Szukaj szkolenia

Zawód Trener - podjęcie decyzji o nowym zawodzie

 

Zawód Trener - podjęcie decyzji o nowym zawodzie

 



Zawód „trener biznesu” jest zawodem coraz bardziej popularnym, na rynku jest duże zapotrzebowanie na szkolenia, aby zostać dobrym trenerem nie wystarczą ukończone studia wyższe, ważne jest aby ukończyć dobrą szkołę trenerów, która pozwoli na poznanie całej metodologii szkoleniowej, praca trenera to nie praca 5 godzin w tygodniu po 8 godzin, lecz każdy dobry trener poświęca przygotowaniom dużo, dużo więcej czasu.

Praca dająca dużo satysfakcji, pozwala nieustannie się rozwijać i utrzymywać z ludźmi kontakty, praca, która wymaga stałej edukacji, żeby być na wysokim poziomie w trakcie prowadzenia szkoleń, zawód w którym codziennością jest inspirowanie innych do pozytywnych zmian,
natomiast bycie dobrym trenerem to wielkie poświęcenie i wyzwanie. Żeby stać się dobrym trenerem to nie tylko zdobyty certyfikat, lecz praca nad sobą każdego dnia, wiara we własne możliwości, analiza potrzeb szkoleniowych, przygotowanie materiałów i zdobycie umiejętności wystąpień publicznych, każdy trener musi zainwestować w siebie ( szkoła trenerów, szkolenia z wystąpień ) musi być kreatywny i stale zmotywowany, gotowy do pracy nad sobą.

Trener to ekspert w swojej specjalności, ponieważ ekspert nie przekazuje tylko i wyłącznie teorii lecz konkretne przykłady z własnego życia, trener powinien być empatyczny, słuchający, brać odpowiedzialność to co dzieje się na sali szkoleniowej, realizujący cele merytoryczne, otwarty na zmiany.

Zadaniem trenera przed szkoleniem jest zbadanie w pełni potrzeb, tak aby szkolenie było szyte na miarę, które pozwoli na precyzyjne dopasowanie programu do realnych uwarunkowań uczestników, przy badaniu możemy wykorzystać ankietę, obserwacje, wywiadu, burze mózgów lub przygotowanie testów.

W zawodzie trenera można zmieniać rzeczywistość, udzielamy wskazówek uczestnikom, które pomagają w pracy i życiu prywatnym.

Przy podjęciu decyzji zawodu trenera jest ważne, aby uczestniczyć w szkoleniach trenerskich, czy prowadzący trener po ukończeniu szkolenia może pomóc przy ustalaniu kolejnych ścieżek pomagających w rozwoju, warto sprawdzić program i rekomendacje trenera, w zawodzie trenera nie ma drogi na skróty, w tym zawodzie aby odnosić sukces jest potrzebne pełne poświęcenie, duża ilość godzin na regularny trening. Praktyka czyni mistrza, najlepsza inwestycja, inwestycja w siebie, przyglądaj się najlepszym, bądź zawsze sobą, zadawaj pytania i proś o rady.

Kluczową kwestią jest zdobywanie doświadczenia w prowadzeniu jak największej ilości szkoleń wśród różnych grup słuchaczy. W ten sposób buduje się prestiż własnego nazwiska jako trenera, uczestnicy nie wracają do firm, lecz często do trenera.

Wskazówka dla przyszłych trenerów :

Zanim rozpoczniecie oceniać innych, nauczcie się oceniać samego siebie. Pozwólcie również to zrobić innym.

Prowadzenie szkoleń od serca, a nie dla pieniędzy. One i tak do Was przyjdą!

Co musi posiadać trener ?

 

  • wiedzę i umiejętności w prowadzeniu własnych warsztatów
  • umiejętność przygotowania programu szkoleniowego
  • odporność na stres
  • zdolności interpersonalne
  • chęć pomagania ludziom w uczeniu się
  • samokrytycyzm i chęć doskonalenia się
  • otwartość i szczerość w prezentowaniu własnych poglądów
  • poczucie humoru
  • wiarę w siebie


Damian Wilpert
tel. kom: 535 405 935
bok@deastudio.pl

http://www.goldenline.pl/damian-wilpert/
www.deaszkolenia.pl


 

zobacz profil udostępnij zapytanie grupowe