Szukaj szkolenia

Wielkopolska - zajęcia w całym regionie dla poszukujących pracy

 

Wielkopolska - zajęcia w całym regionie dla poszukujących pracy

 

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu oraz oddziały zamiejscowe WUP w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile, oprócz konsultacji indywidualnych organizują także zajęcia grupowe dla osób poszukujących pracy – tzw. warsztaty. Ich uczestnicy zapoznają się m.in. z zagadnieniami planowania kariery zawodowej, pisania dokumentów aplikacyjnych, autoprezentacji podczas rozmów kwalifikacyjnych, zasadami komunikacji werbalnej i niewerbalnej, pokonywania stresu i asertywności. Decydują one nie tylko o efektywnym poszukiwaniu pracy, ale także o skuteczności w życiu zawodowym. W maju 2010 r. doradcy zawodowi zapraszają do udziału w następujących bezpłatnych warsztatach:

 

Kalisz

 

  • Informacja zawodowa – 12 maja i 13 maja (godz. 9 - 12)

 

Głównym celem zajęć jest przekazanie informacji o formach pomocy udzielanych osobom zarejestrowanym w powiatowych urzędach pracy oraz wsparcia dla poszukujących pracy. Uczestnicy uzyskują wyczerpujące informacje dotyczące poszukiwania pracy, instytucji pomagających w poszukiwaniu zatrudnienia, możliwości uzyskania pomocy finansowej na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej oraz możliwości przekwalifikowania zawodowego. Przekazywane są także podstawowe informacje dotyczące zatrudnienia na podstawie umowy o prace.

 

Zapisy pod nr tel. 062 766 60 46, 062 766 13 81

 

Zajęcia odbędą się w oddziale zamiejscowym WUP, w Kaliszu przy ul. Serbinowskiej 5 , sala nr 7.

 

Konin

 

  • Sztuka autoprezentacji przed pracodawca – 6-7 maja (godz. 10-13)

 

Zajęcia skierowane są do osób, które chcą poznać metody poszukiwania pracy i dowiedzieć się, na co zwracają uwagę pracodawcy podczas rekrutacji, jak czytać ogłoszenia, jak sporządzić dokumenty aplikacyjne i wykorzystać sztukę autoprezentacji podczas rozmowy z pracodawca.

 

  • Chce, mogę, potrafię – 11 maja (godz. 10-13)

 

Spotkanie skierowane do osób długotrwale bezrobotnych, ukierunkowane na wzmocnienie poczucia własnej wartości i motywacji do poszukiwania pracy.

 

  • Poznaj swoja kreatywność – 14 maja (godz. 10-13)

 

Udział ma pomoc w wyzwoleniu kreatywności oraz nowego twórczego sposobu myślenia, osiągnięciu aktywnej postawy w stosunku do zmian zachodzących na rynku pracy, służyć kształtowaniu umiejętności samodzielnego podejmowania decyzji i ponoszenia odpowiedzialności oraz przełamywaniu barier w zdobywaniu wiedzy i doskonaleniu swoich umięjetności.

 

  • Powrót na rynek pracy – 17-18 maja (godz. 10-13)

 

Zajęcia skierowane są do kobiet, które planują powrót na rynek pracy po dłuższej przerwie. Maja one pomoc uczestniczkom usprawnić stosowane przez nie metody poszukiwania zatrudnienia i ułatwić poruszanie się po rynku pracy. Zajęcia mają także slużyc kształtowaniu umiejętności rozpoznawania oraz analizy swoich mocnych i słabych stron oraz wzmocnić samoocenę.

 

  • Komputer i Internet jako narzędzia poszukiwania pracy – 26-28 maja (godz. 10-13)

 

Zajęcia skierowane są do osób obsługujących komputer w podstawowym zakresie. Celem jest pokazanie uczestnikom, w jaki sposób wykorzystać Internet dla poszukiwania ofert pracy a także sporządzenie dokumentów aplikacyjnych na komputerze.

