Szukaj szkolenia

Wyzwania HR w dynamicznym środowisku biznesowym

 

Wyzwania HR w dynamicznym środowisku biznesowym

Dni HR to bezpłatna konferencja pełna inspirujących prelekcji ekspertów i doświadczonych praktyków, którzy przeprowadzają Uczestników przez istotne wyzwania branży HR. Wystąpienia ekspertów nawiązują do aktualnych trendów i zagadnień związanych z HR.

 

Nasze wydarzenie skierowane jest do: Dyrektorów HR, HR Business Partnerów i HR Managerów, specjalistów związanych

z branżą HR, którym zależy na rozwoju zawodowym, poszerzeniu wiedzy o aktualnych trendach i wymianie doświadczeń.

 

Pierwsza edycja DNI HR, która odbyła się 20 czerwca 2023 r. w COURTYARD BY MARRIOTT KATOWICE CITY CENTER ****

Przebiegła pod hasłem:

 

Firmy w obliczu wyzwań. Jak angażować i rozwijać talenty w organizacji?

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji podsumowującej wydarzenie.

 

 

Zapraszamy do rejestracji udziału w II edycji Dni HR, która przebiegać będzie pod hasłem:
Wyzwania HR w dynamicznym środowisku biznesowym

 

Termin: 20 czerwca 2024 r.

Miejsce: COURTYARD BY MARRIOTT KATOWICE CITY CENTER ****

 

Wydarzenie bezpłatne!

 

Poznaj program konferencji

 

Przygotowaliśmy cztery inspirujące bloki na temat aktualnych wyzwań HR

1. Rezyliencja w biznesie – czyli jak HR może rozwijać jedną z kluczowych kompetencji przyszłości?

  • Czym jest rezyliencja i co ma wspólnego z Przemysłem 4.0?
  • Skąd się wzięła aktualna lista „kompetencji przyszłości” według World Economic Forum?
  • Czy istnieje „szczepionka” wzmacniająca rezyliencję?
  • Co rezyliencja ma wspólnego z produktywnością?
  • Czego w kwestii rezyliencji możemy nauczyć się od NASA?
  • Jaką pomoc dla HR mogą stanowić narzędzia do mierzenia odporności psychicznej?

 

2. Pokolenia na rynku pracy – różnorodność, która przeszkadza, czy jest potrzebna?

 

Zarządzanie wielopokoleniowością w firmie stanowi nieodłączny element współczesnych realiów biznesowych i społecznych. Temat ten staje się tym bardziej kluczowy, gdyż zróżnicowanie wiekowe w miejscu pracy staje się coraz bardziej widoczne.

 

W trakcie spotkania łączącego wypowiedzi praktyków oraz dyskusje moderowaną odpowiemy na pytania:

 

  • Jak efektywnie odpowiadać na potrzeby każdego pokolenia, w szczególności pokolenia Z?
  • Które stereotypy są przeszkodą w codziennej pracy. Jak sobie z nimi radzić?
  • Czy osiągnięcie wzajemnego zrozumienia i szacunku między pokoleniami jest możliwe?

 

3. Upiór w operze, czyli czy stałość musi walczyć ze zmianą

 

Umiejętności nabyte dziś jutro mogą być już niewiele warte. Świat to ciągła zmiana, trzeba być elastycznym. Cyfryzacja to nieunikniona przyszłość…

 

Bardzo duży nacisk kładzie się na rozwój technologii, AI, procesy neurobiologiczne w zarządzaniu i inżynierię behawioralną

w rozwoju pracowników. I super, ponieważ to wszystko jest ważne. Pytanie tylko, czy próbując nadążyć za zmianą, nie skupiamy się na zmianie samej w sobie, a mniejszą wagę przywiązujemy do tego, co jest stałe.

 

  • Co wspólnego ma Alan Freed i Metallica z rozwojem pracowników?
  • Czym jest komunikacja w tempie 3/4 i 4/4?
  • Jak współczesny lider może inspirować się Mozartem i Ozzym Osbournem?
  • Dlaczego zmiana jest dobra, tylko jeżeli pamiętamy o tym, co jest stałe?
  • Na co komu dziś wczorajsza miłość?
  • Jaki był powód, że to wystąpienie nosi tytuł Upiór w operze?

 

4. ESG: wyzwania i perspektywy dla działów HR

 

  • Kluczowe regulacje ESG i standardy raportowania zrównoważonego rozwoju dotyczące aspektów pracowniczych.
  • Rola działu HR w kształtowaniu polityk i zrównoważonych praktyk w miejscu pracy.
  • Najważniejsze elementy zrównoważonego zarządzania zasobami ludzkimi: polityka różnorodności, work life balance, dobrostan pracowniczy, dialog społeczny, inkluzywność, równe traktowanie i równe szanse, warunki pracy w łańcuchu dostaw, gender pay gap, kodeks etyki i ochrony praw człowieka.

