Szkolenie ma przygotować uczestników do używania informacji zwrotnej jako jednego z najskuteczniejszych narzędzi pozwalających koordynować pracę w zespole, a jednocześnie podnosić motywację i zaangażowanie jego członków. Pracujemy głównie w oparciu o case study, ćwiczenia warsztatowe i gry symulacyjne stworzone w taki sposób, aby pod pretekstem zabawy, w bezpiecznych warunkach szkoleniowych wydobywać od ludzi zachowania, które na co dzień pokazują w miejscu pracy. Zebrany w ten sposób materiał doświadczalny jest następnie analizowany przez uczestników w asyście trenera, by w trzecim etapie posłużyć do wyciągnięcia wniosków i stworzenia narzędzi gotowych do wdrożenia w codziennych sytuacjach biznesowych. Naszym celem jest to aby uczestnicy wyszli z warsztatu posiadając pogłębioną wiedzę w temacie udzielania informacji zwrotnej i większą świadomość procesów psychologicznych sprawiających, że jest ona kluczowa dla właściwego funkcjonowania zespołu. Co więcej kulturę udzielania feedbacku osadzamy w szerszym kontekście zwracając uwagę na newralgiczne punkty w procesie komunikacji w zespole. Przede wszystkim zależy nam na praktycznej stronie szkolenia, czyli konkretnych i precyzyjnie zdefiniowanych technikach, w które wyposażamy uczestników.
Cel szkolenia
Nabycie umiejętności udzielania informacji zwrotnej zarówno wspierającej, jak i korygującej niepożądane zachowania i postawy. Budowanie wspierających relacji w zespole.
Korzyści dla uczestnika
- Umiejętność udzielania korygującego i wzmacniającego feedbacku
- Umiejętność prowadzenia rozmowy delegującej i monitorującej
- Umiejętność eliminowania zachowań i postaw powodujących rozpad więzi w zespole
- Umiejętność panowania nad emocjami
- Umiejętność oddzielania opinii od faktów i wyrażania feedbacku w sposób konstruktywny i nie powodujący oporu drugiej strony
- Umiejętność precyzyjnego komunikowania się w miejscu pracy
- Umiejętność oddzielania emocji od merytorycznej informacji zwrotnej
- Umiejętność diagnozowania wąskich gardeł w procesie komunikacji
Korzyści dla organizacji
- Większa wydajność pracy zespołu
- Zmniejszenie ilości niekonstruktywnych nieporozumień i konfliktów
- Wzmocnienie więzi i poprawa atmosfery w zespole
- Zwiększenie efektywności i skrócenie czasu pracy menadżerów
Metody szkoleniowe
- Gry symulacyjne
- Dyskusja moderowana
- Case study
- Ćwiczenia warsztatowe w grupach, oraz indywidualne
- Wykład