 

Zapisy pod nr tel. 063-249-71-18, 0-63 249-12-56

 

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w oddziale zamiejscowym WUP, w Koninie przy ul. Zakładowej 4, sala 222.

 

Leszno

 

  • Ucz się samodzielnie korzystać z komputera i Internetu - w poszukiwaniu ofert pracy – 12 maja (godz. 9-13)

 

Udział w zajęciach pozwoli na poznanie podstaw obsługi komputera, założenie własnego konta internetowego, poznanie zasad wysyłania dokumentów aplikacyjnych poczta elektroniczna, korzystanie z przeglądarek internetowych (Internet Explorer, Opera i Mozilla Firefox). Uczestnicy dowiedzą się tez, jak poszukiwać informacji w sieci, podane zostaną również przydatne w poszukiwaniu pracy w Polsce i za granica adresy internetowe.

 

  • Samodzielnie przygotowuje na komputerze swoje dokumenty aplikacyjne – 13 maja (godz. 9-13)

 

W programie warsztatów przewidziano omówienie zasad pisania dokumentów aplikacyjnych, samodzielne sformułowanie życiorysu zawodowego i listu motywacyjnego, przygotowanie komputerowej wersji dokumentów aplikacyjnych. Uczestnicy uzyskają wskazówki, jak ustrzec się najczęściej popełnianych błędów w przygotowaniu i wysyłaniu dokumentów aplikacyjnych.

 

  • Spadochron, czyli jak wykorzystać swoje doświadczenie, możliwości i predyspozycje na rynku pracy – 24-28 maja (godz. 9-15)

 

Zajęcia przeznaczone są dla osób, które wykonywały prace na rożnych stanowiskach, ale nie znalazły branży odpowiadającej im najbardziej. Uczestnicy uzyskają pomoc w określeniu umiejętności i preferencji zawodowych oraz potencjalnych miejsc pracy.

 

Zapisy pod nr tel. 65 529 90 81, 65 529 57 66

 

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w oddziale zamiejscowym WUP, w Lesznie przy ul. Śniadeckich 5, sala 112.

 

Pila

 

  • Rozmowa z pracodawca – 14 maja (godz. 9-15)

 

Warsztat aktywizujący zaprojektowany dla osób wymagających wsparcia w zakresie autoprezentacji. Cele warsztatu: podwyższenie umiejętności promocji własnej osoby, przećwiczenie umiejętności ważnych w rozmowie z pracodawcą, praca nad wyeksponowaniem posiadanych atutów (wiedzy, umiejętności i kompetencji zawodowych), stworzenie możliwości dostrzeżenia błędów popełnianych podczas rozmów z potencjalnymi pracodawcami i wskazanie sposobów ich redukowania (informacje zwrotne na temat autoprezentacji), uświadomienie uczestnikom znaczenia pozytywnego myślenia, zaangażowania i entuzjazmu podczas rozmowy w sprawie pracy. Podczas zajęć przekazana zostanie wiedza teoretyczna na temat zasad przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych, odbędą się ćwiczenia prezentacji swojej osoby poprzez uczestnictwo w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawca, a na koniec nastąpi wspólne omawianie ćwiczonych rozmów oraz wyciąganie wniosków kierunkujących dalsze postępowanie.

 

  • Własna firma – 18 maja (godz. 10-15)

 

Zajęcia warsztatowe dla osób zainteresowanych rozpoczęciem pracy na własny rachunek. Cele warsztatu: ocena predyspozycji przedsiębiorczych uczestników oraz przekazanie podstawowych informacji na temat zasad i uwarunkowań rozpoczęcia samodzielnej działalności gospodarczej. Główne elementy warsztatu: ocena predyspozycji przedsiębiorczych, zalety i wady posiadania własnego biznesu, poszukiwanie pomysłu na biznes, strategia działania w biznesie, rola i funkcje "biznes planu", zasady rejestracji własnej firmy.

