Ramowy program szkolenia *Wprowadzenie do problematyki przeciwdziałania prania pieniędzy i finansowania terroryzmu; *Terroryzm i metody jego finansowania; *Polskie regulacje prawne w zakresie “przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu” na tle rozwiązań unijnych i między*narodowych; *Symptomy i etapy prania pieniędzy: *Raje podatkowe; *Karuzele podatkowe; *Listy sankcyjne; *Nietypowe działania Klientów; *Wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa; *Rola i zadania instytucji obowiązanych ze szczególnym uwzględnieniem obowiązków przewidzianych w art. 74, art. 86 i art. 89; *Analiza i ocena ryzyka w instytucji obowiązanej; *Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych; *Krajowa ocena ryzyka; *Wybrane metody weryfikacji kontrahenta; *Wybrane dokumenty tożsamości i metody ich weryfikacji; *Zadania nałożone na Generalnego Inspektora Informacji Finansowej. Współpraca z GIIF; *Rola i zadania Komitetu Bezpieczeństwa Finansowego; *Przekazywanie informacji oraz wstrzymanie transakcji i blokada rachunku; *Kontrola instytucji obowiązanych; *Kary pieniężne i sankcje administracyjne; *Biblioteka AML; *Testy i ćwiczenia sprawdzające.
Przykładowe zagadnienia omawiane w trakcie szkolenia: *Co musi zawierać procedura wewnętrzna instytucji obowiązanej? *Co to jest mechanizm podzielonej płatności? *Co to jest należyta staranność? *Co w sytuacji, gdy nie ma możliwości zastosowania środków bezpieczeństwa finansowego? *Czy instytucje obowiązane mogą kserować dowody osobiste swoich klientów? *Jak długo instytucja obowiązana przechowuje dokumentację? *Jak ustalić czy klient zajmuje eksponowane stanowisko polityczne? *Jakie uprawnienia ma kontroler instytucji obowiązanej? *Kto jest zobowiązany do zgłaszania informacji o beneficjentach rzeczywistych? *W jakim terminie należy zgłaszać transakcje podejrzane do GIIF? *Jakie obowiązki musi spełnić instytucja obowiązana? *Jak przygotować ocenę ryzyka? *Jakie dokumenty musi przygotować instytucja obowiązana? *Do czego służy biała lista podatników? *i wiele więcej.
Po prawidłowym ukończeniu szkolenia Uczestnik otrzymuje papierowe Świadectwo ukończenia szkolenia z hologramem wg wzoru MEN (Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dn. 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.). Dokument posiada adnotację, że program szkolenia jest dostosowany do wymogów zawartych w ustawach o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu z 01.03.2018 r.
Czy wiesz, że: *Papierowe świadectwo z podpisem, pieczątkami i hologramem wyślemy do Ciebie w ciągu 3 dni roboczych od otrzymania wszystkich potrzebnych danych, *Wystawiane przez nas świadectwo jest imienne, co oznacza że w przypadku zmiany stanowiska lub struktury w firmie zachowa ono ważność, *Na dokumencie nie ma adnotacji, że kurs odbył się on-line.
Grupa docelowa UWAGA: Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowania terroryzmu szkolenie wymagane dla pracowników i właścicieli instytucji obowiązanych. Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do przyszłych i obecnych pracowników instytucji obowiązanych np. banków, kantorów, komisów lombardów, biur usług płatniczych, fundacji, stowarzyszeń, adwokatów i radców prawnych, pośredników w nieruchomościach, notariuszy.
Korzyści z udziału w szkoleniu *szkolenie dostosowanie do wymogów zawartych w ustawach o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu z 2018 r. *szkolenie pozwala na uzyskanie specjalistycznej wiedzy w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy i poznanie regulacji prawnych i **etapów prania pieniędzy oraz zapoznanie się ze sposobami przeciwdziałania temu procederowi, *szkolenie jest zakończone serią ćwiczeń i quizów sprawdzających, które upoważniają do otrzymania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia wymaganego ustawą o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, *możliwość zdobycia do 4x więcej wiedzy w porównaniu ze szkoleniem stacjonarnym*, *dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu, właściciel instytucji obowiązanej może obniżyć koszty przeszkolenia swoich pracowników, a jednocześnie uniknąć kary za brak przeszkolenia, *nie trzeba nigdzie dojeżdżać, całość szkolenia odbywa się na platformie szkoleniowej, *możliwość przystąpienia do szkolenia w każdym momencie, *możliwość nauki na komputerze, laptopie lub smartfonie, *szkolenie można wykonać nawet w 2 dni, *możliwość dostosowania tempa nauki do swoich potrzeb, *forma szkolenia jest zgodna z aktualnymi przepisami prawnymi, *szybka wysyłka dokumentów potwierdzających ukończenie szkolenia.
Warunki zaliczenia: *zapoznanie się z pełną zawartością szkolenia zgodnie z aktywnością w ofercie, *zaliczenie multimedialnych ćwiczeń i quizów sprawdzających (min. 80%)
Poziom zaawansowania: podstawowy / średniozaawansowany