 

Dlaczego warto wziąć udział w Wydarzeniu?

 

Wiedza merytoryczna

Zdobędziesz wiedzę na temat aktualnych trendów oraz istotnych zagadnień związanych z HR, słuchając wystąpień ekspertów nawiązujących do inspirujących studiów przypadków.

 

Dobre praktyki

Eksperci podzielą się z Tobą swoim doświadczeniem, dzięki czemu poznasz wskazówki i praktyczne przykłady rozwiązań, które możesz zaimplementować w Twojej organizacji.

 

Networking

Doskonała okazja do wymiany wiedzy, doświadczeń i dobrych praktyk- czas i przestrzeń na dyskusje przy kawie w luźnej atmosferze, umożliwiającej swobodną rozmowę pomiędzy uczestnikami i ekspertami wydarzenia.

 

Certyfikat uczestnictwa

Zyskasz certyfikat potwierdzający udział w organizowanym przez nas wydarzeniu, umożliwiającym rozwijanie Twoich kompetencji zawodowych.

 

Bezpłatny udział

Skorzystaj z okazji i dołącz do grona Uczestników wydarzenia całkowicie za darmo. Dodatkowo na powitanie będzie czekał na Ciebie welcome-pack a w trakcie wydarzenia konkurs wizytówkowy z nagrodami.

 

Prelegenci

 

Anna Mróz

Ekspertka HR skupiona na przyszłości oraz trenerka z zakresu przywództwa, zawodowo ukształtowana przez branże IT oraz automotive. Absolwentka zarządzania oraz stosunków międzynarodowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Autorka i liderka projektów rozwojowych dotyczących przywództwa oraz zarządzania zmianą, także w skali globalnej.

 

Swoje doświadczenie zdobywała w Google Poland, gdzie była pomysłodawczynią

i prowadziła innowacyjny program szkoleń internetowych dla reklamodawców AdWords.
Jednocześnie doskonaliła tematy komunikacji, obsługi klienta, asertywności, zarządzania czasem, prowadzenia zespołu

i zarządzania projektami. Obecnie związana jest z międzynarodową
firmą z branży automotive i pracuje na stanowisku Program Manager – Competencies, Reskilling & Megatrends.

 

Z zamiłowania geografka i „prawie” glacjolożka, rozczytana w literaturze himalajskiej.

 


 

Joanna Radosławska

Joanna Radosławska, mówi o sobie towarzysz drugiego człowieka. Jednak ci, którzy z nią współpracowali, podkreślają przede wszystkim jej ekspertyzę oraz niezwykłą zdolność rozwijania ludzi i inspirowania ich.

 

Od ponad 20 lat związana jest zarówno z branżą motoryzacyjną jak i światem nauki. Doskonale sprawdza się w różnych rolach zawodowych i społecznych, pełniąc funkcje HR managera, lidera projektów, trenera biznesu, coacha oraz mentorki. Z wykształcenia jest inżynierem, pedagogiem i humanistą. Pozwala jej to spoglądać na biznes przez pryzmat szeroko pojętej wiedzy i rozwoju osobistego, o czym wiele lat temu napisała swoją pracę doktorską. Zrealizowała wiele autorskich projektów: lokalnych

i międzynarodowych w obszarze doskonalenia umiejętności, standardów pracy w motoryzacji, w tym TWI oraz rozwoju talentów.
W minionym roku, jako jedna z pierwszych 5 osób w Polsce i 33 na całym świecie otrzymała podwójną indywidualną akredytację EMCC Global Individual Coach/Mentor Programme Manager Accreditation (IPMA) and Professional Designation + EIA EMCC na poziomie Foundation.

 

Uwielbia mitologię słowiańską i wędrówki po górach. Lubi otaczać się ludźmi, od których może się uczyć.

 


 

Jacek Olszewski

Były manager produkcji w firmie automotive.

 

Certyfikowany trener kompetencji komunikacyjnych, doświadczony w prowadzeniu szkoleń dla pracowników i managerów różnych szczebli firm produkcyjnych.

 

Od 2005 roku pomaga managerom, zarówno w Polsce jak i we Włoszech, wprowadzać standardy zarządzania zespołami produkcyjnymi, szlifować ich kompetencje z zakresu budowania i rozwijania zespołów produkcyjnych.

 

Wspiera brygadzistów i kierowników zmian w doskonaleniu organizacji produkcji, w zakresie zarządzania i motywowania podległych pracowników.

