Nie radzisz sobie z presją, roszczeniowością i manipulacją ze strony pracowników?
Masz w zespole podwładnych, którzy kombinują, kręcą, podżegają do buntu, kopią dołki, działają za plecami, wywierają naciski, stawiają pod murem, testują granice, szantażują, stają okoniem, negują lub podważają Twoje decyzje?
Masz w dziale jednostki, które wykazują coraz mniejszą lojalność względem organizacji i przełożonych, a Ty musisz z nimi współpracować, bo brakuje rąk do pracy?
Przygotowaliśmy SOS dla menedżerów, który potrzebują szybkiego wsparcia w codziennej komunikacji z coraz bardziej kłopotliwymi, roszczeniowymi i zdemotywowanymi pracownikami.
Są tacy pracownicy, którzy uważają, że im się należy. Są tacy, którzy szukają dziury w całym. Bywają też wojownicy, dla których dzień bez zwarcia, to dzień stracony. Pojawiają się malkontenci, dla których ciągle jest coś nie tak. Wielu pracowników zachowuje się jak rozpieszczone dzieciaki, które zadzierają nosy wyżej głowy i łaskę robią, że cokolwiek robią. Albo manipulują, kombinują, kręcą, podżegają do buntu, kopią dołki, działają za plecami, wywierają naciski, stawiają pod murem, testują granice, szantażują, stają okoniem, negują, podważają decyzje menadżera.
Sztuka wojny „Jeśli chcesz pokoju, gotuj się do wojny”.Konflikt w zespole przypomina toczącą się śnieżną kulę. Kula wciąż się powiększa i jeżeli nikt jej nie zatrzyma, zmiecie wszystko na swojej drodze.
Wojnę w zespole bardzo trudno wygrać.
Zwykle przegrywają wszyscy, a winą zgodnie obarcza się lidera. Jakie są przyczyny konfliktów, negatywnych postaw, jak funkcjonują najgorsze, a jak najlepsze zespoły dowiesz się z wprowadzenia. Będzie ono też dobrą okazją do zgłoszenia swoich indywidualnych preferencji i potrzeb związanych ze szkoleniem.
Toksyczne postawy – 8 typów najbardziej uciążliwych podwładnych
Jak ograniczyć wpływ trudnych pracowników na Ciebie, resztę zespołu oraz całą organizację?
Poznasz skuteczne sposoby neutralizacji negatywnego wpływu każdego z powyższych toksycznych typów, wykorzystujące wiedzę z obszaru psychologii różnic indywidualnych, socjologii i twardych negocjacji.
Staffing czyli mobbing odwrócony
Ty – szef także możesz podlegać przemocy psychologicznej ze strony zespołu, lub pojedynczej osoby, nie musisz tego akceptować!
Prawo pracy, karne oraz kodeks cywilny chroni nie tylko pracownika – nie jesteś bezbronny.
Nieakceptowalne, nieprofesjonalne i nieuprawnione zachowania podwładnych takie jak, ignorowanie, obmawianie, poniżanie, wyśmiewanie, czy lekceważenie mogą być podstawą do działań dyscyplinujących, także prawnych.
Pierwszy sparing – jak prowadzić trudną rozmowę dyscyplinującą, gdy wszystko inne już zawiodło?
Dynamika choroby zespołu
Kontrola struktury nieformalnej w organizacji to jedno z kluczowych zadań lidera.
Same procedury, standardy i regulaminy nie wystarczą.
Działania motywujące, wspierające i integrujące zespół to też za mało, by kształtować właściwe postawy.
Lider w dzisiejszych czsach powinien znać mechanizmy społeczne i psychologiczne wpływające na atmosferę i relacje wewnątrz zespołu.
Podstawę merytoryczną programu szkolenia stanowią prace Patricka Lencioniego, Jima Collinsa, Kena Blancharda, Jima Campa, Roberta Cialdiniego i Daniela Kahnemana.
Podczas warsztatów dowiesz się:
Wymagania sprzętowe:
Zaplanuj czas na szkolenie – 9:00-15:00.
8.30 – 9.00 Logowanie do platformy i sprawdzanie ustawień.
Cena szkolenia wynosi 840 zł netto.
Do podanej kwoty zostanie doliczony VAT w wysokości 23%.
Dla instytucji budżetowych i firm, które finansują szkolenie w ponad 70% z środków publicznych, istnieje możliwość wystawienia faktury VAT ze stawką zwolnioną. Aby uzyskać taką fakturę należy przesłać do nas oświadczenie o finansowaniu usługi szkoleniowej ze środków publicznych.
Cena szkolenia obejmuje: udział w szkoleniu z sesją pytań i odpowiedzi, materiały szkoleniowe w wersji pdf, elektroniczny certyfikat o podwyższeniu kwalifikacji zawodowych. Odpowiedzi na pytania nie są doradztwem prawnym. Doradztwo prawne proponujemy na indywidualne zlecenia w ramach usług świadczonych przez Effect Polska.
OSiI Effect nie wyraża zgody na jakąkolwiek formę utrwalania, powielania, udostępniania lub nagrywania przebiegu szkolenia. Treść szkolenia i materiały szkoleniowe objęte są prawami autorskimi.