Unikatową na polskim rynku ofertę studiów podyplomowych oraz szkoleń dla kadry zarządzającej wprowadziła Wyższa Szkoła Humanistyczno–Ekonomiczna w Łodzi. Dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego uczestnicy projektu "Rozwój kadry kierowniczej przedsiębiorstw w oparciu o strukturalizacje kompetencji zawodowych" ponoszą jedynie 20% kosztów.
Nieustający rozwój małych i średnich przedsiębiorstw sprawił, iż niegdyś niedoceniane w polskiej gospodarce niewielkie firmy obecnie stały się głównym motorem napędowym krajowej gospodarki. Pociągnęło to za sobą stale rosnącą konkurencję, w której silną pozycję na rynku utrzymują jedynie te firmy, które dbając o swój rozwój, nie zapomniały o zdobywaniu i nieustannym poszerzaniu kwalifikacji zawodowych właścicieli oraz swoich pracowników. Przykładem firmy, która w niedługim czasie stała się potentatem w swojej dziedzinie jest Wyższa Szkoła Humanistyczno–Ekonomiczna w Łodzi. W pierwszym roku swej działalności uczelnia kształciła 150 studentów na kierunku Zarządzanie i Marketing. Dzisiaj po upływie czternastu lat w WSHE w Łodzi kształci się niemal 30 000 studentów na 12 kierunkach. Uczelnia swój rozwój zawdzięcza nie tylko innowacyjnemu podejściu do kształcenia, ale również, a może przede wszystkim nieustającemu podnoszeniu kwalifikacji swoich pracowników. Dzisiaj ta najstarsza i największa w Polsce uczelnia niepubliczna, wprowadzając do swej oferty edukacyjnej studia podyplomowe dla kadry zarządzającej małych i średnich przedsiębiorstw, rozpoczyna współpracę z tym sektorem rynku, który wykazuje coraz większe zainteresowanie podnoszeniem oraz zdobywaniem nowych kwalifikacji przez kadrę kierowniczą.
Z myślą o właścicielach firm oraz osobach zajmujących kierownicze stanowiska przygotowano cały wachlarz szkoleń nowoczesną metoda e-learningu, określanej również mianem zdalnego nauczania. E-learning jest coraz powszechniej stosowanym sposobem przekazywania wiedzy z wykorzystaniem bogatego zestawu środków elektronicznej transformacji informacji, tj. Internetu, intranetu, extranetu, nagrań audio i video. Pozwala on na prowadzenie kursu, szkolenia, a nawet studiów bez konieczności osobistej obecności w sali wykładowej.
Dzięki temu z metody najchętniej korzysta kadra zarządzająca, która z racji nienormowanego czasu pracy ma spore trudności z podnoszeniem kwalifikacji w tradycyjny sposób. WSHE przygotowując ofertę zadbała o jej najwyższe standardy. Jakość usług świadczonych w ramach projektu nadzoruje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Wśród właścicieli firm szczególną popularnością cieszą się szkolenia z zakresu zarządzania strategicznego oraz zarządzania i planowania marketingowego, zarządzania zespołem pracowniczym, kierowania motywacyjnego oraz strategii komunikacji. Dotacja jaka otrzymała WSHE w Łodzi w ramach projektu "Rozwój kadry kierowniczej przedsiębiorstw w oparciu o strukturalizacje kompetencji zawodowych", pozwala proponować Uczelni studia podyplomowe oraz specjalistyczne szkolenia po niespotykanej dotąd cenie, ponieważ zarówno wspomniane szkolenia, jak i będące w ofercie "szkolenia miękkie" przeznaczone dla kadry zarządzającej uzyskały dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. "Dzięki temu koszty uczestnictwa w szkoleniu zredukowane zostały do minimum, a w niektórych przypadkach przedsiębiorca biorący udział w szkoleniu lub posyłający na nie swoich pracowników nie ponosi żadnych kosztów." – wyjaśnia Ewa Polak, Menadżer Projektu.
Pełna oferta szkoleń oraz studiów podyplomowych oferowanych w ramach projektu znajduje się na stronie: www.strukturalne.com.pl/kierownicy
Jakub Wilamek
Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowany pod nadzorem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.