Zakres tematyczny szkolenia
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest m.in. zdobycie podstawowych umiejętności w zakresie tworzenia wybranych narzędzi diagnostycznych wspomagających procesy diagnostyczne w obszarze ZZL oraz zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie tworzenia projektów diagnostyczno-doradczych.
Ramowy program szkolenia
1. Kluczowe obszary działań diagnostyczno-badawczych w obszarze HR.
2. Identyfikacja zakresu niezbędnej wiedzy i umiejętności badacza-diagnosty.
3. Metody i narzędzia diagnostyczno-badawcze. Przegląd.
4. Jak zarządzać procesami diagnostycznymi. Projekty diagnostyczno-badawcze.
5. Proces diagnostyczno - badawczy. Praktyczny projekt na wybranym przykładzie.
6. Konstruowanie profesjonalnych narzędzi diagnostyczno-badawczych. Warsztat konstruktorski.
Informacja o prelegencie
Szkolenie poprowadzi psycholog, dyplomowany trener, doradca, coach. Ukończyła psychologię na UAM oraz Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Master NLP oraz terapeuta Racjonalnej Terapii Zachowania. Pracuje z grupami w zakresie treningów i szkoleń dotyczących rozwoju kompetencji osobistych i społecznych (8 letnia praktyka trenerska). Specjalizuje się w szeroko pojętym obszarze rozwoju tzw. umiejętności miękkich oraz tematyce psychologicznych kosztów pracy (stres, wypalenie zawodowe). Jako wykładowca na studiach podyplomowych prowadzi zajęcia z zakresu ZZL. Jest licencjonowanym diagnostą Master Person Analysis (MPA), kompleksowego narzędzia wspomagającego systemy zarządzania m.in. w obszarze rekrutacji, planowania ścieżek rozwoju oraz analizy i budowania zespołu. Prowadzi doradztwo i konsultacje indywidualne.
W swojej pracy wykorzystuje metodę nauki przez doświadczenie, łącząc rozmaite metody szkoleniowe, w tym superlearning, teatr improwizacji, NLP, RTZ, inne. Uczy nowych umiejętności nie tylko poprzez naukę konkretnych technik, ale również na poziomie zmiany postaw i przekonań.