Szukaj szkolenia

Nadchodzi era certyfikatów z marketingu!

 

Nadchodzi era certyfikatów z marketingu!

 

Dyplomy zaświadczające o zawodowych kompetencjach podbijają nie tylko LinkedIna, ale również serca rekruterów największych firm. Na rynku funkcjonują certyfikaty Adwords, niedawno pojawił się dyplom z obsługi Facebooka, dokumenty potwierdzające umiejętności otrzymują nawet uczestnicy 1-godzinnych webinariów. A co z marketingem? Czy dział o tak rozległych kompetencjach i istotnym wpływie na działalność firm nie zasługuje na wiarygodną certyfikację?

 

Zawód marketera pozytywnie ocenia zaledwie 20% badanych. Gorzej postrzegani są tylko sprzedawcy, telemarketerzy i... politycy. Fakt ten wynika przede wszystkim z dość niejasnej roli marketingu w organizacji, braku fachowych metod pomiaru działań i postrzegania tej dziedziny jako narzędzia do manipulowania klientem. Sporą rolę w kreowaniu dość negatywnego obrazu marketingu spowodowała również wręcz masowa produkcja „specjalistów” w latach 90, o której wspomina dr hab. Robert Kozielski, Chartered Marketer:

 

W latach dziewięćdziesiątych powstało blisko 150 szkół prywatnych, które oferowały studia z zakresu marketingu i biznesu. Istniało również ok. 40 uczelni publicznych, edukujących w podobnych obszarach. Zarówno jednym, jak i drugim nie zależało naturalnie na wyszkoleniu specjalistów z branży, a na zyskach wynikających z realizowania minimów ustawowych i opłatach za podejmowanie przez studentów kolejnych etapów edukacji. Tym samym studenci byli przepuszczani bez względu na wiedzę i zdobyte umiejętności i z roku na rok było ich coraz więcej. 

 

Tymczasem w ostatnich latach również zanotowaliśmy wzrost liczby marketerów. Dziś o miejsce pracy niejednokrotnie konkurują: specjalista z 20-letnim doświadczeniem i początkujący Social Media Manager.  

 

Nic więc dziwnego, że profesjonaliści na rynku stanowią coraz mniejszy odsetek.

 

 „Bardzo wiele osób w Polsce zajmuje się zawodowo marketingiem, tak przynajmniej to często deklaruje – zauważa Jacek Kotarbiński, autor m. in. „Sztuki Rynkologii”. - To powoduje, że profesjonalizm marketera zdecydowanie powinien podlegać określonej weryfikacji. Najczęściej na świecie w przypadku marketerów, czynią to organizacje i stowarzyszenia zawodowe, takie jak The Chartered Institute of Marketing czy American Marketing Association, prowadząc standaryzowane egzaminy kompetencji i wydając stosowne certyfikaty.”

 

Certyfikat z marketingu pozwala profesjonalistom wyróżnić się na rynku pracy i potwierdzić posiadane kompetencje. Wobec rosnącej liczby konkurentów specjalizujących w konkretnych narzędziach, zdobycie dyplomu zaświadczającego kompleksowe kwalifikacje biznesowe stanowi must-have współczesnego marketera.

 

29 września w Warszawie i 27 października w Krakowie startuje 41. i 42. edycja rocznego programu szkoleniowego Diploma in Professional Marketing, akredytowanego przez The Chartered Institute of Marketing (CIM). Jest to największa organizacja zrzeszająca marketerów na świecie, działająca od 106 lat w ponad 100 krajach. Jej certyfikowane programy szkoleniowe ukończyło już blisko 150 tysięcy profesjonalistów, a dyplomy CIM stanowią uznany standard profesjonalizmu w biznesie.

 

Organizowany przez questus, roczny program Diploma in Professional Marketing jest jedyną możliwością na zdobycie certyfikatu CIM w Polsce. W ramach szkolenia realizowane są cztery obszary moduły tematyczne, które stanowią odpowiedź zarówno na wyzwania współczesnego biznesu, jak i zarzuty formułowane wobec marketerów:

 

Strategic Marketing – skoncetrowany wokół budowania wrażliwości rynkowej i tworzenia strategii,
Mastering Metrics – pozwalający na zdobycie niezbędnych narzędzi pomiaru i analizy marketingowej,
Driving Innovation – skupiony wokół tworzenia i wdrażania innowacji, immanetnego elementu współczesnego biznesu,
Digital Strategy – skoncentrowany na problemie wykorzystania nowoczesnych narzędzi w marketingu.

 

Prestiżu programowi Diploma in Professional Marketing dodaje kadra trenerska, wśrod której znajdziemy m. in. dr hab. Roberta Kozielskiego (Katedra Marketingu UŁ, autor m. in. „Understanding the New Business Paradigm in Eastern Europe”), dr Jacka Pogorzelskiego (agencja Prime Code), dr Jana Zająca (prezes Sotrender), Artura Maciorowskiego (red. prowadzący Magazynu Online Marketing), czy Lecha C. Króla (pierwszego Polaka wyróżnionego Srebrnym Lwem w Cannes).   

 

Kolejne edycje programu startują:

 

29 września w Warszawie
27 października w Krakowie

 

Warto zatem pomyśleć zarówno o podniesieniu kwalifikacji, jak i o wyróżnieniu się na rynku pracy. Międzynarodowy certyfikat The Chartered Institute of Marketing stanowi bezcenną przepustkę do nierzadko międzynarodowej kariery, a potwierdzenie zawodowych kwalifikacji prestiżowym dyplomem niewątpliwie przysłuży się każdemu marketerowi.

 

 

Więcej informacji o programie, certyfikatach, trenerach i absolwentach znajdziecie na stronie: https://questus.pl/cim/

zobacz profil udostępnij zapytanie grupowe