w których osoba odczuwa silny stres oraz rozpoznawanie własnych reakcji na sytuacje stresowe. Uczą również różnych sposobów radzenia sobie ze stresem oraz umożliwiają praktyczne ćwiczenie technik ułatwiających opanowanie stresu, dzięki którym łatwiej odnaleźć się w sytuacji poszukiwania pracy, w pracy, jak i w życiu codziennym.

 

  • Szukasz pracy? Naucz się skutecznie wykorzystywać czas – 24-25 sierpnia (godz. 9-14, drugi dzień- 9-15)

 

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych efektywnym wykorzystaniem czasu. Osoby szukające zatrudnienia dobrze planując czas, mogą przyśpieszyć znalezienie pracy, a pracujące polepszyć funkcjonowanie w miejscu pracy oraz nauczyć się jak wygospodarować czas na odpoczynek.

 

  • Przedsiębiorczość, czyli jak zaistnieć na rynku pracy? – 30-31 sierpnia i 1 września (godz. 9-13)

 

Warsztaty przeznaczone są dla osób chcących założyć działalność gospodarczą. Celem jest przekazanie uczestnikom niezbędnej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, jak również wstępne zbadanie predyspozycji w tym kierunku. Na spotkaniu uczestnicy dowiedzą się również, jak rozpocząć własną działalność gospodarczą, czym jest biznes-plan oraz jak dobrze wykorzystać swój potencjał na rynku pracy. Pozyskają także wiedze na temat tego, jak zdobyć kapitał zewnętrzny na etapie zakładania i rozwoju firmy.

 

  • Skuteczna komunikacja w życiu i pracy – 7-8 września (godz. 9-14)

 

Warsztaty przeznaczone są dla osób zainteresowanych efektywnym wykorzystaniem komunikacji interpersonalnej w życiu i w pracy, jak również podczas rozmów kwalifikacyjnych z pracodawcą. Udział w zajęciach pozwoli uczestnikom na poznanie procesu komunikacji oraz zasad skutecznego komunikowania się. Program warsztatów obejmuje miedzy innymi elementy komunikacji niewerbalnej, bariery komunikacyjne oraz komunikacje w sytuacjach trudnych i problemowych.

 

  • Moje pierwsze kroki na rynku pracy – 9 września (godz. 10-14)

 

Spotkanie przeznaczone jest dla absolwentów szkół wyższych i studentów ostatnich lat studiów, którzy nie są usatysfakcjonowani wyborem kierunku kształcenia. Na spotkaniu zostanie poruszona tematyka podwyższania lub zmiany kwalifikacji zawodowych, planowania kariery zawodowej oraz możliwości podjęcia stażu, praktyki lub wolontariatu. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m. in. jak określić swój potencjał zawodowy jako przyszłego pracownika oraz dokonać bilansu mocnych i słabych stron. Poznają także trendy dotyczące poszukiwanych zawodów, sposobów poszukiwania pracy oraz konstruowania dokumentów aplikacyjnych.

 

  • Komputer pomocny w szukaniu pracy – 21-23 września (godz. 9-13)

 

Warsztaty skierowane do osób, którym brak umiejętności posługiwania się komputerem. Zajęcia mają na celu również pokazanie przydatności obsługi komputera w poszukiwaniu pracy. Zakres warsztatów obejmuje podstawy obsługi programu Word, obsługę Internetu oraz poczty elektronicznej. W trakcie spotkania uczestnicy naucza się sporządzać dokumenty aplikacyjne za pomocą programu Word oraz posługiwać się Internetem w poszukiwaniu pracy.

 

Zapisy pod nr tel. 061 846 38 52, 061 846 38 54

 

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu przy ul. Kościelnej 37, sala 55, zajęcia z komputerem – sala 60.

 

Źródło: WUP

zobacz profil udostępnij zapytanie grupowe