Szukaj szkolenia

Szkolenia z ekoinnowacji na Pomorzu

 

Szkolenia z ekoinnowacji na Pomorzu


Czym są ekoinnowacje? Jak ocenić innowacyjny pomysł? Czy warto go wdrożyć i jak nim zarządzać? Odpowiedzi na te pytania padną już niebawem. W sierpniu w Pruszczu Gdańskim w ramach projektu „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia“ rozpoczyna się cykl szkoleń dotyczący ekoinnowacji, wspierania rozwoju projektów opartych na badaniach naukowych, rozwiązaniach innowacyjnych oraz zaawansowanej technologii.

Co i dla kogo?

Projekt skierowany jest do przedsiębiorców zainteresowanych wdrażaniem innowacyjnych technologii chroniących środowisko naturalne, przedstawicieli jednostek naukowo-badawczych pragnących wprowadzić w życie własne pomysły, a także studentów zainteresowanych tematyką ochrony środowiska i OŹE oraz osób rozważających założenie własnej działalności gospodarczej i budowanie wizerunku firmy przyjaznej środowisku

Realizator projektu - Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość stara się, by szkolenia, pomimo niełatwej tematyki, były ciekawe, stąd nieprzypadkowy dobór trenerów oraz część warsztatowa połączona z kreatywną pracą w zespołach. W dwóch pierwszych edycjach udział wzięło już ponad 200 osób.

- Za nami szkolenia na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Przyszedł czas na Pomorze. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na szkolenia do Pruszcza Gdańskiego. Każda z osób, biorących udział w dowolnym module szkoleniowym otrzyma certyfikat uczestnictwa, potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności - opowiada Sławomir Rataj, koordynator projektu „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia“.

Szkolenia na Pomorzu

Kolejne szkolenia wraz z warsztatami odbędą się w Pruszczu Gdańskim w okresie od sierpnia do września. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jaką rolę w gospodarce odgrywają dziś ekoinnowacje, w jaki sposób tworzyć i wdrażać tego rodzaju projekty, jak zarządzać ekoinnowacjami w przedsiębiorstwach i gospodarstwach, jakie znaczenie ma proinnowacyjna postawa oraz kreatywność w zakresie technologii środowiskowych wśród obecnych i przyszłych przedsiębiorców, czy jak zwiększyć konkurencyjność własnej firmy na tle pozostałych krajów Europy.

Jak skorzystać?

Aby skorzystać z bezpłatnego szkolenia należy wejść na stronę www.eko-kreatywni.pl i zapisać się na wybrany moduł. O zakwalifikowaniu się do projektu decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zapewniają nocleg wraz z wyżywieniem.

Najbliższe moduły szkoleniowe:

Moduł III – Finansowanie ekoinnowacji – nowe perspektywy
termin: 5 – 6 września, Pruszcz Gdański
Moduł IV – Szacowanie efektów środowiskowych w przedsięwzięciach ekoinnowacyjnych
termin: 22 – 23 sierpnia, Pruszcz Gdański
Moduł V – Transfer technologii ekoinnowacyjnych
termin: 8 – 9 sierpnia, Pruszcz Gdański

Platforma e-learningowa

Zainteresowani modułem I – Ekoinnowacje – czym są i jak to zrobili inni oraz modułem II – Patent w przedsięwzięciach ekoinnowacyjnych - podstawy własności przemysłowej mogą skorzystać z kursów e-learningowych znajdujących się na stronie projektu. W ramach platformy odbywają się również webinaria, czyli interaktywne wykłady, w których uczestnicy mogą brać aktywny udział, bez względu na odległość. Realizatorzy projektu nie tworzą sztucznego pola doświadczalnego, lecz wykorzystują autentyczne sytuacje, dylematy i problemy pojawiające się przy zrealizowanych projektach ekologicznych.

- Przyjęliśmy, że uczenie się jest rodzajem aktywności realizowanej poprzez angażowanie się w sytuacje problemowe, wymagające poszukiwania konkretnych rozwiązań. Przeczytanie tekstu czy zapoznanie się z wykresem nie stanowi jeszcze o uczeniu się - nie jest aktywnością, lecz biernym przyswojeniem treści. Położyliśmy zatem nacisk na uczenie się sytuacyjne - w tym rozumieniu na autentyczność zadań i działań. Zapraszamy do udziału w projekcie – zachęca Sławomir Rataj.

Niniejszy materiał został opublikowany w ramach przedsięwzięcia „Ekokreatywni, czyli od pomysłu do wdrożenia“ dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Za jego treść odpowiada wyłącznie OTS Wolna Przedsiębiorczość.


Autor: Stowarzyszenie Wolna Przedsiębiorczość
 

zobacz profil udostępnij zapytanie grupowe