 

Zapisy pod nr telefonu 67 212 30 84

 

Zajęcia odbędą się w oddziale zamiejscowym WUP, w Pile przy al. Niepodległości 24, sala 22

 

Poznań

 

  • Trening umiejętności asertywnych – 11-14 maja (godz. 9-13)

 

Uczestnicy nauczą się lepszego radzenia sobie w trudnych sytuacjach oceny, odmowy i konfliktu interesów, jakie często pojawiają się w procesie szukania pracy. Poznają zachowania asertywne zwiększające życzliwość w relacjach z ludźmi oraz skuteczność w realizacji ich zamierzeń i celów. Uczestnicy poznają również sposoby otwartego wyrażania swoich potrzeb i oczekiwań wobec innych, chronienia swojej prywatności, przeciwstawiania się naciskom otoczenia, nabędą umiejętności prowadzące do zwiększenia wiary we własne możliwości i nawiązywania pozytywnych relacji z ludźmi.

 

Wiedza teoretyczna i praktyczne ćwiczenia pomogą uczestnikom być skutecznymi w działaniu oraz osiągać kompromis w sytuacjach konfliktowych bez rezygnacji z uznawanych wartości.

 

Moje pierwsze kroki na rynku pracy – 18 maja (godz. 10-14)

 

Spotkanie przeznaczone jest dla absolwentów szkół wyższych i studentów ostatnich lat studiów, którzy nie są usatysfakcjonowani wyborem kierunku kształcenia. Na spotkaniu zostanie poruszona tematyka podwyższania lub zmiany kwalifikacji zawodowych, planowania kariery zawodowej oraz możliwości podjęcia stażu, praktyki lub wolontariatu. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in. jak określić swój potencjał zawodowy jako przyszłego pracownika oraz dokonać bilansu mocnych i słabych stron. Poznają także trendy dotyczące poszukiwanych zawodów, sposobów poszukiwania pracy oraz konstruowania dokumentów aplikacyjnych.

 

  • Wszystko co powinieneś wiedzieć o metodach rekrutacji – 19 maja (godz. 10-14)

 

Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich osób, które poszukują pracy i chcą poznać różnorodne, czasami niecodzienne formy rekrutacji wykorzystywane przez pracodawców. Uczestnicy spotkania dowiedzą się m. in. jak rozpoznać i poradzić sobie z rozmowami kwalifikacyjnymi celowo prowadzonymi w stresie. Poznają także metodę zwana Centrum Oceny i nietypowe zadania indywidualne i grupowe, jakimi mogą zaskoczyć pracodawcy w czasie rekrutacji. Na spotkaniu zostaną także omówione specyficzne sposoby rekrutacji pracowników na stanowiska takie jak: sekretarka, asystentka, przedstawiciel handlowy.

 

Szukasz pracy? Naucz się skutecznie wykorzystywać czas – 20-21 maja (pierwszy dzień: godz. 9-14, drugi dzień 9-15)

 

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich osób zainteresowanych efektywnym wykorzystaniem czasu. Osoby szukające zatrudnienia, dobrze planując czas, mogą przyspieszyć znalezienie pracy, a pracujące polepszyć funkcjonowanie w miejscu pracy oraz nauczyć się, jak wygospodarować czas na odpoczynek.

 

  • Komputer pomocny w poszukiwaniu pracy- 25-27 maja (godz. 9-13)

 

Warsztaty skierowane do osób, którym brak umiejętności posługiwania się komputerem. Zajęcia mają na celu również pokazanie przydatności obsługi komputera w poszukiwaniu pracy. Zakres warsztatów obejmuje podstawy obsługi programu Word, obsługę Internetu oraz poczty elektronicznej. W trakcie uczestnicy naucza się sporządzać dokumenty aplikacyjne za pomocą programu Word oraz posługiwać się Internetem w poszukiwaniu pracy.

 

Zapisy pod nr tel. 061 846 38 52, 061 846 38 54

 

Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Poznaniu przy ul. Kościelnej 37, sala 55.

 

Autor:

zobacz profil udostępnij zapytanie grupowe