Szukaj szkolenia

Ważna rozmowa a samopoczucie. czy warto przekładać spotkanie?

 

Ważna rozmowa a samopoczucie. czy warto przekładać spotkanie?

 

Umówiony termin spotkania o pracę, czy też negocjacji handlowych może pokrzyżować nam choćby pogoda, przykre zajście, bądź zwyczajnie przeziębienie, ból głowy. Złe samopoczucie podczas ważnej rozmowy wpływa znacząco na nasze nastawienie do przedmiotu spotkania jak i naszego rozmówcy do nas samych. Jeżeli mamy taką możliwość warto spotkanie w takiej sytuacji przełożyć.

Brak skupienia, uwagi i nastroju, poddenerwowanie czy wewnętrzna złość mogą negatywnie wpłynąć na efekt spotkania i podjęte w jego trakcie decyzje. Zdarza się, że nie chcąc lub nie mogąc przełożyć spotkania próbujemy zatuszować nasz nastrój udając że wszystko jest w porządku, jednak druga strona mimo wszystko może nas wyczuć, a nawet wykorzystać ten słaby punkt. Bezsprzecznie nie jest to postępowanie fair play niemniej to doskonała okazja by wykorzystać nasze rozkojarzenie, zmęczenie i niedyspozycję, aby skłonić nas do niekorzystnych warunków, zdecydowania wbrew sobie, czy też przedstawienia siebie w nie najlepszym świetle.

Apatyczność lub wręcz przeciwnie nadpobudliwość to niepożądane stany w czasie ważnych spotkań, jednak nie zawsze termin rozmowy o pracę, czy innej ważnej rozmowy wypada przełożyć. Jeśli byłby to już kolejny raz nie powinniśmy podejmować takiego ryzyka, bowiem nasz rozmówca może już nie chcieć więcej się z nami spotykać. Jeżeli na spotkanie umówiliśmy się dawno temu i czekaliśmy na nie bardzo długo można rozważyć jego przeniesienie argumentując, iż w tak odległym czasie nie byliśmy w stanie przewidzieć niedyspozycji, niemniej warto mieć na uwadze, iż kolejny termin może być równie odległy i przez to możemy nie osiągnąć innych celów, które są uzależnione od decyzji ów spotkania.

Bardzo ważną kwestią jest też ranga osoby z którą mamy umówione spotkanie. Wybierając się na rozmowę z przyszłym pracodawcą musimy liczyć się z tym, iż nie musi mu zależeć na przełożeniu spotkania. Inną sprawą jest to że nie wypada osobie znacznie niższej rangą prosić o przełożenie spotkania, czym innym jest przełożenie spotkania z partnerem biznesowym lub osobą która ma do nas interes a nie odwrotnie.

Odwlekanie terminów spotkania może być odebrane za brak szacunku i zniewagę. Czasem jest to zabieg gry na zwłokę całkiem opłacalny, jednak w większości przypadków nie przynosi korzyści, zaś często wpływa na niekorzyść interesów odwołującego. Jeśli już zdecydujemy o przełożeniu spotkania warto zrobić to jak najwcześniej. Zupełnie inaczej zostanie odebrane odwołanie spotkania na dzień przed spotkaniem czy nawet zaraz z rana dnia w którym spotkanie jest umówione niżeli na godzinę czy kilka minut przed umówionym spotkaniem. Przełożenia spotkania winno się dokonać w chwili odwołania wizyty.

Niedozwolonym jest pytanie i proszenie o nowy termin spotkania, kiedy bez słowa uprzedzenia nie pojawiliśmy się na spotkaniu wcześniej umówionym.


Serwis SZKOLENIA.COM

zobacz profil udostępnij zapytanie grupowe