 

Doświadczenie zawodowe budował w różnych branżach, współpracując z takimi firmami jak:

Rizzi Group srl; Viva Food Sp. z o.o. Green Steel Poland Sp. z o.o., Green Steel Solana srl. (automotive), Zakłady Tekstylno Konfekcyjne Teofilów SA, Polontex SA, Farbiarnia Biliński Sp. J.; Harris Jet Service Sp. z o.o., MontiMac Srl, Effe Endustri Otomasyon AS; Canlar Mekatronik; MAN, Unilever, Colgate, Lapp Kabel, Ceramika Tubądzin, Logoplaste, Pratt & Whitney i wielu innych.

 

Od ponad 10 lat wprowadza więc na polski rynek firmy z branż technicznych z Włoch, Chin i Turcji. Właśnie dzięki tym codziennym relacjom zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zrozumienie i jasność komunikacji na każdym szczeblu.

 


 

Monika Porębska

Pełnomocnik ds. zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu w Cementowni Warta S.A. Koordynator sektora cement/przemysł chemiczny w ramach Grupy Roboczej ds. stosowania Taksonomii UE działającej pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

 

Członek Grupy Roboczej ds. należytej staranności przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Członek jury XVII edycji konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.

 

Członek Komitetu ds. ESG przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Ekspertka ds. systemu ekozarządzania i audytu EMAS.

 

Zajmuje się szeroko pojętą tematyką ESG, tworzeniem i wdrażaniem strategii CSR oraz strategii zrównoważonego rozwoju. Odpowiada za opracowanie raportów zrównoważonego rozwoju swojej spółki oraz projektowanie działań, polityk i procedur

z obszaru ESG.

 

Reprezentowała Polskę w działaniach Forum of Competent Bodies oraz EMAS Article 49 Committee. Uczestniczyła w pracach Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw działającego przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Grupy Roboczej ds. rozwoju Raportowania Niefinansowego przy Ministerstwie Finansów.

 

Współpracuje z instytucjami krajowymi w obszarze związanym ze zrównoważonym rozwojem i raportowaniem niefinansowym: Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Krajową Izbą Gospodarczą.

 

Występuje jako moderatorka, panelistka i prelegentka podczas konferencji dedykowanych tematyce społecznej odpowiedzialności biznesu, gospodarce cyrkularnej, systemom zarządzania środowiskowego, ESG (Envicon, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Państwowa Akademia Nauk, Wojskowa Akademia Techniczna).

 

Trener z zakresu raportowania niefinansowego, zrównoważonego rozwoju i zarządzania środowiskowego, m.in. dla Enterprise Europe Network i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Absolwentka Politechniki Lubelskiej (zarządzanie i marketing) oraz studiów MBA na University of Illinois.

 

Publikacje: Systemy zarządzania środowiskowego – odpowiedź na współczesne wyzwania środowiskowe. Forum Odpowiedzialnego Biznesu, publikacja zbiorowa pt. Wspólna odpowiedzialność. Rola zarządzania środowiskowego. 5 czerwiec 2023 rok.

 

Paneliści

 

Monika Borowiec

Ekspert z zakresu prawa pracy i rozliczeń pracowniczych. HR Partner dla Firmy Sila Poland Sp. z o.o. – jednego z czołowych liderów w branży automotive.
Absolwentka WSB w Poznaniu, tytuł MBA z zakresu Zarządzania Procesami Kadrowymi.
Absolwentka WSB National Louis University w Nowym Sączu z zakresu Coaching w Biznesie.
Doświadczony praktyk z zakresu rozliczeń czasu pracy, z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym
w pracy na stanowisku kierownika działu płac i rozliczeń czasu pracy w firmach produkcyjnych, zatrudniających ponad 1500 pracowników.
Audytor procesów kadrowych i płacowych.
Doradca z zakresu analityki finansowej Funduszu Wynagrodzeń i rozliczeń pracowniczych.
Pracę zawodową łączy z działalnością dydaktyczną i szkoleniową, co pozwala jej wykorzystać długoletnie doświadczenie zawodowe.
Od roku 2019 właściciel firmy Payroll Tax Insurance, świadczącej usługi z zakresu kadr, outsourcingu płac, doradztwa z zakresu prawa pracy, rekrutacji.

 


 

Marta Powązka

Absolwentka studiów z zakresu administracji i zarządzania zasobami ludzkimi. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze zarządzania, rozwijając się na stanowiskach managerskich. Obecnie dyrektor działu rekrutacji w SGP – Sorting Group Poland.
Pasję do tematyki HR nieustannie wspiera przez praktykę, szczególnie w obszarze rekrutacji na stanowiska blue oraz white collars, którymi zajmuje się od 7 lat.
W swojej pracy priorytetowo traktuje różnorodność zespołową i aktywnie dąży do wspierania swoich pracowników w osiąganiu pełnego potencjału.
Poza pracą spełnia się w roli rodzica nastolatki, co daje jej unikalną perspektywę i głębsze zrozumienie młodego pokolenia. Ta wiedza przekłada się na umiejętności motywowania i budowania zrównoważonych oraz efektywnych zespołów.

