Jaką funkcję mają do spełnienia trenerzy w tworzeniu i działaniu uczącej się organizacji? Szkolenie jest nieodłączną częścią środowiska pracy w uczącej się organizacji. Jest jednym ze sposobów pomagania ludziom w uczeniu się doskonalenia i jest w związku z tym widziane jako ciągłe inwestowanie, a nie jako jednorazowy wydatek. Inwestowanie w ludzi jest częścią strategii uczącej się organizacji." J. OConnor, J. Seymour
Zatem na barkach trenerów złożona jest odpowiedzialność za efektywną realizację strategii nieustannego rozwoju. To, czy organizacja zobaczy efekty kolejnych szkoleń jest wypadkowa z jednej strony kultury organizacji, a z drugiej umiejętności trenerskich. Żeby termin "uczącą się organizacja" nie brzmiał tylko jako frazes, a był odzwierciedleniem rzeczywistości, firmy muszą dbać o kształtowanie swojej kultury oraz o możliwie doskonałą wiedzę i umiejętności trenerów z zakresu uczenia się, zmian oraz funkcjonowania i wyzwalania potencjału człowieka. W tym zakresie szczególnie pomocne jest Neurolingwistyczne Programowanie.
"NLP to zarówno system teoretycznych modeli pozwalających rozumieć strukturę doświadczenia i działania człowieka, jak tez zestaw praktycznych metod wspomagających konstruktywne zmiany i rozwój. Dzięki pracom Johna Grindera, Richarda Bandlera, Roberta Diltsa, Davida Gordona, Judith DeLozier, Leslie Cameron-Bandler i wielu innych NLP stało się synteza praktycznej wiedzy obejmującej takie dziedziny jak psychologia i psychoterapia, neurologia, lingwistyka, informatyka, teorie systemów itp.". Wiedza i umiejętności z tego zakresu pozwalają trenerom w dość prosty, a zarazem efektywny sposób przekazać praktycznie większość umiejętności niezbędnych w każdej organizacji (firmie, instytucji, stowarzyszeniu, itd.).
Okazja do poznania warsztatu trenera opartego na metodach NLP będzie szkolenie trenerów prowadzone przez międzynarodową sławę NLP, Petera Schetza, jednego ze współtwórców metody obok J. OConnora, J. Seymoura czy R. Diltsa.
Peter Schetz jest współzałożycielem Austrian NLP Training Center w Wiedniu, sekretarzem generalnym European Association for NLPt. Posiada trzydziestoletnie doświadczenie trenerskie, doradcze i coachingowe.
Trening ten jest możliwością poznania zaplecza warsztatowego w kontekście NLP od trenera, z jednej strony, o bardzo wysokich umiejętnościach przekazywania wiedzy i umiejętności, a z drugiej posiadającego ekspercka wiedzę i umiejętności z zakresu NLP. Warsztat ten stanowi również okazje do zapoznania się z pełnym humoru oraz otwartości stylem pracy trenerskiej. Warsztat będzie prowadzony po angielsku oraz tłumaczony na język polski.
"Trener doskonały" jest jednocześnie ostatnim modułem Kursu trenerskiego organizowanego cyklicznie przez PI NLP.
Prezentowany tam materiał stanowi w pełni samodzielny i integralny materiał adresowany do osób, które pragną zdobyć lub udoskonalić swoje umiejętności pracy z grupami i zespołami (trenerzy, nauczyciele, instruktorzy grupowi, prezenterzy, terapeuci grupowi, menedżerowie, kierownicy zespolów itp.).
Początkujący trenerzy zapoznają się z głównymi zagadnieniami i podstawowymi narzędziami nadającymi się do natychmiastowego zastosowania w pracy z grupami
Trenerzy zaawansowani zyskują możliwość uporządkowania i integracji ich dotychczasowych umiejętności z wypróbowaną wiedzą i metodologią NLP, dzięki czemu jeszcze bardziej zwiększają swoje kompetencje szkoleniowe.
Pisząc krótko, szkolenie to jest połączeniem doświadczenia (biznes, coaching, szkolenia i terapia), umiejętności (trenerskich i NLP), najskuteczniejszych narzędzi psychologicznych (NLP) oraz humoru.
Niezwykle trudno jest w tekście drukowanym pokazać i jednocześnie dać odczuć korzyści, które można wynieść z tego rodzaju treningu - korzyści, które pozwalają nowoczesnym organizacjom rzeczywiście realizować strategie rozwoju i nieustającego uczenia się. Trzeba tego po prostu doświadczyć. Serdecznie Państwu polecamy.
Trener doskonały
Warszawa 24-27.11.2005, [od 10.00 do 18.00]
Polski Instytut NLP
coaching
ul. Karolkowa 49a, Warszawa
tel.: (22) 632-0-634
fax: (22) 632-73-98
www.nlp.biz.pl i www.econlp.com