Szukaj szkolenia

Szkolenia z bezpiecznego e-handlu

 

Szkolenia z bezpiecznego e-handlu

 

Szkolenia z bezpiecznego e-handlu w PARP

 

Wiedzę konieczna do podjęcia decyzji o tym, czy i jak prowadzić działalność e-biznesową można zdobyć bezpłatnie w wirtualnej Akademii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

 

"Bariera rozwoju polskiego e-biznesu jest m.in. niedostateczna wiedza na temat wykorzystania internetu w biznesie" - uważa Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert Instytutu Edukacji Interaktywnej Estakada.pl. Specjalistka podkreśla, ze niezbędny jest rozwój jakościowy i ilościowy po stronie podaży, czyli "po prostu więcej możliwości dokonania bezpiecznych zakupów przez internet".

 

Na stronie www.akademiaparp.gov.pl dostępne jest szkolenie dla małych i średnich przedsiębiorców "Marketing internetowy i e-commerce w MSP".

 

Szkolenie zawiera informacje dla przedsiębiorców, którzy prowadza działalność handlowa w internecie lub chcieliby taka rozpocząć. Przedstawiono tam m.in. charakterystyki różnych rodzajów e- biznesu, metody dotarcia do grup docelowych klientów, a także zasady organizacji rynków internetowych.

 

Zawartość merytoryczna tego i innych bezpłatnych kursów e- learningowych PARP została opracowana przez ekspertów z Polski i jest dostosowana do naszych warunków gospodarczych. Każda lekcja podparta jest odpowiednim przykładem. Uczestnicy szkoła się we własnym tempie, w wybranym czasie i miejscu. Nabyta wiedza weryfikowana jest przez specjalnie dobrany system ćwiczeń i testów, który pozwala kontrolować jakość nauki.

 

Każdy uczestnik Akademii PARP może uzyskać certyfikat i wziąć udziału w Programie Nagród Akademii PARP.

 

"Kursy pozwalają jednorazowo przeszkolić nawet dużą ilość pracowników bez nakładów finansowych i wysiłku logistycznego. Dlatego wśród przedsiębiorstw MSP cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem" - zaznacza Grzyb-Hejduk.

 

Ekspert podkreśla, ze e-handel cały czas się rozwija, a zrozumienie rynku sprzedaży internetowej oraz wykorzystanie jego możliwości może przynieść korzyści zarówno przedsiębiorstwom, jak i ich klientom.

 

Badania prowadzone przez Gemius w wybranych krajach europejskich wykazały, ze polscy internauci są aktywnymi i doświadczonymi klientami serwisów e-commerce.

 

"Wcześnie zetknęliśmy się z rynkiem elektronicznym i wciąż widać perspektywy jego rozwoju. Aż 36 proc. internautów w Polsce, którzy kiedykolwiek robili zakupy on-line, przyznało, że w przyszłości zamierza kupować w ten sposób częściej niż dotychczas" - analizuje Grzyb-Hejduk.

 

Według raportu Obserwator Cetelem 2008 do 2015 roku 25 proc. handlu w Europie przeniesie się właśnie do internetu. Obecnie średni odsetek e-klientów wynosi w Europie 28 proc.

 

"Pomimo tych optymistycznych danych należy pamiętać, ze rynek e- handlu jest bardzo podzielony. W części państw europejskich można go określić jako dojrzały, a w innych jest ciągle w fazie rozwoju" - tłumaczy specjalistka PARP.

 

W związku z poprawiająca się sytuacja finansowa Polaków oraz faktem, ze dostęp do internetu jest coraz szybszy i ma coraz większy zasięg, w 2007 roku liczba internautów wzrosła z 11 do 15 milionów. W zeszłym roku, jak wynika z raportu Cetelem 2008, 18 proc. Polaków kupowało on-line. Tymczasem odsetek e-klientów w Czechach wyniósł 24 proc., a w Niemczech aż 62 proc.

 

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

zobacz profil udostępnij zapytanie grupowe