 


 

Justyna Muras

Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Ukończyła specjalność zarządzanie rozwojem organizacji. Zdobywa doświadczenie w dziale HR Zakładu Elektroniki, który należy do globalnego koncernu ZF. Spełnia się zawodowo w rekrutacji do działu produkcji. Koordynuje oraz realizuje procesy onboardingu i off-boardingu. Bierze aktywny udział w inicjatywach employer-brandingowych, a także we wzmacnianiu relacji pracowniczych. Jednocześnie doskonali się w organizacji i prowadzeniu szkoleń z obszaru HR. Największą radość w pracy sprawiają jej nauka nowych umiejętności oraz praca

z drugim człowiekiem.
W wolnym czasie uwielbia czytać książki z obszaru psychologii i rozwoju człowieka.

 


 

Rafał Nawrat

Dyrektor Zarządzający, członek zarządu w ArcelorMittal Distribution Solutions Poland. Przez pierwsze lata swojej kariery związany był z branżą motoryzacyjną, gdzie odpowiadał między innymi za nowe uruchomienia. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu biznesem

w Austrii i Republice Czeskiej, gdzie pełnił przez kilka lat funkcję Dyrektora Generalnego. Współautor innowacyjnych koncepcji projektów naukowo-badawczych współfinasowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Trener w zakresie wdrażania i stosowania narzędzi zarządzania, tematyce tej poświęcił także liczne publikacje i książki. Interesuje go również tematyka budowania efektywnych zespołów i planowania kariery zawodowej.
Absolwent Politechniki Śląskiej, obecnie współpracuje na wielu płaszczyznach z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, gdzie obronił pracę doktorską.
Fan Radia Naukowego i hokeja na lodzie, od którego jest po prostu uzależniony.

 

Harmonogram wydarzenia

 

0830

Rejestracja

0900

Powitanie

0915

Rezyliencja w biznesie – czyli jak HR może rozwijać jedną z kluczowych kompetencji przyszłości? Q&A (Prelekcja – Anna Mróz)

1030

Przerwa kawowa i networking

1100

Pokolenia na rynku pracy – różnorodność, która przeszkadza, czy jest potrzebna? + Q&A (Prelekcja połączona z panelem dyskusyjnym. Prelegentka i moderatorka panelu: Joanna Radosławska. Paneliści: Monika Borowiec, Justyna Muras, Marta Powązka, Rafał Nawrat)

1215

Obiad

1315

Upiór w operze, czyli czy stałość musi walczyć ze zmianą+ Q&A (Prelekcja – Jacek Olszewski)

1345

Przerwa kawowa i networking

1415

ESG: wyzwania i perspektywy dla działów HR (Prelekcja – Monika Porębska, Cementowania Warta S.A.)

1500

Zakończenie (konkurs wizytówkowy i rozdanie certyfikatów)

 

Zarejestruj się:

 

  Liczba miejsc ograniczona.
Liczy się kolejność zgłoszeń

 

Organizator

 

Od 2009 r.  SGP – Training & Consulting specjalizuje się w realizacji: szkoleń, wdrożeń, audytów i konsultacji .



Z naszych usług mogą skorzystać przedstawiciele niemal każdej branży: automotive, maszynowej, energetycznej, AGD, RTV, hutniczej, lotniczej, chemicznej, spożywczej, aż po pracowników sektora publicznego.

 

Dzięki kilkunastoletniemu doświadczeniu i kompetencjom, gwarantujemy najwyższą jakość usług potwierdzoną Certyfikatem ISO 9001:2015 oraz licznymi nagrodami.

 

Nasze szkolenia prowadzone są w formie warsztatów dających możliwość wdrożenia w praktyce omawianych rozwiązań. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Każde ze szkoleń prowadzone jest przez doświadczonego trenera – jednocześnie praktyka w swojej dziedzinie.

 

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami

 

Anna Gaik

Manager ds. szkoleń i wdrożeń

+48 791 111 726
anna.gaik@sgpgroup.eu

 

Magdalena Krawczyk

Manager ds. Klientów Kluczowych

+48 577 107 677
magdalena.krawczyk@sgpgroup.eu

 

Sylwia Korkus

Specjalista ds. szkoleń

+48 577 558 677
sylwia.korkus@sgpgroup.eu

 

Materiał partnera.

zobacz profil udostępnij zapytanie grupowe